Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co mogę zrobić w przypadku kiedy mój partner, bez mojej zgody wziął na mnie kredyt?

  wpływa, lub komputerowy nośnik informacji, na którym sprawca zmienia, usuwa lub wprowadza zapis (Kardas, Oszustwo..., s. 72-73). Omawiane przestępstwo ma charakter kierunkowy. Można je popełnić

 • Popełnienie kilku przestępstw a recydywa

  . Czy w tym wypadku to nowo ujawnione oszustwo będzie traktowane jako recydywa? Zapewne nie, jeśli więc nie, to czy podczas wymierzania mu kary sąd weźmie pod uwagę to oszustwo, za które został (...)

 • Oszustwo nigeryjskie

  firma musi dokonać transferu dużej sumy pieniędzy lub przesłać określoną partię towaru. Czy to oszustwo jest ścigane? Przestępstwo nigeryjskie jest ścigane przez polskie prawo. Jest to klasyczne (...)

 • Porada prawna na temat oszustwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oszustwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Osądzenie po raz drugi

  prokuratury (wzbogacone o powyższe nowe informacje) i następnie ewentualnie doprowadzić do ponownego procesu - skazania dłużnika za oszustwo? Zgodnie z art. 286 kodeksu karnego, oszustwo popełnia (...)

 • "Nigeryjski szwindel"

  kwietnia 2009 nigeryjski szwindel, oszustwo, loteria, Internet, oszuści, wyłudzenie, e-mail, poczta elektroniczna

 • Definicja przestępstwa oszustwa

  Proszę o wyjaśnienie pojęcia oszustwo. Na podstawie jakich przepisów prawa i w jakich okolicznościach może ścigać oszustów prokurator? Przestępstwo oszustwa zostało opisane w art. 286 kodeksu karnego

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  dotyczące płatności transgranicznych   prawa konsumenckie, bezpieczeństwo żywności, żywność, konsument, konkurencja, jedzenie, produkt, towar, oszustwo, łańcuch dostaw (...)

 • Oszustwo - ściganie z urzędu

  bliskie „oszustce”, postępowanie powinno było zostać wszczęte przez oskarżyciela publicznego, czyli de facto przez prokuratora. postępowanie karne, przestępstwo, oszustwo, ściganie z (...)

 • Przesłanki kwalifikujące czyn zabroniony jako oszustwo

  , materialne, szkoda, majątek, niepowetowana, oszustwo, skutek, pokrzywdzony, roszczenie, interesy, rzeczowe, korzyści, uszczerbek, utrata

 • Działania osoby pokrzywdzonej przez oszustwo matrymonialne

  pokrzywdzonej (zob. M. Kulik, w:Kodeks karny. Praktyczny komentarz, red. M. Mozgawa Warszawa 2007 rok,, s. 555).  błąd, oszustwo, matrymonialne, rozporządzenie, mienie, własne, cudze, sprawca, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • OSZUSTWO!!!

  Witam Zostałem oszukany na allegro mam adres nagrana rozmowe na komputerze ze przesłal dowód wysłania pięniedzy maila ze wyslał ,korespodencje z (...)

 • Oszustwo

  Czy matka może pobierać w Niemczech zasiłek na swoja 21 letnia córkę, która mieszka w Polsce? Obie mają zameldowanie i w Polsce i w Niemczech, matka (...)

 • oszustwo !!!!

  witam. kilka tygodni temu kupilem kosc ramu na allegro. zaplacilem 100zl ale ramu nie otrzymalem. koles caly czas pisze ze niema pieniedzy ale mi sie juz (...)

 • Oszustwo?????????

  Witam mam pewien problem w roku 2000 mój dziadek wziął auto na raty. Był wpisany w dowód jako właściciel, ale jako współwłaściciel był wpisany (...)

 • Umorzenie oszustwa Dlaczego

  Witam. Mój problem polega na tym. Kupiłem od osoby rzecz która okazala się kradziona. Sporządziłem umowę w której odoba podpisala się że jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane