Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  numeru PESEL z urzędu lub przyjął wniosek o nadanie tego numeru, w przypadkach, o których mowa w pkt 3. Organ, który wystąpił o nadanie lub zmianę numeru PESEL, powiadamia osobę (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego za pozostały okres, zawierające imię, nazwisko i numer PESEL ojca dziecka albo serię i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, jeżeli nie nadano numeru PESEL, zaświadczenie (...)

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  tylko swojego nr PESEL lub NIP jeżeli jest osobą fizyczną lub nr KRS lub NIP jeżeli jest osobą prawną. Natomiast zgodnie z senacką poprawką obowiązek ustalenia nr PESEL lub KRS pozwanego (...)

 • Porada prawna na temat pesel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pesel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy pozostaje

  gminy o nadanie PESEL, a dopiero potem może ubiegać się o wydanie dowodu osobistego (numer PESEL jest podstawą wydania dowodu osobistego). Taki sposób działania wprowadza dodatkowe (...)

 • Co z wpisem w CEIDG bez numeru PESEL?

  bez numeru PESEL z bazami danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Finansów. Na tej podstawie udało się dopisać numer PESEL kilkunastu tysiącom przedsiębiorców

 • Narodziny dziecka będzie można zgłosić przez Internet?

  (chodzi o dodanie numerów PESEL rodziców przy akcie urodzenia dziecka). Numery PESEL rodziców pojawią się więc w danych gromadzonych przy akcie urodzenia osoby oraz w rejestrze (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  znaczenia pojęcia PESEL oznaczającego Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności. Interpretacja normy zbudowanej w ten sposób pozwala na wywiedzenie definicji pojęcia PESEL, jako: (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  możliwość tworzenia dwujęzycznych formularzy w językach polskim i angielskim oraz sporządzania formularzy i zaświadczenia z wykorzystaniem aktualnych danych z rejestru PESEL, a także konieczność (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  dokumentu elektronicznego. Z kolei w formularzu zgłoszenia powrotu z wyjazdu poza granice Rzeczypospolitej Polskiej zamieszcza się: nazwisko i imię (imiona); numer PESEL, o ile został nadany; datę (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  dokumentu („1" dla dowodu osobistego albo „2" dla paszportu) i numer dokumentu.W polach 07.3-5 - numery PESEL, NIP oraz REGON należy wpisać, o ile je nadano.W polu 07.14 - należy (...)

 • Brak numeru PESEL

  jest nr PESEL. Dochodzi więc do rozbieżności stanu prawnego ze stanem faktycznym, co w przypadku rozbudowanego systemu ewidencji wykorzystującego nr PESEL jako podstawę identyfikacji osoby prowadzić (...)

 • Czy PESEL jest daną osobową?

  17 listopada 2000 r. (II SA 1860/00) wyraźnie stwierdził, iż PESEL jest informacją osobową (a warto zauważyć, że ówczesny stan prawny zawężał pojęcie danych osobowych w stosunku do dzisiejszego, (...)

 • Kodeks wyborczy

  , telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL, oznaczenie miejsca pobytu wyborcy za (...)

 • Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  PESEL (tzw. parentyzacja):Numery PESEL rodziców pojawią się w danych gromadzonych przy akcie urodzenia dziecka oraz w rejestrze PESEL.Planowane wejście w życie - od 1 grudnia 2018 r. szybsze

 • Postępowanie spadkowe

  praktyce może to potrwać kilka miesięcy. Problemem może być natomiast praktyczna możliwość odnalezienia wskazanych osób w zbiorze PESEL. Podanie wyłącznie imienia i nazwiska może bowiem (...)

 • Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  dzieci cudzoziemców obowiązanych do posiadania numeru PESEL) powiadamia osobę zgłaszającą urodzenie o nadaniu numeru PESEL niezwłocznie po otrzymaniu informacji zwrotnej o jego nadaniu Kierownik

 • Co zrobić, gdy nie znamy adresu dłużnika?

  , zbioru PESEL, ogólnokrajowej ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów osobistych oraz sposobu wnoszenia tych opłat (Dz. U. 2008 Nr 207 poz. 1298). adres, dłużnik, brak adresu, ustalenie

 • Biura informacji gospodarczej - sposób na nierzetelnych kontrahentów

  lub czasowy,  numer PESEL,  seria i numer dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,  data urodzenia oraz w przypadku osoby fizycznej będącej przedsiębiorcą

 • Sąd nie może zawiesić postępowania w braku PESEL pozwanego

  numerze PESEL. Wobec tego, powód został zobowiązany do wskazania w pozwie swojego numeru PESEL oraz podania danych, umożliwiających właściwą identyfikację pozwanego, a ostatecznie ustalenie (...)

 • Uzyskanie danych osobowych ze zbioru PESEL

  to zarządzenie sądu potwierdzające interes prawny w uzyskaniu danych osobowych pozwanych. PESEL, dane dłużnika, pozew eksmisyjny, dane lokatorów, dane osobowe

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu, obywatelom polskim zamieszkałym za granicą, ubiegającym się o wydanie paszportu. Nadanie numeru PESEL (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  aktu urodzenia - jeśli składasz wniosek za granicą i nie masz numeru PESEL, odpis skrócony albo zupełny polskiego aktu małżeństwa - jeśli jesteś osobą, która zawarła małżeństwo (...)

 • Jak skorzystać z refundacji leków?

  dane - imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i rodzaj dokumentów potwierdzającego Twoją tożsamość. Wzory oświadczeń wraz z instrukcją ich wypełnienia znajdziesz na tej stronie

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  potwierdzającego tożsamość, kierującego pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu, datę i miejsce zdarzenia, imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL lub, gdy ten numer nie został nadany, numer (...)

 • Rewolucja w urzędach. Zobacz, co się zmieni już w marcu

  . System Rejestrów Państwowych, urząd, dowód, PESEL

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Nieodebrane pobranie, pozew cywilny, brak numeru PESEL

  Witam, złożyłem do sądu pozew cywilny, sprawa o nieodebrane pobranie, po prawie dwóch miesiącach otrzymałem takie wezwanie: Sąd wzywa do wskazania (...)

 • PESEL

  Witam W jaki sposób obywatel UE może zdobyć PESEL, gdzie się zgłosić? Jakie dokumenty są potrzebne? Ile to może kosztować?

 • Umowa działu spadku

  Witam Proszę o opinię czy taki zapis umowy działu spadku jest prawidłowy i wystarczająco precyzyjny? W szczególności czy zapis dotyczący konta (...)

 • Numer Pesel

  nr NIP juz nie jest potrzebny przy rozliczeniu, ponoc jedynym identyfikatorem jest pesel? prawda li to? http://brykczynski.pl/pl/aktualnosci/pesel-identyfikatorem-podatkowym-dla-os%C3%B3b-fizycznych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane