Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uposażenie policjanta, który pełnił funkcje związkowe - opinia prawna

  powrocie otrzymać dodatek służbowy w takiej wysokości (§ 9 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawa Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania (...)

 • Stopa życiowa rodziców i ich dzieci, którym przysługuje prawo do otrzymywania alimentów

  wyliczenie średniej z uwzględnieniem dłuższych okresów, np. rocznych.    stopa, życiowa, rodziców, dzieci, otrzymywania, alimentów

 • Jakie są prawa człowieka?

  przedsiębiorstw radiowych, telewizyjnych lub kinematograficznych. Masz więc prawo do wyrażania swoich opinii w sposób odpowiedzialny oraz do otrzymywania i przekazywania informacji. Prawo (...)

 • Opinia prawna na temat otrzymywania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat otrzymywania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja świadczeń z tytułu bezrobocia w ramach UE

  państw wspólnotowych wprowadziła ograniczenia  zatrudniania w nich Polaków. Trudno więc będzie tam znaleźć pracę. Co jest jeszcze ważne: z możliwości otrzymywania zasiłku w (...)

 • Potwierdzenie wypłaty wynagrodzenia - opinia prawna

  potwierdził również fakt otrzymywania wynagrodzenia. W trakcie procesu kwestionuje fakt otrzymywania wynagrodzenia - chce aby przedstawić podpisane przez pracownika listy płac, które (...)

 • Koszty uzyskania przychodu prezesa zarządu

  . 23 ustawy o pdof. Co do zasady zatem kwestią stron jest określenie podstawy otrzymywania wynagrodzenia za świadczone usługi. Określenie tej podstawy otrzymywania wynagrodzenia oddziałuje bezpośrednio

 • Stowarzyszenia a obowiązek rejestracji w KRS - opinia prawna

  ) odmówić dofinansowania takiemu stowarzyszeniu. W takiej formie można także utworzyć klub sportowy, jednakże oprócz tego, że klub nie będzie miał prawa otrzymywania wsparcia finansowego, nie będzie (...)

 • Uprawnienia zleceniobiorcy do świadczeń socjalnych

  wyłącznie ze stosunkiem pracy, a nie umową zlecenia). Należy więc uznać, że nie będzie miał prawa do urlopu wypoczynkowego (i związanego z tym wynagrodzenia za urlop) a także prawa do otrzymywania

 • Zapoznanie się z aktami przez stronę

  uczestnicy postępowania mają zawsze prawo do przeglądania akt sprawy oraz do otrzymywania z nich wyciągów. Nawet wówczas, gdy rozpatrywanie sprawy następuje na posiedzeniu niejawnym, akta sprawy są (...)

 • Żądanie podwyższenia alimentów

  zobowiązanego. Nie jest zatem istotny czas, jaki upłynął od wydania orzeczenia w sprawie alimentów, ale sytuacja, w jakiej znajduje się uprawniony do otrzymywania alimentów i zobowiązany do spełniania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zajęcie świadczeń z funduszu alimentacyjnego

  Trzy lata temu przez cztery miesiące przekroczyłam limit dochodu uprawniający do otrzymywania zasiłku alimentacyjnego. Urząd dopatrzył się tego (...)

 • Jak obniżyć alimenty?

  Witam, mam do Was pytanie. Czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć w jaki sposób można obniżyć alimenty? Mam zasądzone przez sąd alimenty w wysokości (...)

 • Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

  Witam, mam pewien problem otóż nie wiem czy po pracy na obecnej umowie będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych. Do tej pory byłem zarejestrowany (...)

 • Nie przyznany zasiłek dla bezrobotnych

  Witam Wczoraj byłem w pup zarejestrować sie jako bezrobotny, i tam pani urzędniczka poinformowała mnie że zasiłek mi sie nie należy gdy upłyneło (...)

 • uchylenie obowiązku alimentacyjnego

  Witam serdecznie.Bardzo proszę o poradę. Chciałem napisać wniosek/pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego i mam wiele niejasności, a mianowicie: 1. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane