Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady obliczania wynagrodzenia

  rzeczywiste - jest o wiele niższe. Co jest podstawą wysokości wynagrodzenia: płaca zasadnicza czy wynagrodzenie brutto? Czy w opisanej sytuacji mogą mieć zastosowanie przepisy (...)

 • Najniższa krajowa 2013 - ile wynosi?

  przekroczy 1 600 zł brutto, pracownik nie będzie mógł domagać się wyrównania. Przykład Płaca minimalna w 2013 roku wynosi 1 600 zł brutto. Pan Kowalski jest (...)

 • Dodatkowe ubezpieczenie pracownika kosztem

  pracownika i zostały naliczone składki na ZUS i podatek dochodowy. Czy takie zwiększone wynagrodzenie brutto pracownika (pensja brutto zasadnicza plus składka zdrowotna opłacona (...)

 • Porada prawna na temat płaca zasadnicza to brutto czy netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat płaca zasadnicza to brutto czy netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  czy przychylność. Jednym z problemów, które można wskazać na tej płaszczyźnie, jest dostęp do ulg podatkowych, takich jak rozłożenie na raty płatności podatku (zaległości podatkowej) czy (...)

 • Najniższa krajowa 2012 netto: ile wynosi?

  , - dodatki do wynagrodzenia (np. stażowe czy za warunki pracy), - premie i nagrody, - wynagrodzenie chorobowe. Przykład Minimalne wynagrodzenie w 2012 roku wynosi 1500 zł brutto. Pan Nowak (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy

  ). Na umowie określono jego wynagrodzenie za cały okres trwania umowy w kwocie 9 000 zł brutto, które będzie płatne w miesięcznych ratach w wysokości 1 500 zł brutto. Nadmieniam, że Zleceniobiorcy (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • do alimenta

  i jeszcze jedno, czy gdybym musiała wystąpić o te alimenta, musiałabymm ponieść duże koszty sądowe, jakie mam szanse na wygranie tej sprawy, dziekuje (...)

 • Ratunku zlapal mnie komornik

  Stalo sie. Namierzyl mnie w pracy. Ksiegowa zadecydowala ze sciagac mi beda 900 zl z pensji ktora wynosi 3000 zl.Uwaga , umowa jest umowa o dzielo!!!!!! (...)

 • obliczanie pensji na L4 - kłopot

  Witam, niestety z powodów zdrowotnych muszę iść na L4 i troszkę niepouczęszczać do pracy. Mam pytanie jak obliczana jest pensja podczas L4, bo wiem (...)

 • Najniższa średnia krajowa 2012

  Witam,mam taki problem, zaczne od poczatku zeby przedstawic całą sytuację. Straciłem pracę w związku z restrukturyzacją mojego zakładu pracy. (...)

 • alimenty - studia zaoczne

  Jestem pełnoletni i mój brat także. Ja skończyłem w tym roku 3 letnie studia, a brat technikum. Obaj zamierzamy studiować zaocznie. Czy tata ma dalej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane