Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Warunki zabudowy siedliskowej

  budowlanego; 4) [*teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne*] albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu (...)

 • Wody stojące a jeziora

  wyraźnie odróżnić grunty pod jeziorami od gruntów pod stawami. Ten ostatni rodzaj gruntów "wchodzi" bowiem do pojęcia gospodarstwa rolnego dla celów podatku rolnego i jeśli będzie (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  - czyli należy do klas I, II, III, III a, III b oraz w przypadku użytków rolnych klas IV, IV a, IV b, V i VI, wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego (np. torfy). (...)

 • Porada prawna na temat oznaczenia gruntów rolnych i klas

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oznaczenia gruntów rolnych i klas, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Budowa domu na działce rolnej

  . Wyłączenie z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego, zaliczonych do klas I, II, III, IIIa, IIIb, oraz użytków rolnych (...)

 • Sejm przyjął weto prezydenta. PO i PiS zgodne

  o wykorzystaniu gruntów najwyższych klas. Stwarza to ryzyko nasilenia negatywnych zjawisk opisywanych przez NIK. Prezydent niezmiennie pozostaje zwolennikiem utrzymania szerokich kompetencji (...)

 • Stawka podatku rolnego i od gruntów

  sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków. Jaki podatek i wg jakiej stawki będzie opłacał nowy właściciel - bez zmian, od gruntów pozostałych, w tym zajętych (...)

 • Podatek rolny

  stanowi dla gruntów gospodarstw rolnych - liczba hektarów przeliczeniowych ustalana na podstawie powierzchni, rodzajów i klas użytków rolnych wynikających (...)

 • Zmiany w klasyfikacji gruntów. Jest rozporządzenie

  Obowiązuje już nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów. Załącznik do niego stanowi urzędowa tabela klas gruntów, na podstawie której przeprowadzać (...)

 • Wypis z rejestru gruntów

  państwowych i samorządowych - inne osoby fizyczne lub prawne, w których władaniu znajdują się grunty i budynki lub ich części; 2) miejsce zamieszkania lub siedzibę osób wymienionych (...)

 • Opłata za informację o Nr księgi wieczystej

  za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji, a także za wykonywanie wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego (Dz.U.2004.37.333). I tak opłata za wypis (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane