Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  skazania na karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej lub obyczajności na szkodę małoletniego.§ 1b. Sąd orzeka zakaz, o którym mowa w § (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  czy ponownie mam 6 miesięcy? Co się dzieje, jeżeli np po tygodniu rozchoruję się na grypę, czy mogę iść na zwolnienie? Czy na inne schorzenie przysługuje mi od nowa 6 miesięcy? Co (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  na myśli pobicie, pożyczanie pieniędzy. Jeśli komuś zrobi krzywdę, narobi długów, on trafi na przymusowe leczenie, ale jakie konsekwencje czekają matkę? 4.  Z jakim wnioskiem (...)

 • Porada prawna na temat paragraf za pobicie uszczerbkiem na zdrowiu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragraf za pobicie uszczerbkiem na zdrowiu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Minimalizacja szkody - wypłata odszkodowania

  cywilny wykaże konieczność pobytu dziecka w sanatorium, w związku z poniesionym wskutek działania oskarżonego uszczerbkiem na zdrowiu, dopuszczalnym jest dochodzenie środków na (...)

 • Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?

  te ostatnie są ścigane na wniosek, gdy pokrzywdzonym jest osoba najbliższa. Lekkie uszczerbki na zdrowiu – zarówno umyślny, jak i nieumyślny – są z reguły ścigane (...)

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  uprawomocnia się i postępowanie przygotowawcze na tym się kończy. Jeżeli zaś sąd uwzględni zarzuty przedstawione w zażaleniu, uchyla zaskarżone postanowienie i w miarę potrzeby może wskazać (...)

 • Odszkodowanie za wypadek w pracy

  przysługuje pracownikowi jednorazowe odszkodowanie - dla pracownika, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Stałym uszczerbkiem za zdrowiu jest takie (...)

 • Odwieszenie zawieszonej kary

  popełnienia nie tylko podobnego, ale takiego samego przestępstwa); 2) za przestępstwo to skazany został na karę pozbawienia wolności (choćby jej wykonanie warunkowo zawieszono), 3) wyrok skazujący (...)

 • Dochodzenie nawiązki w wyroku

  Oskarżony został skazany wyrokiem za pobicie na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz ma wypłacić nawiązkę pokrzywdzonemu za uszczerbek na zdrowiu, jaki wyrządził (...)

 • Warunki niekaralności przerwania ciąży ze względu na zdrowie matki

  o zagrożenie istotne, ani też, czy chodzi o zagrożenie ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, czy też nieznacznym i przemijającym osłabieniem funkcji psychofizycznych - odmiennie niż miało (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • ile grozi za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

  ile grozi za pobicie ze skutkiem smiertelnym????? też właśnie chciałbym się tego dowiedzieć PROSZE O ODP remik89@onet.eu BARDZO PILNE remik Z tego (...)

 • Bójka a pobicie --- dziwna interpretacja policji.

  Chora sprawa. Zostałem napadnięty przez 2 pijanych małolatów nie wiem w jakim celu. Bo nie powiedzieli. Zacząłem się bronić. W między czasie pojawia (...)

 • Groźby karalne - jak reagować???

  WITAM SERDECZNIE! Proszę o poradę. Ostatniej nocy zwróciłem uwagę dwudziestoparoletniemu mieszkańcowi mojej ulicy, że nie będę dłużej tolerował (...)

 • co grozi za pobicie

  Witam Chciałem się zapytać co może grozić za pobicie osoby niepełnoletniej? Z góry dziękuję Pobicie - czyli sytuacja, w której co najmniej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane