Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Termin zgłoszenia spadku do urzędu

  nabyciu spadku (np. późniejszego odebrania postanowienia o uprawomocnieniu się postanowienia o stwierdzeniu spadku) i zgłosił nabycie w terminie miesiąca od tego dnia, (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  przepisach o podatku dochodowym (art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym­ od osób prawnych i art. 22g ust. 17 ustawy o podatku dochodowym­ od osób fizycznych) może wystąpić (...)

 • Zmiana postanowienia o nabyciu spadku

  okolicznością brak wiedzy o skutkach prawnych jakiegoś zdarzenia czy czynności. postępowanie spadkowe, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, zmiana postanowienia, wznowienie (...)

 • Opinia prawna na temat oswiadczenie o nabyciu spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oswiadczenie o nabyciu spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie przedmiotu spadkowego

  , należy rozstrzygać według przepisów o nabyciu przedmiotu spadkowego od nieuprawnionego legitymującego się postanowieniem o stwierdzeniu nabycia spadku. Oznacza to, że nabycie (...)

 • Podatek od spadków

  Ojciec zmarł w 1986 roku a matka w 2005 roku. Spadkobiercami są troje dzieci. Przedmiotem spadku jest nieruchomość rolna oraz nieruchomość zabudowana. Postanowienie sądu o nabyciu spadku

 • Mieszkanie spółdzielcze w spadku

  dowodem jest jednakże postanowienie sądu o nabyciu spadku, które można uzyskać wyłącznie na drodze sądowej. Działu spadku można dokonać również albo na drodze sądowej, (...)

 • Opodatkowanie działu spadku i zniesienia współwłasności

  wysokość podatku     Jako że w przypadku działu spadku, obowiązek podatkowy powstanie jedynie w przypadku powstania spłat lub dopłat, podstawą opodatkowania przy dziale spadku będzie (...)

 • Powstanie obowiązku podatkowego przy spadkobraniu

  zgłoszenie nabycia spadku do opodatkowania (złożenie zeznania podatkowego) nastąpi po dacie uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku, obowiązek podatkowy (...)

 • Zmiany w podatku od spadków i darowizn na 2007 rok oraz zwolnienia dla bliskich

  się o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych po upływie terminów, o których mowa w ww. pkt 1, to zwolnienie stosuje się wówczas, o ile nabywca zgłosi (...)

 • Nabycie domu od spadkobiercy a zapisy w księgach

  testament, w którym ustanowił spadkobiercą inną osobę – osoba ta może wystąpić o zmianę lub uchylenie postanowienia o nabyciu spadku, nawet prawomocnego). Reasumując, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)

 • Odziedziczyłam same długi

  Witam Mma bardzo ciężko sytuację, niedawno zmarła moja mama odzieczyłam same długi, boję się że nie dam rady wszystkiego spłacić, co mogę zrobić?A (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane