Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatki a faktura z USA

  .). Zgodnie z par. 12 ust. 3 pkt 2 tego rozporządzenia, podstawą zapisów w księdze są również inne dowody księgowe, wymienione w par. 13 i 14, stwierdzające fakt dokonania (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  od jej wejścia w życie. W nowelizacji wskazano, że mają to być dokumenty określone w art. 31 par. 2a obecnej ustawy o SN. Ale w tej ustawie nie ma  art. 31 par. 2a, tylko art. 31 par (...)

 • Nadzór Ministra Sprawiedliwości nad działalnością administracyjną sądów powszechnych

  Konstytucji.- art. 77 par. 7a i 7b powyższej ustawy jest niezgodny z art. 10 ust. 1, art. 45 ust. 1 i art. 173 Konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. 180 ust. 2 Konstytucji.- art. (...)

 • Porada prawna na temat par 13 i 14

  Nie szukaj dłużej informacji na temat par 13 i 14, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Stosowanie ustawy o STIR

  podmiotów kwalifikowanych banki i SKOK-i przekazują izbie rozliczeniowej wyłącznie ich numery, kody walut oraz daty otwarcia i zamknięcia bez wskazywania posiadacza (art. 119zp § (...)

 • Święto Policji - o codziennych trudach pracy dla bezpieczeństwa obywateli

  wyda na wymianę radiowozów, uzbrojenia i wyposażenia policjantów, na budowy i remonty komend i komisariatów Policji oraz na podwyżki uposażenia funkcjonariuszy. Te (...)

 • Kierujący pojazdami

  ;rym mowa w pkt 1, w terminie 14 dni od dnia zakończenia kursu i wydania zaświadczenia o jego ukończeniu, następujące dane osób, które ukończyły kurs: a) imię i nazwisko, (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  utrzymane w mocy z zaliczeniem i bez zaliczenia na cenę nabycia; 7) wynikające z akt zmiany w stanie faktycznym i prawnym nieruchomości, jeżeli zaszły po jej opisie i oszacowaniu.  Przedmiotem (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  ; 2) indywidualnych technicznych i chemicznych środków lub urządzeń przeznaczonych do obezwładniania i konwojowania osób albo do zatrzymywania oraz unieruchamiania pojazdów mechanicznych (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  absolwentów tych kierunków studiów.  Art. 7. Uczelnia może prowadzić działalność gospodarczą wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo od działalności, o której mowa w art. 13 (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  , - pozostałych instalacji elektrycznych, - instalacji wodno-kanalizacyjnych i odwadniających, - instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, - instalacji gazowych, - wykładaniem posadzek (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  warunków i procedury wydawania zezwoleń na pobyt i pracę sezonową dla cudzoziemców. W związku z powyższym, ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  ubezwłasnowolnienia częściowego (por. także uwagi do art. 13, tezy 8 i 9).  Przejawem zaburzeń psychicznych może być także hulaszczy tryb życia i trwonienie majątku, co może (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  użytkowych, produkcję zwierzęcą typu przemysłowego lub fermowego oraz chów i hodowlę ryb i innych organizmów żyjących w wodzie, a także uprawy w szklarniach i ogrzewanych tunelach (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  pokrywaniu kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem ich lokali, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości wspólnych, eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  ;  3) wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, dystrybucji i obrotu paliwami i energią;   4) ochrony osób i mienia;   5) 

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  , wyposażenia i środków trwałych. W przeciwnym razie będą musieli zapłacić dwa podatki od remanentu: dochodowy i VAT (por. K. Jędrzejewska, Wspólnicy rozliczają się z fiskusem, Rzeczpospolita (...)

 • Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych

  , z późn. zm.2)) wprowadza się następujące zmiany: 1) w art. 13 uchyla się ust. 5-11; 2) w art. 17 w ust. 1 w pkt 1 lit. e otrzymuje brzmienie:,,e) kontrola artykułów rolno-spożywczych

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  wniosek osoby uprawnionej. 2. Z wyłączeniem przypadków, o których mowa w art. 14 ust. 1 pkt 1 i 2, wypłata powinna być dokonana w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia:1) (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  , kultury fizycznej i sportu, z wyjątkiem wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej, oraz grunty zajęte trwale na obozowiska i bazy wypoczynkowe dzieci i młodzieży; 6) grunty (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  dotyczące warunków używania budynków i budowli, określenia szczególnej sprawności technicznej maszyn, urządzeń i środków transportu oraz maszyn i urządzeń (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  transferowa dokonywana jest na rachunek programu emerytalnego.4. Z wyłączeniem przypadków, o których mowa w Art. 14 ust. 1 pkt 1 i 2, wypłata transferowa powinna być dokonana w terminie nie (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  . 1228 i Nr 122, poz. 1315 i 1324), 2) przepisów o specjalnych strefach ekonomicznych, 3) art. 23 i 37 ustawy z dnia 14 czerwca 1991 r. o spółkach z udziałem (...)

 • Kodeks wyborczy

  zaufania.informacje o jednostceakty wykonawcze z Dz.U. i M.P.Art. 31. O dopisaniu lub wpisaniu do spisu wyborców osób, o których mowa w art. 28, art. 29 § 1 i art. 30 § (...)

 • Prawo bankowe

  c), e) zawieraniu i zmianie umów dotyczących ustanowienia prawnego zabezpieczenia kredytów, o których mowa w lit. b) i c), f) zawieraniu i zmianie umów o kartę płatniczą, których stroną (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  ust. 2 i 3, art. 132 i 133, art. 134 ust. 1 pkt 1, 2, 4 i 5 oraz ust. 2 pkt 2 i 3, art. 135, art. 138-140, art. 141 ust. 1-3 oraz art. 142-144 ustawy o emeryturach i rentach z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

  Mam zamiar współzyć z niepełnioletnią(16 lat) - czy jej rodzice mogą mnie oskarżyć i na jakiej podstawie (MŁODY) To jeszcze tego nie zrobiłeś? (...)

 • Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

  Witam, chciał bym prosić Państwa o zainteresowanie niezwykłą i szokującą sprawą która toczy się przed sądem w Bielsku- Białej. Sprawa była (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane