Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  reprezentować.  Pełnomocnik przedsiębiorcy wpisanego do CEIDG Zgodnie z zasadami ogólnymi pełnomocnictwo musi być udzielone pisemnie, a pełnomocnik musi posiadać co najmniej ograniczoną (...)

 • Odpowiedzialność pełnomocnika przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  innych ustalonych przez sąd faktów."- orzeczenie SN z 22 lipca 1998 roku. odpowiedzialność pełnomocnika, pełnomocnik, przedsiębiorstwo państwowe, dyrektor, umowa, umowcowanie, pełnomocnictwo

 • Kiedy można zawrzeć umowę z samym sobą?

  . 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zm.) pełnomocnik, pełnomocnictwo, mocodawca, sam z sobą, czynności prawne, zawarcie umowy, strona czynności prawnej

 • Porada prawna na temat pełnomocnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnictwo. Kiedy możemy ustanowić i działać przez pełnomocnika?

  odpowiedzialność za to, że postąpił wbrew zobowiązaniu wynikającym ze zlecenia.   Jeśli pełnomocnik przekroczy zakres udzielonego mu pełnomocnictwa (np. pełnomocnik miał pełnomocnictwo (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  polskie, narodowość polska, Pełnomocnik Rządu do Spraw Repatriacji, wiza krajowa, w celu repatriacji

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami).   pełnomocnictwo, mocodawca, rzekomy pełnomocnik, umowa, czynność jednostronna, umocowanie, zakres, przekroczenie umocowania, brak umocowania, upoważnienie

 • Pełnomocnictwo procesowe

  ., Nr 16, poz. 93 ze zmianami).  pełnomocnictwo; pełnomocnik; zastępstwo procesowe; upoważnienie; adwokat; reprezentant; radca prawny; proces; postępowanie sądowe; sąd; rozprawa; adwokat z urzędu

 • Będzie Centralny Port Komunikacyjny

  terenów potencjalnie objętych inwestycją, jak również z osobami prywatnymi prowadzącymi działalność rolniczą i gospodarczą, które zgłaszały się do pełnomocnika. Pełnomocnik (...)

 • Kodeks cywilny

  , których pełnomocnik sam dla mocodawcy ustanowił.Art. 108. Pełnomocnik nie może być drugą stroną czynności prawnej, której dokonywa w imieniu mocodawcy, chyba że co innego wynika z treści (...)

 • Będzie Pełnomocnik ds. Prezydencji w UE

  ośrodki w kraju, które mogłyby gościć imprezy prezydencji. Będzie jasne dla każdego dlaczego jakiś ośrodek został wybrany, albo nie" - zapewnił. Pełnomocnik chciałby, żeby pod uwagę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pełnomocnik

  Pracuję w zakładzie i również prowadzę działalność gospodarczą (handel obwożny), żona jest pełnomocnikiem ogólnym. Nie otrzymuje wynagrodzenia. (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • pełnomocnik \'Eurosieroty\'

  witam serdecznie! Kto może reprezentować \"eurosierote\" w sądzie? Rodzice chłopca wyjechali za granice, zostawili dziecko pod opieką babci, która (...)

 • małżeństwo zawarte przez pełnomocnika

  Czy jest mozliwe zawarcie małżeństwa przez pełnomocnika? W jakich sytuacjach jest to możliwe do zrealizowania? Czy Kościół na takie wyjście też (...)

 • Spisanie umowy

  Moi rodzice rodzice mają zasądzoną prawomocnym wyrokiem spłatę kwoty 2000 na rzecz Pana X. Pełnomocnikiem tego Pana jest jego córka. Po przekazaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane