Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Upoważnienie do wystawiania faktur VAT

  upoważniona do wystawiania faktur VAT) oraz pełnomocnictwo – wystarczy zwykłe pisemne, chociaż ze względu na wagę faktur VAT w obrocie należy rozważyć formę pisemną z podpisem notarialnie (...)

 • Pełnomocnik w spółce cywilnej

  sposób „uprościć” dokonywanie określonych czynności w ramach prowadzenia działalności spółki oraz uniknąć "nieporozumień". spółka cywilna, pełnomocnictwo, spółka jawna, klauzula (...)

 • Stały stosunek zlecenia

  "stały stosunek zlecenia", czy do pozwu o wydanie nakazu zapłaty wystarczy załączyć "zwykłe pełnomocnictwo", jeżeli takowa osoba miałaby reprezentować firmę przed sądem czy też wymaga (...)

 • Porada prawna na temat pełnomocnictwo zwykłe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnictwo zwykłe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie odrębne w sprawach ze stosunków między rodzicami a dziećmi

  Co to jest postępowanie odrębne w sprawach cywilnych? W ramach procesu cywilnego w I instancji wyróżnia się: postępowanie zwykłe - zasadniczy tryb postępowania procesowego, służący

 • Walne zgromadzenie akcjonariuszy - zasady zwoływania i obrad

  zgromadzenie akcjonariuszy, uchwała, podejmowanie, większość, protokół, notariusz, sporządzenie, zwykłe, nadzwyczajne, rada nadzorcza, zarząd, zwołanie, akcjonariusz, uczestnictwo, pełnomocnik

 • Nakłady a prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia

  pełnomocników oraz przedmiotu sporu, pisma zaś dalsze - sygnaturę akt. Do pisma należy dołączyć pełnomocnictwo, jeżeli pismo wnosi pełnomocnik, który przedtem nie złożył pełnomocnictwa. Poza (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  , gdy w grę wchodzą umowy. Nie ma to zastosowania zaś do jednostronnych czynności prawnych. Czynność taka dokonana bez zgody małżonka jest bezwzględnie nieważna, np. nieważne jest pełnomocnictwo (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  spółki do ogłoszenia informacji udzielonych innemu akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem. Rozdział IVZmiana statutu i zwykłe podwyższenie kapitału zakładowego  Oddział IPrzepisy ogólne

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  niezwłocznie po zakończeniu posiedzenia przełoży stenogram na zwykłe pismo, czyniąc adnotację, jakim posługiwał się systemem stenograficznym. Art. 160. Strony mogą żądać sprostowania lub (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

  Tydzień temu otrzymałam rozwód bez orzekania o winie. Rozwodem zajmowałam się sama bo nie mam pieniędzy na adwokata, dlatego też zwracam się z (...)

 • Pełnomocnictwo z zagranicy

  witam, jak wygląda sprawa z pełnomocnictwem w załatwianiu sprawy spadkowej jeśli spadkobierca mieszka za granicą i nie chce przyjeżdżać do Polski? (...)

 • wspólność ustawowa - konto w banku

  Poszukuje odpowiedzi w następującej sprawie; otóż rozważamy przypadek małżeństwa z 30.letnim stażem. Umiera mąz. Spadkobiercami ustawowymi są: (...)

 • Upowaznienie

  witam, przymiezam sie do kupna dzialki i chce upowaznic droga osobe, zeby pod moja nieobecnosci morzna cokolwiek zalatwic w urzedzie. Czy osoba upowazniona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane