Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stawki podatku akcyzowego przy imporcie alkoholu

  hektolitrów gotowego wyrobu.  Alkoholem etylowym w rozumieniu ustawy są wszelkie wyroby o rzeczywistej zawartości alkoholu przekraczającej 1,2 % objętości oznaczone odpowiednio symbolami PKWiU

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  , prawo do żądania połowy środków zgromadzonych na rachunku członka otwartego funduszu emerytalnego przez wskazane przez zmarłego osoby; prawo do żądania przez oznaczone osoby sumy przypadającej

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  (nawet gdy miejsce postępowania przed sądem polubownym znajduje się poza granicami Polski lub nie jest oznaczone) o przeprowadzenie dowodu lub wykonanie innej czynności, której sąd polubowny (...)

 • Porada prawna na temat oznaczone

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oznaczone, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o przechowanie i depozyt nieprawidłowy

  wystąpił depozyt nieprawidłowy to przede wszystkim przechowywane muszą być pieniądze lub rzeczy oznaczone tylko co do gatunku (a więc nie rzeczy oznaczone indywidualnie), a po drugie przechowawca (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  1111–1362 Objaśnienia: 1. Stawki oznaczone w rubryce 3: – „0” dotyczą działalności prowadzonej bez zatrudnienia pracowników, – „1” dotyczą

 • Świadczenie musi być oznaczone

  . Świadczenie pozwanych w niniejszej sprawie nie zostało oznaczone, skoro posłużono się określeniem "część działki nr 932". W okolicznościach sprawy uzupełnienie takiego oznaczenia przez dodanie, (...)

 • Zmiany w akcyzie

  gęstość w temperaturze 15 °C jest niższa od 890 kg/m3, w przypadku gdy są zabarwione na czerwono i oznaczone znacznikiem,  232,00 zł/1000 l      - pozostałe z wyłączeniem (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  jedną drogę wewnętrzną, na który wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi;?17) uczestnik ruchu - pieszego, kierującego, a także inne osoby przebywające w pojeździe lub (...)

 • Ceny leków i materiałów medycznych

  umysłowym oraz niektórymi chorobami przewlekłymi, wrodzonymi lub nabytymi. Czy leki w aptece muszą być oznaczone metkami z ceną?Zasadą jest, że towary przeznaczone do sprzedaży detalicznej (...)

 • Ochrona miejsca parkingowego

  prawa parkowania tam swojego samochodu, jeżeli miejsce to jest dokładnie oznaczone w sposób widoczny dla innych. W tej sytuacji możliwe jest kilka rozwiązań. Pierwszym z nich jest wezwanie na miejsce

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  tym potrzeby zapisobiercy.Art. 980. Jeżeli przedmiotem zapisu są rzeczy oznaczone tylko co do gatunku, do odpowiedzialności obciążonego względem zapisobiercy za wady fizyczne i prawne rzeczy stosuje (...)

 • Numeracja nieruchomości

  oznaczone numerami porządkowymi według zasad ustalonych w niniejszym rozporządzeniu. Każda nieruchomość powinna mieć co do zasady jeden numer porządkowy. Tym samym numerem są oznaczone również (...)

 • Miejsce wykonania umowy w przypadku, miejsce spełnienia świadczenia nie jest oznaczone przez strony

  materialnego - art. 454 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym artykułem, jeżeli miejsce spełnienia świadczenia nie jest oznaczone ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione (...)

 • Czym charakteryzuje się zastaw rejestrowy?

  obciążyć m.in.:  rzeczy oznaczone co do tożsamości, rzeczy oznaczone co do gatunku, jeżeli w umowie zastawniczej określona zostanie ich ilość oraz sposób wyodrębnienia od (...)

 • Zapis windykacyjny - czyli można już zapisać konkretną rzecz konkretnej osobie

  (nie mogą być więc przedmiotem tego zapisu pieniądze i rzeczy oznaczone tylko co do gatunku),  zbywalne prawa majątkowe (jak wierzytelności czy udziały w spółce),  przedsiębiorstwa (...)

 • Prawo spadkowe - Sprawdź co reguluje prawo spadkowe?

  zmarłego w sposób ścisły, nie przechodzące na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.  Czy spadkobierca ma "prawo do spadku"? Istnieje spór, czy przepisy

 • Umowa użyczenia

  zarówno rzeczy oznaczone co do tożsamości jak i rzeczy oznaczone co do gatunku, jeśli nadają się do używania. użyczenie, umowa, samochód, nieodpłatna,

 • Skuteczność oświadczenia o potrąceniu wierzytelności

  dłużnikami i wierzycielami; każda z tych osób może potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony; przedmiotem obu wierzytelności są pieniądze lub rzeczy tej samej wartości oznaczone (...)

 • Rękojmia za wady towaru poza sprzedażą konsumencką

  ograniczeń odstąpić od umowy albo żądać obniżenia ceny. Gdy przedmiotem sprzedaży są rzeczy oznaczone tylko co do gatunku, kupujący może żądać dostarczenia zamiast rzeczy wadliwych takiej samej (...)

 • Nowe prawo - zapis windykacyjny i dłuższy czas na dochodzenie zachowku

  zapisu. Są to: rzeczy oznaczone co do tożsamości (nie mogą być więc przedmiotem tego  zapisu pieniądze i rzeczy oznaczone co do gatunku),  zbywalne prawa majątkowe (wierzytelności (...)

 • Potrącenie wzajemnych wierzytelności

  ) przedmiotem obu wierzytelności są pieniądze lub rzeczy tej samej jakości oznaczone tylko co do gatunku (jednorodzajowość wierzytelności); 3) obie wierzytelności są wymagalne (wymagalność roszczeń); 4) (...)

 • Odzyskanie należności za czynsz w trybie nakazowym

  zobowiązanie to powinno być wyraźnie oznaczone w umowie rozwiązującej stosunek najmu za porozumieniem stron. Z porozumienia tego powinno wyraźnie wynikać, iż dłużnik uznaje swój dług/akceptuje (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  sprzedaży, jeżeli prawidłowo oznaczone zostały strony tej umowy. Forma pisemna czynności prawnej, w braku odmiennego postanowienia umownego, zastrzeżona jest dla celów dowodowych. Ma więc znaczenie (...)

 • Sprzedaż materiałów szkoleniowych

  pozycji 48 załącznika nr 3 do ustawy o VAT). Jeżeli materiały nie są oznaczone symbolami ISBN, ich sprzedaż będzie podlegała VAT w stawce 22%. doradztwo podatkowe, zwolnienie podatkowe, materiały

 • Umowa najmu lokalu niemieszkalnego

  Pragnę podpisać umowę najmu lokalu niemieszkalnego (pod działalność gospodarczą). Jaki kodeks i ustawy regulują czas najmu, wypowiedzenia, okresy najmu oznaczone i nie oznaczone, itp. wypowiedzenia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane