Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być również udzielone w tej samej formie. Przykładowo do zbycia/nabycia nieruchomości pełnomocnictwo jest udzielane w formie aktu notarialnego. (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  of State). Legalizacja konsularna takiego pełnomocnictwa kosztuje 160 USD. Takie pełnomocnictwo również będzie w Polsce honorowane.  Pełnomocnictwo to powinno dokładnie określać do jakich (...)

 • Kodeks cywilny

  potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie.§ 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone (...)

 • Porada prawna na temat pełnomocnictwo przy sprzedaży mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnictwo przy sprzedaży mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umocowanie do zakupu mieszkania

  sporządzić notariusz przy podpisywaniu umowy sprzedaży mieszkania. Warto, by Pana matka zwróciła na to uwagę.  umocowanie, pełnomocnictwo, zakup mieszkania, nieruchomość, (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  zawsze będzie skutkowało nieważnością tak zawartej umowy sprzedaży, Masz tylko trzy miesiące na podjęcie decyzji o wykupie mieszkania, liczonych od momentu doręczenia zawiadomienia o zamiarze (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  mieszkania), znajduje się w stanie pewnego zawieszenia, ponieważ nie wie czy umowa (kupno mieszkania) dojdzie do skutku czy nie. Aby tę niepewność ograniczyć do minimum, osoba ta może wyznaczyć (...)

 • Sprzedaż majątku spółdzielni przez likwidatora

  likwidacji. Czy Likwidator może samodzielnie podjąć decyzję o sprzedaży i czy ma uprawnienia do zawarcia w imieniu spółdzielców notarialnej umowy sprzedaży? Czy też może wymagana jest tu (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  wyznaczona przez ten organ. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie z podpisem notarialnie poświadczonym. Pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu nie wymaga notarialnego (...)

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  Pana zabezpieczeniem możliwości zakupu tego mieszkania jest zawarcie ze znajomymi członkami spółdzielni przedwstępnej umowy sprzedaży tego mieszkania. Umowa przedwstępna, aby była (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  . Po dokonaniu działu spadku spadkobiercy są wzajemnie obowiązani do rękojmi za wady fizyczne i prawne według przepisów o rękojmi przy sprzedaży. Rękojmia co do wierzytelności spadkowych (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  płatnego po sprzedaży mieszkania kupionego w 2005 roku. W 2005 roku kupiłem mieszkanie powiedzmy za 400 000 zł. Na kupno mieszkania wziąłem kredyt hipoteczny w banku Millenium na 100% (...)

 • Podatek przy sprzedaży mieszkania kupowanego częściami - opinia prawna

  od osób fizycznych), jeśli należność ze sprzedaży nieruchomości zostanie w ciągu dwóch lat od sprzedaży przeznaczona na zakup nowego mieszkania w kraju. W tym przypadku zwolnienie (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  , jakim jest zakup mieszkania, byli wyłącznie kupujący i sprzedawca; po drugie, umowa sprzedaży mieszkania jest już ostatnim etapem całej procedury, w toku której zawieranych może (...)

 • Zmiana nazwiska a pełnomocnictwo

  zmiana nazwiska nie powoduje unieważnienia czy też bezskuteczności czynności prawnych dokonywanych przed wskazanymi zdarzeniami. zmiana nazwiska, nazwisko, pełnomocnictwo, sprzedaż, nieruchomość, (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  na późniejszy zakup nowego mieszkania, nie zaistnieje konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Przy czym zgodnie z art. 21 ust. 2a ustawy o PIT przepis ust. 1 pkt 32 lit. (...)

 • Podstawowe rejestry oraz uczestnicy procedury zakupu mieszkania

    Ogólnie o rejestrach związanych z zakupem mieszkania Najważniejszym rejestrem, do którego przy okazji zakupu mieszkania trzeba zajrzeć, niezależnie od tego czy (...)

 • Dwie hipoteki na jednej nieruchomości – opinia prawna

  już nie byłaby skuteczna przy częściach składowych nieruchomości np. przy parkiecie, a co najmniej wątpliwa przy przynależnościach, np. meblach robionych na wymiar danego mieszkania, (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  Panią spadku, nie nabędzie Pani udziału we własności mieszkania. Niezależnie od tego, kto stanie się właścicielem mieszkania (pozostali członkowie rodziny czy w ostateczności – jeśli (...)

 • Kodeks wykroczeń

  składowych, składowisk przy obiektach oraz przy obiektach tymczasowych o konstrukcji palnej, 9) przestrzeganiu zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego podczas zbioru, transportu lub składowania (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  to nie było możliwe, ustanowi dozorcę, pouczając go o obowiązkach i prawach dozorcy ustanowionego przy zajęciu ruchomości, i odda mu usunięte ruchomości na przechowanie na koszt dłużnika. § (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  notarialnego z gminą. Podobnie będzie w sytuacji sprzedaży takiego lokalu, jeśli środki uzyskane z jego sprzedaży zostaną przeznaczone w ciągu 12 miesięcy na cele mieszkaniowe. Celem zmian (...)

 • Podatki mieszkaniowe

  podlega z tytułu sprzedaży VAT, kupujący jest zobowiązany zapłacić 2% od wartości rynkowej mieszkania jako podatek od czynności cywilnoprawnych. Przy transakcjach sprzedaży (...)

 • Darowizna mieszkania

  do skorzystania z ulgi przy nabyciu w drodze spadku mieszkania i musiał je sprzedać przed upływem 5 lat od nabycia, ma zaledwie 6 miesięcy na nabycie nowego mieszkania. Przy czym (...)

 • Pełnomocnictwo. Kiedy możemy ustanowić i działać przez pełnomocnika?

  (pełnomocnictwo ogólne). Powinno być ono zawarte na piśmie pod rygorem nieważności. Może ustanowić też pełnomocnictwo rodzajowe, dzięki któremu pełnomocnik będzie mógł (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  gruntów sąsiadujących obowiązani są do współdziałania przy rozgraniczeniu gruntów oraz przy utrzymywaniu stałych znaków granicznych; koszty rozgraniczenia oraz koszty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Wykup mieszkania

  Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie (...)

 • MIESZKANIE WLASNOSCIOWE a rozwod

  Jestem w trakcie rozwodu,wraz z mężem posiadamy wspóne własnosciowe mieszkanie.Czy jest szansa eksmisji męża? Mąż nie pracuje, jest alkoholikiem, (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane