Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Łatwiej zostać policjantem. Przyjmą nawet złodzieja

  prowadzeniu auta po użyciu alkoholu (wykroczenie z art. 87. § 1 k.w.) Uciekinier, który w celu uniknięcia kontroli drogowej nie stosuje się do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie (...)

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  dotyczy art. 130 k.w. i eliminuje z treści wprowadzenia do wyliczenia w § 1, wadliwe odwołanie do art. 120 kw. Art. 130 § 1 k.w. wyłącza stosowanie niektórych przepisów (...)

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  pojazdem jest wykroczeniem z art. 96 § 3 kw, ale przed zmianą przepisów zachowanie takie faktycznie było karalne z art. 97 kw. (zmiana nastąpiła w dniu 31 grudnia 2010 r.), jednak (...)

 • Porada prawna na temat paragraf 119 1kw

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragraf 119 1kw, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wszczęcie egzekucji a prawo dożywocia

  ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji. Jednak już paragraf 3 tego artykułu stanowi, iż pozostają w mocy ujawnione przez wpis w księdze wieczystej

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  ., podczas gdy zdaniem obrońcy prawidłowa wykładnia wskazuje, iż skazany powinien odpowiadać za popełnienie wykroczenia z art. 119 § 1 k.w. Sprawa została przekazana do rozpoznania przez (...)

 • Kradzież paliwa - wyrok nakazowy

  Państwa była kradzież paliwa. Przepis art. 119 kw przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny za popełnione wykroczenie. Kara jaka została orzeczona w wyroku nakazowym nie będzie

 • Drobny złodziej też zostanie policjantem?

  stanie po użyciu alkoholu (wykroczenie według art. 86 k.w.) czy kilkakrotnie jeździła na gapę autobusem i nie zapłaciła nałożonych za to mandatów (art. 121 k.w.). Jak zmiany oceniają (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczenia z art. 147 kw

  przewidzianych w części szczególnej Kodeksu. Art. 45 par. 1 kw stanowi, iż karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, (...)

 • Służebność drogowa - prawa i obowiązki

  wykreślona z kw. Dlatego też nabywca nieruchomości władnącej może nabyć - dzięki działaniu rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych - służebność gruntową, mimo że wygasła ona wskutek (...)

 • Procedura ukarania mandatem karnym

  sprzeciw wobec wyroku nakazowego z art 77 i 65 paragraf 2 kw (200 zł-mandat + 80 zł. opłat sądowych). Chciałbym się skutecznie obronić. Nadmieniam, że nigdy wcześniej się to nie wydarzyło (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zły Policjant

  Witam. Piszę w następującej sprawie. Syn mojej sąsiadki, wczoraj oznajmił jej że, zostaje policjantem. Sąsiadka jest z tego zadowolona jednak ja (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Wyrok nakazowy - proszę o pomoc.

  A więc sprawa wygląda w ten sposób... Parę tygodni temu o godz.15 popołudniu na terenie ogrodzonej , wynajmowanej przeze mnie posesji a konkretnie (...)

 • popelnienie wykroczenia - prosze o porade

  Dzien dobry dostalem wniosek do sadu, w uzasadnienie pisze, W Sklepie przy uzyciu zapalniczki podpalil odziez wierzchnia klienta sklepu czym mogl spowodowac (...)

 • Fotoradary - legalizacja

  Czy ktoś może autorytatywnie stwierdzić ( podstawa ) czy legalizacja fotoradaru jest tylko wazna w miejscu jej wykonania , czy też w każdym miejscu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane