Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do emerytury po zmianie płci

  społecznego należy interpretować w ten sposób, że stoi on na przeszkodzie przepisowi odmawiającemu emerytury osobie, która zmieniła - zgodnie z warunkami określonymi przez prawo krajowe - płeć (...)

 • Zakaz dyskryminacji przy zwalnianiu z pracy

  zawodowego oraz warunków pracy, zakaz dyskryminacji ze względu na płeć, zwolnienie z pracy, ETS, WE, UE, sprawa 152/8 Marshall

 • Zasada równego traktowania w zatrudnieniu

  obowiązują. Pamiętaj, że: Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, (...)

 • Porada prawna na temat płeć

  Nie szukaj dłużej informacji na temat płeć, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe może stanowić zakazaną dyskryminację kobiet

  ://curia.europa.eu wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, zakaz dyskryminacji kobiet, dyskryminacja ze względu na płeć, TWE, ETS, WE, C-300/06, Ursula Voß

 • Zmiana płci w świetle prawa

  . U. 2004 r., Nr 161, poz. 1688, ze zm.); Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami) zmiana płci, kobieta, mężczyzna, płeć, transseksualizm

 • Równość traktowania mężczyzn i kobiet w zakresie dostępu do zatrudnienia

  traktowanie kobiet i mężczyzn, zatrudnienie, dyrektywa, dyskryminacja, zapobieganie, pracownik, płeć, zakaz

 • Prawo do emerytury a dyskryminacja przy zwolnieniu

  , lecz płeć; pracodawca nie zwalnia bowiem wszystkich osób, które osiągnęły wiek 55 lat, lecz każdą kobietę, która nabyła prawo do emerytury, bez względu na jej wiek. Do zwolnienia by nie (...)

 • Równość traktowania mężczyzn i kobiet w zakresie prawa do wynagrodzenia

  się dyskryminacji ze względu na płeć pracownika. Celem wprowadzenia tej Dyrektywy było zapewnienie by środki podejmowane w celu ochrony zasady równego traktowania były skuteczniejsze i umożliwienie

 • Urlop macierzyński a kariera zawodowa

  -294/04 - Carmen Sarkatzis Herrero przeciwko Instituto Madrileño de la Salud (Imsalud) - Hiszpania; Źródło: http://curia.eu.int zasada równego traktowania kobiet i mężczyzn, dyskryminacja ze względu (...)

 • Kodeks pracy

  , poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery (molestowanie). § 6.  Dyskryminowaniem ze względu na płeć jest także każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Różnicowanie składek ze względu na płeć.

  Witam. W mojej korporejszon telefonicznej, ostatnio przeglądałam zarobki na fakturach innych pracowników. zRobiłam to nieleganie, bo w konferencyjnej (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Różnica w płacy a płeć

  Jak z perspektywy prawa wygląda sytuacja następująca: pracodawca zatrudnia kobietę i mężczyznę o dokładnie takim samym wykształceniu, kwalifikacjach, (...)

 • Płeć, a zakwaterowanie podczas pracy sezonowej

  Czy pracodawca może mnie zakwaterować w pokoju z mężczyzną? W ośrodku, gdzie miałabym pracować w wakacje jako kelnerka do dyspozycji 'obsługi' (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane