Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  akcję aktywów netto, wykazanych w sprawozdaniu finansowym za ostatni rok obrotowy, pomniejszonych o kwotę przeznaczoną do podziału między akcjonariuszy. § 3. Uchwała o umorzeniu (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  - od dnia, w którym powinna była nastąpić). Zatem, jeżeli w ciągu roku od dnia, w którym bilet powinien być skasowany należność nie zostanie wyegzekwowana lub nie zostanie (...)

 • Reprezentacja łączna w spółce jawnej to nie ograniczenie prawa do reprezentacji

  Zgodnie z wpisem do KRS w spółce jawnej, która toczyła spór w sądzie, w zakresie czynności rozporządzających lub zobowiązujących, dokonywanych imieniem (...)

 • Porada prawna na temat pełnomocnictwo do reprezentowania w sądzie wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pełnomocnictwo do reprezentowania w sądzie wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  . Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w (...)

 • Pełnomocnik świadkiem

  pełnomocnika). W tym celu należy udzielić mu pełnomocnictwa procesowego (tak jak i mężowi) w formie pisemnej. Na marginesie można dodać, że możliwe jest powołanie pełnomocnika tylko w (...)

 • Postępowanie upadłościowe

  prawnych i innych jednostek organizacyjnych - każdy, kto ma prawo je reprezentować, w stosunku do przedsiębiorstwa państwowego - organ założycielski lub organ uprawniony do reprezentowania (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe dla małżonka

  pełnomocnictwo musi być opłacone w sądzie, a jeśli tak to w jakiej wysokości należy wnieść opłatę? Zgodnie z art. 87 kpc, mąż może być pełnomocnikiem procesowym żony. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ;wnania dorobków.§ 3. W razie braku porozumienia między stronami co do sposobu lub wysokości wyrównania, rozstrzyga sąd.Art. 51[5]. § 1. W razie śmierci jednego (...)

 • Spółka partnerska - zasady prowadzenia działalności w tej formie

  zarządu albo do partnera uprawnionego do reprezentowania spółki.Co powoduje rozwiązanie spółki?przyczyny przewidziane w umowie spółki,jednomyślna uchwała (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  , dotychczasowi wspólnicy mają prawo pierwszeństwa do objęcia nowych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym w stosunku do swoich dotychczasowych udziałów. Prawo pierwszeństwa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane