Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  do akt sprawy informacji, o których mowa w § 1, następuje wyłącznie w przypadkach określonych w art. 297 i 297a. Art. 297. § 1. Akta, w tym akta zawierające informacje wymienione (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  przygotowawcze Rozdział 33Przepisy ogólne Art. 297. § 1. Celem postępowania przygotowawczego jest:  1) ustalenie, czy został popełniony czyn zabroniony i czy stanowi on przestępstwo, (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  pozbawienia wolności do roku. (Zgodnie z wyrokiem TK z 11 października 2006 r. art. 226 § 1 kodeksu karnego w zakresie, w jakim penalizuje znieważenie funkcjonariusza publicznego lub osoby (...)

 • Porada prawna na temat paragraf 297 kodeksu karnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragraf 297 kodeksu karnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Za publikacje prasowe można trafić do więzienia

  Kontrowersyjny „paragraf 212" nadal pozwoli zamykać dziennikarzy w więzieniach. Przeciwko nowelizacji kodeksu karnego protestuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Izba

 • Konsekwencje wzięcia kredytu na osobę trzecią

  rzeczywistego kredytobiorcy. Można więc mówić o oszustwie lub o wyłudzeniu kredytu. Zgodnie bowiem z art. 297 § 1 kodeksu karnego kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo (...)

 • Definicja słów "wyłudzenie, wyłudzić"

  , przepisy nawet nie posługują się tymi terminami. Powszechnie przyjmuje się, iż wyłudzeniem określa się przestępstwa z art. 297 i art. 298 Kodeksu karnego. Przepisy te penalizują (...)

 • Przedawnienie karalności oszustwa kredytowego

  wydano jeszcze wyroku. Jaki jest okres przedawnienia w przypadku tego zarzutu oraz czy nie zachodzą przesłanki o przedawnieniu w tym przypadku? Przestępstwo z art. 297 § 1 kodeksu karnego (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  elektronicznego – 500 zł na miesiąc.   Kara łączna pozbawienia wolności Nowelizacja kodeksu karnego zakłada również zwiększenie maksymalnej granicy do jakiej można wymierzyć (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  . 2,6 tysięcy miesięcznie, natomiast stosowanie dozoru elektronicznego – 500 zł na miesiąc. Nowelizacja kodeksu karnego zakłada również zwiększenie maksymalnej granicy do jakiej (...)

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne

  trwania nie da się ocenić. Zgodnie z art. 69 par. 1  kodeksu postępowania karnego, k.p.k. powództwo adhezyjne (pozew cywilny w postępowaniu karnym może zostać wniesiony już w trakcie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane