Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy zmiana obywatelstwa wymaga zmiany treści pełnomocnictwa? - opinia prawna

  przyjechać do Polski, aby sporządzić nowe pełnomocnictwo notarialne. Co mogę i jak, załatwić to drogą pocztową? Jakie dokumenty musiałaby przysłać córka, abym mógł mieć jej pełnomocnictwo, (...)

 • Pełnomocnictwo w postępowaniu przed organami administracyjnymi - opinia prawna

  nowe pełnomocnictwo notarialne. Co mogę i jak, załatwić drogą pocztową? Jakie dokumenty musiałaby przysłać córka abym mógł mieć jej pełnomocnictwo które urząd (...)

 • Złożenie wypowiedzenia przez współwłaścicicela

  przeze mnie będzie ważne. Upoważnienie to miałem od 10 lat, ale nie notarialne, dopiero od lipca mam pełnomocnictwo notarialne. Do reprezentowania innego współwłaściciela przy dokonywaniu (...)

 • Porada prawna na temat pełnomocnictwo notarialne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnictwo notarialne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przetarg na nabycie nieruchomości

  przypuszczamy, osoba wykluczona miałaby wystawić pełnomocnictwo notarialne do wzięcia udziału w przetargu przez osobę trzecią i nabycia na jego rzecz prawa własności nieruchomości, to nadal (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe dla małżonka

  żona może mnie upoważnić (udzielić pełnomocnictwa ) do reprezentowania jej przed sądem? Czy to może być pełnomocnictwo napisane i podpisane przez żonę czy musi to być pełnomocnictwo (...)

 • Pełnomocnictwo w działalności gospodarczej

  szczególna ( np. forma aktu notarilnego), pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej formie. Przy dokonywaniu czynności objętych pełnomocnictwem, będzie konieczne (...)

 • Ustanowienie kurateli dla odbierania renty – opinia prawna

  . Pełnomocnictwo notarialne może sporządzić każdy polski notariusz. Udzielenie pełnomocnictwa jest  jednostronnym oświadczeniem woli, więc nie jest potrzebna Pani obecność podczas sporządzania (...)

 • Pełnomocnictwo do przeglądania akt szkodowych

  posiadaczy pojazdów. Pełnomocnictwo może być w formie pisemnej. Nie jest potrzebne pełnomocnictwo notarialne. Pełnomocnictwo powinno być rodzajowe do dokonania czynności w zakresie (...)

 • Zebranie wspólnoty

  Na zebrania wspólnoty stawia się pełnomocnik jednego z właścicieli , który przedstawił zarządowi pełnomocnictwo notarialne do jego reprezentowania (przed osobami prawnymi). W pełnomocnictwie (...)

 • Koszt pełnomocnictwa notarialnego

  , pełnomocnictwo notarialne, koszt

 • Opłata skarbowa od pełnomocnictwa notarialnego

  Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, gdzie firma ustanawia pełnomocnika do zarządzania i sprzedaży nieruchomości. Czy każde pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego jest zwolnione z opłaty

 • Nadużycie pełnomocnictwa do sprzedaży gruntów

  zbyta przez należycie umocowanego pełnomocnika (pełnomocnictwo notarialne), to sprzedaż jest skuteczna i ważna, nawet jeśli została dokonana po zaniżonej cenie i mocodawca z jakichś powodów (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  ), konsul dokonuje czynności notarialne. Czynności te mają taką samą moc jak czynności wykonane przez notariusza w Rzeczpospolitej Polskiej.   Ponadto, z dniem 14 sierpnia 2005 r. weszła (...)

 • Zatrudnienie pełnoletniego syna w firmie

  wskazane: umowa o pracę czy zlecenie, jeśli ma pełnić funkcje dyrektora i ma posiadać pełnomocnictwo notarialne. Czy ojciec zatrudniający syna będzie mógł go szkolić a koszty z tego tytułu (...)

 • Uzależnianie przez ZUS wypłaty renty socjalnej od ubezwłasnowolnienia dziecka narusza Konstytucję

  oparciu o pomoc osoby lub osób z kręgu najbliższej rodziny, najczęściej rodziców. W obecnym stanie prawnym pełnomocnictwo notarialne umożliwia faktycznym opiekunom odbieranie wszelkich przekazów (...)

 • Opłata od poświadczenia podpisu

  kwotę czy też nie. taksa notarialna, pełnomocnictwo, poświadczenie notarialne, opłata, koszty

 • Pełnomocnictwo wydane za granicą

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. § 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie. W stosunkach (...)

 • Umowa sprzedaży nieruchomości z pełnomocnikiem

  rodziło dla Pani podwójne koszty notarialne, bo aby umowa sprzedaży - jej zawarcie - było obowiązkiem pełnomocnika musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Akt notarialny przed podpisaniem powinien (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe

  do pełnomocników zawodowych. pełnomocnictwo, osoba uprawniona, zięć, notarialne pełnomocnictwo, reprezentowanie, substytucja

 • Termin ważności pełnomocnictwa

  to pełnomocnictwo przeterminowało się, czy jednak jest nadal prawnie ważne? Zgodnie z art. 101 k.c. stanowi: § 1. Pełnomocnictwo może być w każdym czasie odwołane, chyba że mocodawca (...)

 • Wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów

  Ponieważ pełnomocnictwo do przeniesienia własności nieruchomości musi być zawarte w formie aktu notarialnego, takie pełnomocnictwo udzielane za granicami kraju, poza spełnieniem innych wymogów

 • Stawka za notarialne pełnomocnictwo

  określa maksymalne stawki wynagrodzenia przysługującego notariuszom za czynności notarialne. W przedstawionym stanie faktycznym konieczne jest ustanowienie pełnomocnictwa. Powołane rozporządzenie (...)

 • Pełnomocnictwo a zabezpieczenie wierzytelności

  wierzytelności lepiej byłoby ustanowić hipotekę na nieruchomości. nieruchomość, zabezpieczenie, dług, hipoteka, pełnomocnictwo, sprzedaż

 • Pełnomocnictwo procesowe udzielone przez żonę

  pełnomocnictwo dołączyć do akt sprawy. Ponadto w toku sprawy pełnomocnictwo może być udzielone przez Pańską żonę ustnie na rozprawie przez oświadczenie, które zostanie wciągnięte (...)

 • Sprzedaż majątku spółdzielni przez likwidatora

  zgromadzenia członków? Czy Likwidator do zawarcia umowy sprzedaży tego lokalu musi posiadać notarialne pełnomocnictwo, a jeśli tak, to czy udzielone imiennie przez wszystkich członków spółdzielni, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pełnomocnictwo notarialne

  Witam podpinam się pod wątek żeby nie tworzyć nowych Wyjeżdżając z Polski mój przyjaciel udzielił mi notarialnego pełnomocnictwa - tłumaczyliśmy (...)

 • pełnomocnictwo notarialne i darowizna

  Witam serdecznie forumowicze! Chciałbym się upewnić, czy będąc w posiadaniu takiego pełnomocnictwa notarialnego, mogę przenieść własność mieszkania (...)

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • Umowa najmu podpisana przez pełnomocnika

  Mam podpisaną umowę najmu mieszkania. Umowa została popisana przez córkę właścicielki w umowie są wpisane dane włascicielki i imię i nazwisko (...)

 • Przepisanie mieszkania z matki na córkę

  Witam, proszę o poradę. Moja mama chce przepisać na mnie(córkę) mieszkanie własnościowe. Problem w tym, że mama wyjechała zagranicę na rok, wraca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane