Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja wzoru przemysłowego

  . Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie i dołączone do akt przy dokonywaniu pierwszej czynności prawnej. Jeżeli pełnomocnictwo dotyczy więcej niż jednej sprawy, powinno być ono (...)

 • Reprezentowanie zagranicznego wspólnika na WZU

  do udziału w zgromadzeniu. Pełnomocnictwo może być udzielone wyłącznie do udziału w zgromadzeniu jak i do udziału w zgromadzeniu i wykonywaniu prawa głosu. Pełnomocnictwo może być ono (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  podpisać, podpisuje pełnomocnictwo osoba przez nią upoważniona, z wymienieniem przyczyny, dla której strona sama się nie podpisała. Art. 91. Pełnomocnictwo procesowe obejmuje (...)

 • Porada prawna na temat pełnomocnictwo wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnictwo wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą

  niemieckie przewiduje większe wymogi. Wzór pełnomocnictwa znajduje się na stronie Pełnomocnictwo procesowe w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku Pełnomocnictwo udzielone w tak (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  odwołane.  2. Jeżeli pełnomocnictwo obejmuje kilka osób ustanowionych do tych samych czynności, za pełnomocnika uważa się tego z nich, który dokonał czynności i dołączył pełnomocnictwo (...)

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury

  . W udzieleniu i odwołaniu prokury pomogą Państwu następujące wzory dokumentów: Wzór prokury samoistnej. Wzór prokury oddziałowej. Wzór prokury łącznej. Odwołanie prokury. (...)

 • Treść pełnomocnictwa wspólnego

  osobie, to w dokumencie obejmującym treść tego pełnomocnictwa powinno znaleźć się postanowienie, że: X, Y, Z, W udziela pełnomocnictwa np. A. Przykładowy wzór pełnomocnictwa jest dostępny na (...)

 • Zawarcie umowy przez wysłanie dokumentów

  mocodawcy. zawarcie umowy, podpis, forma pisemna, dokument, pełnomocnictwo

 • Pełnomocnictwo a darowizna

  darowizny, w której jest obdarowanym i zarazem pełnomocnikiem darczyńcy, konieczne jest wyraźne zaznaczenie tego w treści pełnomocnictwa. Na naszych stronach znajduje się odpowiedni wzór: Pełnomocnictwo

 • Prostsze rozliczanie roczne podatku dochodowego

  musiał złożyć naczelnikowi urzędu skarbowego. Jednocześnie minister finansów w rozporządzeniu określi wzór pełnomocnictwa i wzór zawiadomienia o odwołaniu tego pełnomocnictwa. Takie (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe udzielone przez żonę

  pełnomocnictwo dołączyć do akt sprawy. Ponadto w toku sprawy pełnomocnictwo może być udzielone przez Pańską żonę ustnie na rozprawie przez oświadczenie, które zostanie wciągnięte (...)

 • Pełnomocnictwo w sprawach z zakresu prawa pracy

  o pracę. Czy mam przygotować upoważnienie czy pełnomocnictwo? Czy jest jakiś wzór upoważnienia lub pełnomocnictwa? Zgodnie z art. 3[1] kodeksu pracy, za pracodawcę będącego jednostką organizacyjną

 • Zmiana danych KRS

  udziałów, ewentualnie uchwałę o zgodzie na ich zbycie i oświadczeniami o rezygnacji z prawa pierwokupu, oświadczenie nowego członka zarządu, adres nowego członka zarządu, wzór podpisu członka (...)

 • Treść wniosku o zniesienie współwłasności

  majątkiem jest niemożliwe lub w znacznym stopniu utrudnione. Wzór takiego wniosku znajdzie Pan na naszej stronie pod adresem: Wniosek o zniesienie współwłasności zniesienie wspólności, intercyza, (...)

 • Pełnomocnictwo upoważniające do zawiązania spółki z o.o.

  chwilą dokonania czynności prawnej, dla której było wydane, tj. zawarcia umowy. Niniejszy dokument zawiera wzór pełnomocnictwa upoważniającego do zawiązania umowy spółki. handlowe, spółka, pełnomocnictwo

 • Ugoda między wierzycielem a dłużnikiem

  udzielone na piśmie, chodzi tu o uniknięcie ewentualnych wątpliwości co do tego, czy np.: pełnomocnictwo ogólne jest wystarczające dla zawarcia umowy).W razie gdyby po zawarciu ugody przedsiębiorstwo

 • Dziedziczenie działki w Polsce przez cudzoziemca

  nabycia spadku? (Postępowanie sądu w przypadku wniosku o stwierdzenie nabycia spadku)  a wzór pełnomocnictwa i wniosku o stwierdzenie nabycia spadku znajduje się na stronie Pełnomocnictwo (...)

 • Deklaracje elektroniczne

  elektronicznej oraz wzór zawiadomienia o odwołaniu tego pełnomocnictwa, uwzględniając zakres pełnomocnictwa i dane identyfikujące podatnika, płatnika lub inkasenta oraz pełnomocnika.Przewidziano (...)

 • Upoważnienie do otrzymania informacji komorniczych

  pisemnego pełnomocnictwa będzie mógł Pana reprezentować. Wzór pełnomocnictwa, które może Pan wykorzystać po jego odpowiednim dostosowaniu znajduje pod linkiem PEŁNOMOCNITWO informacje komornicze

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  złożone przez jednego lub niektórych podatników, jeżeli składający posiada (posiadają) stosowne pełnomocnictwo wszystkich pozostałych podatników. Zeznanie winno być podpisane przez pełnoletnich

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komornik - alimenty - jak napisać pełnomocnictwo????

  Jak mój 18 letni syn ma napisać pełnomocnictwo dla mnie? Chodzi o zaległe alimenty. A może nie muszę mieć pełnomocnictwa, syn mieszka ze mną i (...)

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • Pozew o rozwód

  Prosze o pomoc, z mezem nie mieszkam od roku-musiałam się wyprowadzic-a własciwie uciec w nocy z domu, glownie z powodu alkocholu i awantur-zreszta (...)

 • Pełnomocnictwo w działalnosci gospodarczej

  Witam, Obecnie wyjeżdżam za granicę i chce udzielić pełnomocnitwa do zastępowania mnie przez ten czas pracownikowi w mojej firmie. Jak takie pełnomocnictwo (...)

 • rozwód bez orzekania!

  Mam 23 lata i jestem prawie 9 miesięcy po slubie cywilnym. Niestety juz jestem zdecydowana na rozwód bez orzekania bo nie mam swiadkow ani dowodow na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane