Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur VAT za czynsz

  na piąty dzień każdego miesiąca, fakturę wystawia się nie później niż w tym dniu, niezależnie od tego, czy płatność została dokonana przez najemcę, czy też nie. Polecamy także: Umowa (...)

 • Termin przedawnienia roszczenia z faktury VAT

  zapłacona. Jeżeli zbliża się termin przedawnienia, w celu przerwania biegu przedawnienia, można skierować pozew do sądu. VAT, faktura, roszczenie, przedawnienie, termin, sprzedaż

 • Zapłata w dewizach za wykonaną usługę

  kwot będzie się różnił, różnice kursowe powstaną niezależnie od tego czy wpłata zostanie dokonana na konto złotówkowe czy dewizowe. różnice kursowe, przedpłata, faktura, waluty (...)

 • Opinia prawna na temat paragon czy faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragon czy faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT od kary umownej

  . nota obciążeniowa, kara umowna, faktura VAT, dokumentacja

 • Prawidłowe złożenie podpisu

  Czy jeżeli przepis prawa mówi o podpisie to należy rozumieć przez to podpis czytelny? Czy jako podpis czytelny może być traktowana pieczątka imienna i podpis nieczytelny (razem)? Czy (...)

 • Sprzedaż pojazdu a dokumentacja

  ? Dla ustalenia sposobu opodatkowania składnika majątku kluczowe jest ustalenie czy jest to składnik majątku osobistego, czy też związanego z działalnością gospodarczą wykonywaną przez podatnika. (...)

 • Faktury na osoby prywatne w sklepie internetowym

  kosmetyki. Czy osobom prywatnym dokonującym zakupów w takim sklepie mogę po prostu wystawiać faktury vat, czy muszę zakupić kasę fiskalną? Jeśli mogę wystawiać faktury, to czy mogę (...)

 • Zapłata za fakturę po ogłoszeniu upadłości

  sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego. Czy jest to postępowanie właściwe, czy obowiązkowo muszę zwrócić te pieniądze dłużnikowi? Stosownie do zapisów prawa (...)

 • Odliczanie VAT od faktury za abonament

  deklaracji VAT-7 składanej co miesiąc? Czy należy odliczyć cały VAT od otrzymanej faktury w miesiącu zapłaty, czy może konieczne jest odliczanie proporcjonalne przez 7 kolejnych miesięcy? (...)

 • Faktury wysyłane e-mailem

  dokumentu, o którym mowa w art. 106 ust. 1 ustawy o VAT.Warto także przeczytać:Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?Skorzystaj z e-faktury!Faktury elektroniczne faktura

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja

  Zlozylem u sprzedawcy wniosek (zgloszenie reklamacyjne) o zwrot gotowki, lub wymiany towaru (sprzet AGD) na nowy wolny od wad. Minelo 3 tygodnie bez odzewu (...)

 • Niezgodność towaru z umową

  Witam, reklamowałem towar na podstawie niezgodności z umową. Sprzedający odpisał mi, że niestety nie może pokryć kosztów przesyłki ponieważ, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Gwarancja na meble kuchenne ALNO

  Czy na zakupione w Polsce, ale wyprodukowane przez znany europejski koncern ALNO AG, meble kuchenne, montowane z dodatkami agd w Polsce, potrzebny jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane