Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Klasyfikacja gleb

  Ile klas gleboznawczych wyróżnia się w ewidencji gruntów i budynków w gruntach ornych? Ewidencja gruntów i budynków obejmuje informacje dotyczące: gruntów - ich (...)

 • Przekształcenie ziemi rolnej na budowlaną

  działki z produkcji rolnej. Decyzja o wyłączeniu z produkcji rolnej jest niezbędna, gdy sprawa dotyczy użytków rolnych klas I, II, III, IIIa, IIIb wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego (...)

 • Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej - organ

  , zaliczonych do klas I, II, III, IIIa, IIIb, oraz użytków rolnych klas IV, IVa, IVb, V i VI wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego, a także innych gruntów, o (...)

 • Opinia prawna na temat oznaczenia gruntów rolnych i klas

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oznaczenia gruntów rolnych i klas, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki zabudowy siedliskowej

  budowlanego; 4) [*teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne*] albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  - czyli należy do klas I, II, III, III a, III b oraz w przypadku użytków rolnych klas IV, IV a, IV b, V i VI, wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego (np. torfy). (...)

 • Wody stojące a jeziora

  wyraźnie odróżnić grunty pod jeziorami od gruntów pod stawami. Ten ostatni rodzaj gruntów "wchodzi" bowiem do pojęcia gospodarstwa rolnego dla celów podatku rolnego i jeśli będzie (...)

 • Budowa domu na działce rolnej

  . Wyłączenie z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego, zaliczonych do klas I, II, III, IIIa, IIIb, oraz użytków rolnych (...)

 • Pomiar nieruchomości - ustalenie powierzchni

  jest jawna i każdy może się z nią zapoznać, jednak udzielana jest ona odpłatnie (art. 24 ustawy). prawo administracyjne, ewidencja gruntów i budynków, prawo geodezyjne i kartograficzne, (...)

 • Sejm przyjął weto prezydenta. PO i PiS zgodne

  o wykorzystaniu gruntów najwyższych klas. Stwarza to ryzyko nasilenia negatywnych zjawisk opisywanych przez NIK. Prezydent niezmiennie pozostaje zwolennikiem utrzymania szerokich kompetencji (...)

 • Podatek rolny

  stanowi dla gruntów gospodarstw rolnych - liczba hektarów przeliczeniowych ustalana na podstawie powierzchni, rodzajów i klas użytków rolnych wynikających (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane