Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pas drogowy

  Czym jest pas drogowy w rozumieniu prawa? pas drogowy -wydzielony liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga (...)

 • Wniosek o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego

  istniejącej organizacji ruchu pojazdów lub pieszych. pas, drogowy, zajęcie, decyzja

 • Ponowna decyzja o zajęciu pasa drogowego

  wszystkim ochronę pasa drogowego, a nie jego zagospodarowanie komercyjne na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami. Organ powołał więc prawidłową podstawę prawną decyzji.” pas, (...)

 • Porada prawna na temat pas drogowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat pas drogowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę

  znajdowało się ono w obrębie wykonywania jego zarządu (pas drogowy) lub nie zostało usunięte z jezdni i ten sposób zarządca naruszył obowiązek utrzymywania drogi w należytym stanie. Pas (...)

 • Przywrócenie drogi do stanu poprzedniego

  obowiązany zapewnić bezpieczne warunki ruchu i przywrócić pas do poprzedniego stanu użyteczności w określonym terminie. Ustawa mówi zatem o przywróceniu do poprzedniego stanu użyteczności, z czego (...)

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

 • Opłata za zajęcie pasa drogowego

  podstawie art. 40 ustawy o drogach publicznych. pas drogowy, opłaty, samorząd gminny

 • Odmowna decyzja na lokalizację drogi

  drogowy, droga wojewódzka, zarządca drogi

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  gminy w grę może wchodzi roszczenie o naruszenie posiada oraz żądanie zapłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości na zasadach ogólnych z Kodeksu cywilnego. pas drogowy, droga publiczna, (...)

 • Odległość ogrodzenia od pasa drogowego

  pasów drogowych, poza terenem zabudowy, w odległości mniejszej niż 5 m od granicy pasa. droga, pas drogowy, ogrodzenie, budowa ogrodzenia, deweloper, zarządca drogi, zgoda, pozwolenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane