Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszt naprawy środka trwałego

  zakupu środka trwałego. Trudno jednak przewidzieć księgowej rozwój wydarzeń, gdy treść faktur wskazuje na naprawy. Czy koszt naprawy samochodu osobowego (jest w ewidencji środków trwałych) w wysokości (...)

 • Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

  , zaakceptowanym przez dłużnika rachunkiem (np. faktura VAT nawet niepodpisana przez kupującego – tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 23 lutego 2003 r., II CSK 129/2005), wezwaniem dłużnika (...)

 • Spółka z o.o. bez rachunku bankowego

  podatkowej. Czy spółka musi posiadać w tej sytuacji rachunek bankowy? Nie ma przepisu, który wprost nakazywałby spółce z o.o. zawarcie z bankiem umowy dotyczącej prowadzenia rachunku bankowego. (...)

 • Opinia prawna na temat paragon czy faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat paragon czy faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usługi doradcze i konsultingowe a VAT

  należności wraz z podatkiem powinna znaleźć się adnotacja, iż podatek rozlicza nabywca. Ponadto faktura taka powinna zawierać również numer, pod którym nabywca usługi jest zidentyfikowany na potrzeby (...)

 • Utrata prawa do rozliczania podatkiem liniowym

  + faktura VAT). Zgodnie z art. 9a ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli podatnik, który wybrał sposób opodatkowania tzw. liniowy (według stawki 19%), uzyska z pozarolniczej

 • Podpis z datą pewną

  jednej z osób podpisanych na dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się za pewną od daty śmierci tej osoby. Zgodnie z pojęciem doktrynalnym faktura nie jest umową, (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu

  faktury w koszty uzyskania przychodu. Otrzymana faktura VAT jest całkowicie prawidłowa pod względem formalnym. Czy firma może zrezygnować z rozliczania podatku naliczonego VAT z faktury zakupu (...)

 • Jak rozliczyć VAT po rezygnacji z metody kasowej lub utracie do niej prawa?

  90. dnia od dnia wydania towaru czy wykonania usługi (a więc wszystkie czynności wykonane w okresie stosowania metody kasowej zostaną rozliczone najpóźniej w trzecim miesiącu następującym po kwartale

 • Prawo do odliczenia podatku naliczonego u podatnika stosującego metodę kasową

  metodę kasową, ma prawo do obniżenia podatku należnego w przypadku zakupu ratalnego - w kwartale, w którym spłacił miesięczną ratę (raty), czy też po zapłaceniu całości należności, na jaką (...)

 • Wymogi formalne dotyczące faktur

  , to pomimo że faktura wystawiona jest przez podmiot nieuprawnony i niestniejący, bo przecież spółka nie funkcjonuje, to zgodnie z art. 108 ust. 1 ustawy wykazaną na tejże fakturze kwotę podatku obowiązany (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja

  Zlozylem u sprzedawcy wniosek (zgloszenie reklamacyjne) o zwrot gotowki, lub wymiany towaru (sprzet AGD) na nowy wolny od wad. Minelo 3 tygodnie bez odzewu (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Niezgodność towaru z umową

  Witam, reklamowałem towar na podstawie niezgodności z umową. Sprzedający odpisał mi, że niestety nie może pokryć kosztów przesyłki ponieważ, (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Gwarancja na meble kuchenne ALNO

  Czy na zakupione w Polsce, ale wyprodukowane przez znany europejski koncern ALNO AG, meble kuchenne, montowane z dodatkami agd w Polsce, potrzebny jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane