Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie spółdzielcze w spadku

  dowodem jest jednakże postanowienie sądu o nabyciu spadku, które można uzyskać wyłącznie na drodze sądowej. Działu spadku można dokonać również albo na drodze sądowej, (...)

 • Opodatkowanie działu spadku i zniesienia współwłasności

  dopłat, podstawą opodatkowania przy dziale spadku będzie wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego nabytego ponad wartość udziału w spadku. Wartość tę ustalają samodzielnie strony (...)

 • Podatek od spadków

  Ojciec zmarł w 1986 roku a matka w 2005 roku. Spadkobiercami są troje dzieci. Przedmiotem spadku jest nieruchomość rolna oraz nieruchomość zabudowana. Postanowienie sądu o nabyciu spadku

 • Porada prawna na temat oswiadczenie o nabyciu spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oswiadczenie o nabyciu spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powstanie obowiązku podatkowego przy spadkobraniu

  zgłoszenie nabycia spadku do opodatkowania (złożenie zeznania podatkowego) nastąpi po dacie uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku, obowiązek podatkowy (...)

 • Zmiany w podatku od spadków i darowizn na 2007 rok oraz zwolnienia dla bliskich

  się o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych po upływie terminów, o których mowa w ww. pkt 1, to zwolnienie stosuje się wówczas, o ile nabywca zgłosi (...)

 • Nabycie domu od spadkobiercy a zapisy w księgach

  testament, w którym ustanowił spadkobiercą inną osobę – osoba ta może wystąpić o zmianę lub uchylenie postanowienia o nabyciu spadku, nawet prawomocnego). Reasumując, (...)

 • Podatek od spadku

  dowiedział się o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych po upływie terminu, o których mowa powyżej, powyższe zwolnienie, stosuje się, gdy nabywca zgłosi te rzeczy lub prawa (...)

 • Postępowanie w sprawach spadkowych

  połączyć? Z przedstawionej sytuacji wynika, że stara się Pani o stwierdzenie nabycia i podział spadku po cioci (a pewnie też podział spadku po mamie). Potrzebne będzie stwierdzenie (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza

  współposiadacza rachunku wspólnego po okazaniu w banku postanowienia o nabyciu spadku, a do pozostałej część środków pieniężnych zgromadzonych na tym rachunku bankowym (...)

 • Zwrot z urzędu skarbowego a spadek

  przed wydaniem postanowienia o nabyciu spadku. Z odpowiedzi na Waszej stronie wiem, że jest to możliwe. Wydaje mi się, że potrafię sformułować pismo do Sądu w sprawie działu i nabycia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)

 • Odziedziczyłam same długi

  Witam Mma bardzo ciężko sytuację, niedawno zmarła moja mama odzieczyłam same długi, boję się że nie dam rady wszystkiego spłacić, co mogę zrobić?A (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane