Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie kosztów energii elektrycznej w budynku

  , aby zapewniała wyłącznie pokrycie ponoszonych przez odbiorcę kosztów zakupu energii elektrycznej. Tak więc naszym zdaniem faktura, w której obciąża Pan kosztami dostarczenia energii

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  . Potwierdzają to interpretacje organów podatkowych, przykładowo Łódzkiego Urzędu Skarbowego z dnia 3 kwietnia 2006 r. (sygn. ŁUS-III-2-443/6/06/MJS) czy Izby Skarbowej w Opolu z dnia 23 (...)

 • Częściowe umorzenie zobowiązania a odliczony VAT

  czasie otrzymałam pismo z częściowym umorzeniem zobowiązania. Co z odliczonym wcześniej VAT? Czy powinnam dokonać korekty wcześniej odliczonego VAT? Skoro pierwotne zobowiązanie z tytułu świadczenia

 • Porada prawna na temat paragon czy faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragon czy faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Protokół nieściągalności wierzytelności

  poczta - nie istnieje. Czy zatem mogę sporządzić protokół nieściągalności wierzytelności i wprowadzić go w koszty? Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, (...)

 • Koszt naprawy środka trwałego

  zakupu środka trwałego. Trudno jednak przewidzieć księgowej rozwój wydarzeń, gdy treść faktur wskazuje na naprawy. Czy koszt naprawy samochodu osobowego (jest w ewidencji środków trwałych) w wysokości (...)

 • Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

  , zaakceptowanym przez dłużnika rachunkiem (np. faktura VAT nawet niepodpisana przez kupującego – tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 23 lutego 2003 r., II CSK 129/2005), wezwaniem dłużnika (...)

 • Spółka z o.o. bez rachunku bankowego

  podatkowej. Czy spółka musi posiadać w tej sytuacji rachunek bankowy? Nie ma przepisu, który wprost nakazywałby spółce z o.o. zawarcie z bankiem umowy dotyczącej prowadzenia rachunku bankowego. (...)

 • Usługi doradcze i konsultingowe a VAT

  należności wraz z podatkiem powinna znaleźć się adnotacja, iż podatek rozlicza nabywca. Ponadto faktura taka powinna zawierać również numer, pod którym nabywca usługi jest zidentyfikowany na potrzeby (...)

 • Utrata prawa do rozliczania podatkiem liniowym

  + faktura VAT). Zgodnie z art. 9a ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli podatnik, który wybrał sposób opodatkowania tzw. liniowy (według stawki 19%), uzyska z pozarolniczej

 • Podpis z datą pewną

  jednej z osób podpisanych na dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się za pewną od daty śmierci tej osoby. Zgodnie z pojęciem doktrynalnym faktura nie jest umową, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja

  Zlozylem u sprzedawcy wniosek (zgloszenie reklamacyjne) o zwrot gotowki, lub wymiany towaru (sprzet AGD) na nowy wolny od wad. Minelo 3 tygodnie bez odzewu (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Niezgodność towaru z umową

  Witam, reklamowałem towar na podstawie niezgodności z umową. Sprzedający odpisał mi, że niestety nie może pokryć kosztów przesyłki ponieważ, (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Gwarancja na meble kuchenne ALNO

  Czy na zakupione w Polsce, ale wyprodukowane przez znany europejski koncern ALNO AG, meble kuchenne, montowane z dodatkami agd w Polsce, potrzebny jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane