Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • CEPiK po zmianach

  chodzi o e-usługi systemu CEPiK 2.0, to umożliwia on dostęp online do trzech usług: Historia pojazdu, Bezpieczny autobus i Sprawdź swoje punkty karne. Wraz z dalszą modernizacją systemu już (...)

 • Możliwa będzie profesjonalna rejestracja pojazdów

  pojazdu i wizyty w organie rejestrującym. Profesjonalny dowód rejestracyjny to dokument stwierdzający dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, motoroweru, ciągnika rolniczego lub przyczepy (...)

 • Przewłaszczenie samochodu na zabezpieczenie

  rejestrującym wniosek o rejestrację pojazdu, do którego dołącza: 1) dowód własności pojazdu;  2) kartę pojazdu, jeżeli była wydana;  3) dowód rejestracyjny, (...)

 • Porada prawna na temat pełnomocnictwo rejestracji pojazdu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnictwo rejestracji pojazdu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • forma odmowy dokonania adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

  drogowym dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Wydanie dowodu rejestracyjnego właścicielowi pojazdu samochodowego

 • Tymczasowe tablice z Niemiec- na jak długo?

  z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  ) dane dotyczące pojazdu mechanicznego i jego posiadacza:  a) numer rejestracyjny, b) numer VIN lub numer nadwozia (podwozia) pojazdu mechanicznego, c) numer silnika pojazdu

 • Opłata za złomowanie pojazdu

  pochodzą z danego pojazdu. Za pojazd kompletny uważa się pojazd, który zawiera wszystkie istotne elementy i jego masa jest nie mniejsza niż 90 % masy pojazdu. Przedsiębiorca prowadzący stację (...)

 • Karta pojazdu

  Infrastruktury z dnia 4 marca 2002r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz. U 2002r. nr 18 poz. 177r.) za wydanie karty pojazdu przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji pojazdu (...)

 • Projekt ustawy o podatku ekologicznym od samochodów w Sejmie

  rejestracyjnym lub karcie pojazdu, jeżeli samochód był wcześniej zarejestrowany poza granicami kraju, w innym dokumencie potwierdzającym rejestrację pojazdu za granicą, wydanym przez organ (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Problem z zarejestrowaniem samochodu

  Witam Forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ podczas zakupu samochodu wykazałem się nieuwagą i mam teraz ogromny problem z przerejestrowaniem (...)

 • Akcyza - pierwsza rejestracja

  Witam wszystkich. Mam pewien problem z rejestracja pojazdu samochodowego w Warszawie, w urzedzie komunikacji. Postaram się w miarę czytelnie streścić (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane