Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  wyłącznie czynności zwolnione przedmiotowo od podatku) wystawiane są rachunki. Czy nabywca używanego samochodu może odliczyć podatek VAT z otrzymanej faktury? Tak, ale pod warunkiem, (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  neostrada tp. Odliczeniu podlega kwota brutto z faktur VAT (czyli razem z naliczonym VAT). Wydatki na Internet jako koszt uzyskania przychodów Wydatki na Internet podlegają odliczeniu od dochodu

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna

  podzielone co do możliwości odliczenia VAT naliczonego od nieruchomości zakupionej przed zarejestrowaniem się jako podatnik VAT czynny (VAT-R): a) Organy podatkowe często wiążą (...)

 • Opinia prawna na temat parapety czy mogę odliczyć VAT

  Nie szukaj dłużej informacji na temat parapety czy mogę odliczyć VAT, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż samochodu kupionego na licytacji

  klientowi VAT-u, którego nie mogę odliczyć przy zakupie - czy może tu mieć zastosowanie faktura VAT - MARŻA, czy też może powinienem wykreślić z ewidencji w/w (...)

 • Obowiązki podatnika związane z nabyciem samochodu

  (ponieważ nie chcę zwiększać straty). Ile podatku VAT mogę odliczyć? Czy mogę nie wpisywać samochodu do EŚT? Jeżeli muszę wpisać samochód do EŚT, to jaką wybrać (...)

 • Potwierdzenie rejestracji VAT kontrahenta

  podany NIP w polskim systemie podatkowym nie istnieje. Jak mogę sprawdzić, czy taka firma działa legalnie, jeśli NIP jest fałszywy, to czy umowa jest ważna i czy mogę wrzucić (...)

 • Zakup samochodu osobowego z komisu

  marki ..., cena 10.000 zł, VAT zw., a pod pozycją 2 jest napisane: marża komisu netto 500 zł, VAT 22% 110 zł, brutto 610zł. Razem do zapłaty 10.610 zł - i tyle zapłaciłem. Czy mogę (...)

 • Kupno dywanu w Tunezji i związane z tym koszty

  to, że jeżeli będę płacić, to będzie to naliczane po obecnym kursie dinara znacznie wiekszym niż przy zakupie. Jeżeli zapłacę VAT, to czy mogę to odliczyć od podatku, bo (...)

 • Rolnik ryczałtowy

  . Dotychczas sprzedając drzewka zdarzało mi się, że kupujący (podatnik VAT) wystawiał dla mnie fakturę VAT RR. Czy jako sprzedawca (działając nadal jako rolnik) mogę wystawiać (...)

 • Rozliczanie dochodu z najmu lokalu

  , przykladowe obliczenie podatku od tej kwoty. Czy jako płatnik VAT mogę wystawiać najemcy fakturę VAT na moje nazwisko, a nie na działalność gospodarczą, którą prowadzę? Czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • Struktura sprzedaży i VAT nieodliczalny!

  Witam! Może znajdzie się ktoś i mi odpowie na takie pytanie. Sprzedaje "dostęp do internetu". Osobom prywatnym wystawiam faktury ze stawką (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany a środki trwałe!

  Pytanie mam następujące. Prowadząc dział. gospod. jako osoba fizyczna, i podlegając pod ryczałt ewidencjonowany (jestem również vat'owcem) chcę (...)

 • zwrot vat 2012 -ogrzewanie centralne

  Hej, witam wszystkich. Proszę osoby które mają pojęcie o prawie podatkowym o pomoc. Czy mogę odliczyć sobie vat na piec na węgiel lub inne takie (...)

 • rozliczeni podatku

  Mam takie pytanie, rejestruję się teraz jako czynny podatnik, wcześniej korzystałem z zwolnienia z VAT, czy mogę w jakiś sposób odliczyć VAT za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane