Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od nieruchomości od pawilonu handlowego

  określa rada gminy, w drodze uchwały,  z tym że stawki nie mogą przekroczyć rocznie od budowli - 2% ich wartości. pawilon handlowy, nieruchomość, pawilon a budowla, opodatkowanie (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni

  zgodnie z przepisami budowlanymi. W roku 2002 powiększyłem ponownie tenże pawilon i zmodernizowałem całkowicie. Pawilon został związany z gruntem, stał się on więc w świetle prawa budowlanego (...)

 • Sprzedaż nieruchomości niebędącej środkiem trwałym

  Na potrzeby działalności gospodarczej użytkuję wybudowany przez siebie pawilon handlowy (prowadzę w nim sklep). Pawilon spełnia definicję środka trwałego, ale nie ująłem go w ewidencji (...)

 • Porada prawna na temat pawilon handlowy definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pawilon handlowy definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  kontrahentem dożywotnika. Na podstawie w/w przepisów może Pani (jako właściciel) bez przeszkód wynająć pawilon handlowy, jednakże dla zabezpieczenia swoich praw, jak i praw najemcy, (...)

 • Umowa sprzedaży pawilonu

  formie aktu notarialnego musiał być objęty wspomniany pawilon handlowy wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu, na którym został on posadowiony. Jest to o tyle zasadne, że treść aktu (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  podatnik otrzymał materiał lub towar handlowy oraz fakturę na ten materiał lub towar handlowy w tym samym miesiącu, opis ten dołącza do otrzymanej faktury, a zapisów w księdze dokonuje na (...)

 • Dzierżawa a prawo zasiedzenia

  Moi rodzice wybudowali pawilon handlowy na ziemi dzierżawionej od miasta, ziemia została im oddana w dzierżawę na 20 lat od roku 1974. W tej chwili nie płacą dzierżawy za ziemię, tylko podatek (...)

 • Definicja morskiego statku handlowego

  Czy istnieje w polskim prawie definicja statku handlowego? Czy istnieje akt prawny wg którego klasyfikuje się statki? Definicja statku handlowego znajduje się w Kodeksie Morskim. W świetle tej

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  eksmisją. Przykład: Współwłaścicielami budynku są Janina C., Tomasz W. oraz Maria L.; każdy z nich ma udział  wysokości 1/3. wspólny budynek stanowi pawilon handlowy, (...)

 • Amortyzacja budynku usługowo-handlowego

  budynku usługowo-handlowego (pawilon handlowy - zgodnie z pozwoleniem na użytkowanie), zakupionego w 2007 roku, można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną 10% w oparciu o art. 16j ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane