Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania karnego

  udzielone na piśmie albo przez oświadczenie do protokołu organu prowadzącego postępowanie karne. Art. 84. § 1. Ustanowienie obrońcy lub wyznaczenie obrońcy z urzędu uprawnia go do działania w całym

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  faktyczne. Art. 3. W granicach określonych w ustawie postępowanie karne odbywa się z udziałem czynnika społecznego. Art. 4. Organy prowadzące postępowanie karne są obowiązane badać oraz (...)

 • Przywłaszczenie mienia

  ; przywłaszczenie mienia, kradzież, mienie, karne, doniesienie o przestępstwie

 • Porada prawna na temat paragrafy karne 278

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragrafy karne 278, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  , który dopuszcza się przestępstwa wymienionego w § 1 w stosunku do dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury. Art. 295. § 1. Wobec sprawcy przestępstwa określonego w art. 278

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  popełnionego w Warszawie i postępowanie karne in personam wobec domniemanego sprawcy paserstwa popełnionego w Krakowie nie toczy się jednocześnie, to na ogólnych zasadach określania właściwości (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  pomocy organowi prowadzącemu postępowanie karne, która bezpodstawnie nie udziela pomocy w wyznaczonym terminie.§ 2. W razie uporczywego uchylania się od złożenia zeznania, wykonania czynności

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  karne Art. 306. § 1. Kto, będąc obowiązanym do zachowania tajemnicy skarbowej, ujawnia informacje objęte tą tajemnicą, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.  § 2. Kto

 • Naruszenie nietykalności cielesnej

  wynajmującego pod odpowiednią kwalifikację prawną. naruszenie nietykalności cielesnej, bezprawne wypowiedzenie, przemoc, prawo karne, przestępstwo, kara

 • Uproszczone postępowanie karne

  wojskowych, urzędy celne w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe, urzędy skarbowe). uproszczone postępowanie karne, wartość przedmiotu przestępstwa, szkoda, przestępstwo, oskarżenie prywatne, (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  pkt 2 i 3, 5) w której brał udział w wydaniu zaskarżonej decyzji,6) z powodu której wszczęto przeciw niemu dochodzenie służbowe, postępowanie dyscyplinarne lub karne, 7) w której jedną ze stron (...)

 • Kiedy potrzebny jest wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa?

  zmianami)   przestępstwo wnioskowe, wniosek, złożenie, cofnięcie, wycofanie, niepodzielność, współsprawca, osoba bliska, postępowanie karne

 • Przywłaszczenie samochodu

  dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej, na podstawie przepisów o niewykonaniu zobowiązania ( art. 471 i nastepne k.c. ). przestępstwo, kara, karne, przywłaszczenie, umowa, termin, występek

 • Podstawy odwieszenia zawieszonej kary

  nie musi. zawieszenie kary, obligatoryjne odwieszenie, okres próby, próba, prawo karne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kradzież, włamanie

  Duży sklep. Między klientami przemyka się pewien powiedzmy pan, znajduje przytulny kącik i tam czeka do zamknięcia owego przybytku. Gdy już nikogo (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Akt oskarzenia-doradzcie

  Trzy lata temu wynająlem mieszkanie,płacąc z góry czynsz za 3 m-c oraz kaucje.Po dwoch dniach odlaczono prad ze wzgledu na nieuregulowane oplaty.Podczas (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane