Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Symbol PKWiU przy stawce 22%

  nie mają podatnicy dokonujący sprzedaży towarów lub usług opodatkowanych stawką 22% (nie ma potrzeby wskazywania symbolu PKWiU ani odpowiedniego przepisu). faktura, symbol PKWiU na fakturze, obniżona

 • Tłumaczenie jako utwór w rozumieniu prawa autorskiego

  , autor, sąd cywilny, umowa zlecenia, faktura, dzieło, uprawnienia, rozpowszechnia, utrwala, świadczenie, działanie, zaniechanie, integralność, publikacja

 • Refaktura usług a deklaracja VAT-UE

  Spółka z o.o. wystawiła na podstawie zawartej umowy refakturę za bilety LOT zagraniczne. Faktura została wystawiona za stawką 0% na podmiot zagraniczny na Cyprze, który jest podatnikiem VAT UE. Czy (...)

 • Porada prawna na temat paragon czy faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragon czy faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Refaktura kosztów biletów lotniczych

  , jest w UE i jest zarejestrowany w swoim kraju do VAT. Z jaką stawką VAT należy wystawić refakturę w w/w przypadku? Czy w związku z wystawieniem refaktury koszt biletu LOT będzie dla polskiej spółki

 • Jak rozliczać wydatki na rozmowy telefoniczne prowadzone z prywatnego telefonu przedsiębiorcy?

  telefonu prywatnego stanowią koszt uzyskania przychodu. Dowodem poniesienia wydatku jest zapłacona faktura VAT. Należy posiadać szczegółowy biling rozmów telefonicznych, z wyszczegó

 • Wezwanie do zapłaty a możliwość rozłożenia na raty

  faktura wystawiona Pani na nieopłaconą usługę jest już wymagalna to ma Pani obowiązek dokonać niezwłocznej zapłaty za wykonane prace, a nie robiąc tego, naraża się Pani na późniejszą (...)

 • Sprzedaż auta z działalności osobie prywatnej

  dokumentem mam to zrobić (umowa kupna-sprzedaży, czy faktura VAT) i jaka stawka VAT powinna być na fakturze? Minęło ponad 6 miesięcy od daty zakończenia leasingu i, tak jak wspomniałem, nie (...)

 • Rozliczanie kosztów energii elektrycznej w budynku

  , aby zapewniała wyłącznie pokrycie ponoszonych przez odbiorcę kosztów zakupu energii elektrycznej. Tak więc naszym zdaniem faktura, w której obciąża Pan kosztami dostarczenia energii

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  . Potwierdzają to interpretacje organów podatkowych, przykładowo Łódzkiego Urzędu Skarbowego z dnia 3 kwietnia 2006 r. (sygn. ŁUS-III-2-443/6/06/MJS) czy Izby Skarbowej w Opolu z dnia 23 (...)

 • Częściowe umorzenie zobowiązania a odliczony VAT

  czasie otrzymałam pismo z częściowym umorzeniem zobowiązania. Co z odliczonym wcześniej VAT? Czy powinnam dokonać korekty wcześniej odliczonego VAT? Skoro pierwotne zobowiązanie z tytułu świadczenia

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja

  Zlozylem u sprzedawcy wniosek (zgloszenie reklamacyjne) o zwrot gotowki, lub wymiany towaru (sprzet AGD) na nowy wolny od wad. Minelo 3 tygodnie bez odzewu (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Niezgodność towaru z umową

  Witam, reklamowałem towar na podstawie niezgodności z umową. Sprzedający odpisał mi, że niestety nie może pokryć kosztów przesyłki ponieważ, (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Gwarancja na meble kuchenne ALNO

  Czy na zakupione w Polsce, ale wyprodukowane przez znany europejski koncern ALNO AG, meble kuchenne, montowane z dodatkami agd w Polsce, potrzebny jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane