Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nadzór Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów powszechnych

  . 178 konstytucji.- art. 77 par. 1 pkt 1, 3 i 4 oraz § 2, 2a, 3 i 3a powyższej ustawy jest zgodny z art. 10 ust. 1, art. 45 ust. 1 i art. 173 konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy

  zagrożenia, być może zorganizować badania pracowników pracujących w przedmiotowym systemie pracy. Odpowiadając na ostatnie pytanie należy wskazać, że zgodnie z par. 9 par. 1 k.p. ilekroć (...)

 • Wypłata nagrody jubileuszowej

  absurdalnego wniosku, że pracownikowi, z którym rozwiązano stosunek pracy w wyniku przejścia na rentę należy wypłacić nagrodę, ale samo nabycie prawa do niej ma miejsce zgodnie z par 8 ust. (...)

 • Porada prawna na temat par.2 ust.3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat par.2 ust.3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia

  jest naczelnik właściwy dla miejsca położenia spadku (par. 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 sierpnia 2005 r. w sprawie właściwości organów podatkowych). NABYCIE

 • Szerokość drogi dojazdowej do działki

  wymóg wymieniony w par. 14 ust. 1 (3 metry), dotyczy jezdni, nie zaś całej drogi (która obejmuje nadto pobocze, rów melioracyjny).Jeśli chodzi o prawne rozwiązania tej sytuacji, (...)

 • Wody stojące a jeziora

  "grunty pod wodami, które w par. 68 ust. 4 dzielą się na wody morskie, powierzchniowe płynące oraz powierzchniowe stojące "Ws". Uważam, że uznanie Ws za grunty pozostałe jest nieuprawnione, (...)

 • Spadek z USA a obowiązek podatkowy

  skarbowe mają przygotowane wzory takich zeznań). Ustawa o podatku od spadku i darowizn narzuca termin rozliczenia podatku – miesiąc od dnia powstania obowiązku podatkowego (par. 2 ust. (...)

 • Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej

  ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła (Dz.U. Nr 133 poz. 924). 3. Ograniczenia, o których mowa w par. 1, nie dotyczą odbiorców wymienionychw (...)

 • Zagubiony dowód osobisty

  2009.47.384). Zgodnie z jego par. 24 ust. 1 zawiadomienie o utracie dowodu osobistego, wymaga osobistego stawiennictwa osoby, która go utraciła. Zawiadomienie, składa się w formie pisemnej. (...)

 • Zasady opłacania badań lekarskich i psychologicznych pracowników ochrony

  skonstruowania upoważnienia do wydania rozporządzenia. W opinii Trybunału, nieuzasadnione jest powołanie w charakterze wzorców kontroli przepisów art. 229 par. 6 k.p. oraz art. 66 ust. (...)

 • Faktura bez numeru NIP nabywcy

  sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur ... par. 7 ust. 2 pkt 3, stwierdza, że faktury mogą nie zawierać danych określonych w par. 5 ust. 1 pkt 2 dotyczących (...)

 • Podatki a faktura z USA

  .). Zgodnie z par. 12 ust. 3 pkt 2 tego rozporządzenia, podstawą zapisów w księdze są również inne dowody księgowe, wymienione w par. 13 i 14, stwierdzające fakt dokonania operacji (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  w odpowiednim celu (art. 105 ust. 1 ustawy o cudzoziemcach). W takim przypadku może być uprawniony do wykonywania pracy na podstawie art. 87 ust. 1 pkt 12 lit b w związku z posiadanym

 • Jak zaktualizować metraż mieszkania w księdze wieczystej - opinia prawna

  ewidencyjne dotyczące budynków, wymienione w § 63 ust. 1 pkt 12 i 13, oraz dane ewidencyjne, dotyczące lokali, wymienione w § 70 ust. 1, o ile nie są zawarte w dokumentach, o których (...)

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  wątpliwości, że straż miejska może za to wykroczenie nakładać grzywnę w formie mandatu karnego (par. 2 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży (...)

 • Obowiązki rektora uczelni związane z bezpieczeństwem i higiena

  , zgodnie z ust. 3 rektor jest obowiązany wyznaczyć osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo studentów w trakcie prowadzonych zajęć dydaktycznych. Co istotne, par. 10 nakłada na rektora (...)

 • Zasada dobrego sąsiedztwa

  par. 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu

 • Jawność postępowania dyscyplinarnego wobec adwokata

  przepisy proceduralne art. 95a ustawy - Prawo o adwokaturze i par. 28 ust. 1 rozporządzenia wykonawczego Ministra Sprawiedliwości nie były podstawą orzekania o konstytucyjnych prawach lub wolnościach

 • Nota korygująca, a faktura korygująca

  określenie wystawcy noty i wystawcy faktury, ich adresy i NIPy dane zawarte w fakturze, której dotyczy nota (par. 12 ust. 1 pkt. 1 – 3 Rozporządzenia jw. – faktura VAT MP) wskazanie (...)

 • Plac zabaw a odległość od balkonu

  ścianami balkonu? Zgodnie z par. 40 ust. 3 rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

 • Karta Nauczyciela - wypowiedzenie

  pracy także karcie nauczyciela. Jedynym paragrafem w karcie nauczyciela, który ewentualnie może być brany pod uwagę jest par. 20 ust. 1 pkt 2, jednakże w punkcie tym nie ma mowy o sytuacji gdy (...)

 • Faktura zaliczkowa

  umowy komisu. Wystawienie faktury VAT stwierdzającej dokonanie przedpłaty (zaliczki, zadatku, raty) następuje w trybie par. 17 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27.04.2004r. (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  mówił rzecznik – w tej ustawie nie ma jednak art. 31 par. 2a, tylko art. 31 par 3a. Według Adama Bodnara, będzie to zapewne uznane za „oczywistą pomyłkę”, ale ten błąd (...)

 • Umowa najmu a przyznanie lokalu decyzją

  albo pozostającego w zasobach towarzystw budownictwa społecznego (par. 1 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia). Mieszkanie stanowi własność Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Zgodnie z art. 8 ust (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  należy, że czym innym jest skuteczność wypowiedzenia umowy o pracę, a czym innym naruszenie obowiązku prawidłowego prowadzenia akt osobowych. Wymóg taki wynika z par. 6 ust. 2 pkt 3 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Wypłata odszkodowania AC, szkoda całkowita

  witam. mialem ostatnio niemila przygode, najechalem swoim autem na tyl poprzedzajacego mnie auta, wina moja, auto posiada ubezpieczenie AC warsztat w PZU. (...)

 • L4

  Miałbym ważne pytanie. Jestem zatrudniony w firmie na 1/4etatu ,wypracowuje co miesiąc ilośc godzin równą 3/4etatu (ponad 120h) ,jestem obecnie na (...)

 • za odmowę przyjecia MKK

  Witam,zastanawiam się CZY WŚRÓD WAS JEST KTOŚ,KTO ORIENTUJE SIĘ W ...KODEKSIE DROGOWYM? A dlaczego? Otóż miałem sprawę na której tak świadkowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane