Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pas drogowy

  Czym jest pas drogowy w rozumieniu prawa? pas drogowy -wydzielony liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga (...)

 • Wniosek o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego

  istniejącej organizacji ruchu pojazdów lub pieszych. pas, drogowy, zajęcie, decyzja

 • Ponowna decyzja o zajęciu pasa drogowego

  wszystkim ochronę pasa drogowego, a nie jego zagospodarowanie komercyjne na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami. Organ powołał więc prawidłową podstawę prawną decyzji.” pas, (...)

 • Porada prawna na temat pas drogowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pas drogowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę

  znajdowało się ono w obrębie wykonywania jego zarządu (pas drogowy) lub nie zostało usunięte z jezdni i ten sposób zarządca naruszył obowiązek utrzymywania drogi w należytym stanie. Pas (...)

 • Przywrócenie drogi do stanu poprzedniego

  obowiązany zapewnić bezpieczne warunki ruchu i przywrócić pas do poprzedniego stanu użyteczności w określonym terminie. Ustawa mówi zatem o przywróceniu do poprzedniego stanu użyteczności, z czego (...)

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

 • Opłata za zajęcie pasa drogowego

  podstawie art. 40 ustawy o drogach publicznych. pas drogowy, opłaty, samorząd gminny

 • Odmowna decyzja na lokalizację drogi

  drogowy, droga wojewódzka, zarządca drogi

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  gminy w grę może wchodzi roszczenie o naruszenie posiada oraz żądanie zapłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości na zasadach ogólnych z Kodeksu cywilnego. pas drogowy, droga publiczna, (...)

 • Odległość ogrodzenia od pasa drogowego

  pasów drogowych, poza terenem zabudowy, w odległości mniejszej niż 5 m od granicy pasa. droga, pas drogowy, ogrodzenie, budowa ogrodzenia, deweloper, zarządca drogi, zgoda, pozwolenie

 • Krzyże i figury w pasie drogowym

  . krzyże, pomniki, figury, obiekt małej architektury, pozwolenie na budowę, zarządca drogi, drogi publiczne, pas drogowy

 • Definicja pasa drogowego i drogi na gruncie ustawy o drogach publicznych

  Jaka jest definicja pasa drogowego i drogi na gruncie ustawy o drogach publicznych? Zgodnie z art. 4 pkt 2 ustawy o drogach publicznych pas drogowy to wydzielony liniami granicznymi grunt wraz (...)

 • Umieszczenie reklamy na chodniku

  %. Warto też przytoczyć roziwiązanie Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie, który twierdzi, że umieszczenie reklamy w pasie drogowym wymaga uzyskania uprzedniego zezwolenia, zaś przez pas (...)

 • Zezwolenie na położenie reklamy w pasie drogowym

  Pracuję w zarządzie dróg, w którym przygotowuję zezwolenia na wejście w pas drogowy oraz usytuowania w nim reklam. Wykonując objazd dróg stwierdziłem usytuowane reklamy w pasie drogowym bez

 • Projekt zmian w ustawie o drogach publicznych

  drogowy”(nieruchomość – grunt, na którym znajdzie się budowla wraz z obiektami i urządzeniami z nią związanymi); 3) rozdzielono dotychczasową treść art. 4a na dwa ustępy; pierwszy (...)

 • Co to jest linia rozgraniczająca na planie zagospodarowania?

  Co to jest linia rozgraniczająca na planie zagospodarowania? Przez linię rozgraniczającą drogę - rozumie się granice terenów przeznaczonych na pas drogowy lub pasy drogowe ustalone (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy (...)

 • Nowa obwodnica w Województwie Pomorskim

  -PAWŁOWO: odcinek jednojezdniowy o trzech pasach ruchu, każdy pas ruchu o szerokości 3,5 m (dwa pasy ruchu w kierunku Chojnic, jeden w kierunku Starogardu Gd.) Zakres robótProjekt budowy Obwodnicy

 • Podstawa prawna buspasów

  odpłatny przewóz osób na regularnych liniach.   pasy dla autobusów, pasy dla busów, buspasy, drogi publiczne, ruch drogowy, znaki drogowe

 • Wyższe kary za niebezpieczne wyprzedzanie

  . Warunek? Jadąc w parze nie mogą utrudniać ruchu innym pojazdom. Rowerzyści, którzy jadąc obok siebie zajmą cały pas ruchu i wolną jazdą spowodują np. powstanie korka, narażą się na mandat (...)

 • Za co mandat i punkty karne?

  pasów bezpieczeństwa (100 zł) 7. Przewożenie dziecka bez fotelika ochronnego (150 zł) 8. Jazda i rozmowa przez telefon wymagający trzymania aparatu (200 zł) 9. Wjeżdżanie na pas miedzy jezdniami (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane