Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych od sprzedaży i zamiany rzeczy lub praw

  ;źn. zm.). podatek od czynności cywilnoprawnych, sprzedaż, zamiana rzeczy, zbycie praw, PCC, podatnik

 • Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia pożyczki

  może nie zapłacić PCC w Polsce. Jak bowiem stanowi art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), czynności cywilnoprawne (m.in. umowy pożyczki) podlegają PCC, jeżeli (...)

 • PCC od nabycia samochodu przez spółkę z o.o.

  czynności, bez odliczania długów i ciężarów (art. 6 ust. 2 ustawy o PCC). Stawka podatku od umowy sprzedaży rzeczy ruchomych (np. samochodu) wynosi 2 % (art. 7 ust. 1 pkt 1 lit a ustawy o PCC). Zgodnie (...)

 • Porada prawna na temat pcc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pcc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pożyczka od stuprocentowego udziałowca

  podatek jest pobierany przez płatnika – np. notariusza (art. 10 ust. 1 ustawy o PCC). Organem podatkowym właściwym miejscowo w sprawach podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy spółki jest

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  nieruchomości na zabezpieczenie spłaty kredytu (PCC od hipoteki kaucyjnej wynosi właśnie 19 zł). współwłasność, zniesienie współwłasności, spłata, hipoteka kaucyjna

 • Podatek PCC u notariusza

  podatek PCC, który jest dla mnie najbardziej problematyczny. Wiem, że podatek PCC od takiej umowy zasila budżet gminy, rozmawiałem z panią wójt, która wyraziła zgodę na rozłożenie tego (...)

 • Kupno nieruchomości od Lasów Państwowych

  , stanu i stopnia zużycia, oraz w obrocie prawami majątkowymi tego samego rodzaju, z dnia dokonania tej czynności, bez odliczania długów i ciężarów.Zatem podstawą naliczenia PCC nie będzie

 • Zapłacenie podatku PCC przez obcokrajowca

  (z wyjątkiem mieszkań nabywanych od deweloperów, które podlegają VAT) są obowiązani płacić w Polsce 2% PCC od wartości rynkowej mieszkania. Ustawa o PCC nie przewiduje również zwolnienia (...)

 • PCC od nabycia udziałów

  deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru (PCC-1) oraz obliczyć i wpłacić podatek w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego, z wyłączeniem (...)

 • PCC od umowy kupna udziałów spółki z o.o.

  należy złożyć kilka deklaracji. sprzedaż, udziały, wartość rynkowa, cena, deklaracja, PCC

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PCC przy darowiźnie/zakupie nieruchomości

  Witam Wszystkich, Nie wiem czy zamieszczam pytanie w poprawnym dziale. Jeśli nie, to z góry przepraszam. Sytuacja nr1. Starszy brat chce podarować (...)

 • dotyczy druku PCC

  Kupiłem auto i w urzędzie skarbowym dowiedziałem się o konieczności wypełnienia druku PCC. Mój problem polega na tym, że nie mam kontaktu ze sprzedającym (...)

 • PCC3

  Kupiłam samochód w dniu w połowie marca, dzisiaj mamy natomiast połowe wiec termin 14 dni na złożenie PCC3 dawno mi minął. Co teraz mam zrobić? (...)

 • jesli sprzedających jest dwóch?????

  witam mam taki problem chce kupić samochód który jest zarejestrowany na dwie osoby własciciela i współwałsciciela pytanie dotyczy uzupełnienia (...)

 • opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

  Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie opłaty skarbowej od umowy kupna sprzedaży. Kupiłem w marcu motocykl do remontu za sumę 450 zł i z różnego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane