Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  ustawy) - nie później niż w rozliczeniu za okres, w którym dokonano tego spisu (dotyczy zwolnienia podmiotowego); w przypadku stosowania w imporcie towarów (...)

 • Refakturowanie usług organizacji szkolenia

  ; refakturowanie, zastosowanie właściwej stawki VAT, stawki preferencyjne VAT, faktura VAT marża

 • Faktury w PDF-ie

  wiadomości odbiorcy, treści faktury, a nie wystawieniem i doręczeniem dokumentu, o którym mowa w art. 106 ust. 1 ustawy o VAT . faktura VAT, pdf, poczta elektroniczna, odliczenie (...)

 • Porada prawna na temat partycypacja w kosztach a faktura vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat partycypacja w kosztach a faktura vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup licencji przez Internet

  kosztów uzyskania przychodów wydatków (innych niż wyżej wskazane) udokumentowanych np. paragonami, podkreślając, iż rachunków (w tym faktur VAT) (...)

 • Podmiot uprawniony do odbioru faktury VAT

  ; nie świadczy ona bowiem usług (z punktu widzenia przepisów prawa) na rzecz Spółki, a tym samym ewentualna faktura nie dokumentowałaby rzeczywiście świadczonych usług. Mając powyższe na uwadze, 

 • Samochód wykupiony z leasingu

  zostanie wystawiona na moją firmę, a cena wykupu wynosi 220 zł plus 22% VAT. W trakcie trwania umowy leasingowej nastąpiła nowelizacja ustawy o VAT zmieniająca kryteria umożliwiające (...)

 • Rozliczenie przejazdów taksówką w kosztach

  księgowe, którymi są faktury VAT, w szczególności faktury VAT marża, faktury VAT RR, faktury VAT MP, dokumenty celne, rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące, (...)

 • Czas do kiedy można odliczyć podatek VAT

  w tym roku otrzymał Pan jej duplikat. A zatem może Pan odliczyć podatek VAT z tej faktury, gdyż na gruncie podatku VAT obowiązuje zasada, iż podatek naliczony podlega odliczeniu w (...)

 • Księgowanie przedpłaty w leasingu

  wystawioną w grudniu 2007 r. możemy zaksięgować i umieścić w kosztach w styczniu 2008 r.? Nowelizacje ustaw o podatkach dochodowych, które weszły w życie 1 stycznia (...)

 • Faktury na przełomie roku

  Kiedy należy uwzględnić w kosztach prowadzonej działalności gospodarczej fakturę dokumentującą koszty otrzymanych usług marketingowych - faktura została wystawiona 31.12.2004 r. a (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane