Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  sądami administracyjnymi (Dz. U. 2002 r., Nr 153, poz. 1270, ze zm.) skarga kasacyjna, kasacja, NSA, naczelny sąd administracyjny, sąd administracyjny, postępowanie sądowo-administracyjne, WSA

 • Legitymacja do wystąpienia z wnioskiem o zwrot wywłaszczonej nieruchomości

  właścicieli wywłaszczonej nieruchomości (por. wyroki NSA: z 16 grudnia 1987 r. IV SA 642/87, ONSA 1988/1 poz. 19, z 20 grudnia 1999 r. IV SA 2282/97). Możliwa jest również sytuacja, kiedy (...)

 • Co będzie należytą starannością w VAT?

  działający na wcześniejszym etapie obrotu, zależy przede wszystkim od okoliczności rozpatrywanego przypadku (zob. np. wyroki NSA: z dnia 23.03.2016 r. sygn. akt I FSK 2033/14, z dnia 02.06.2016 (...)

 • Porada prawna na temat ostatnie wyroki nsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ostatnie wyroki nsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot kosztów w postępowaniu administracyjnym

  kosztów zasądzonych wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego będzie wyrok NSA zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Stosownie do treści art. 781 par. 2 kodeksu postępowania cywilnego, tytułom egzekucyjnym

 • Związki partnerskie bez prawa do ulg. Sąd potwierdza

  . Podstawa prawna: wyroki NSA z 20 marca 2012 r. sygn. akt II FSK 1704/10, II FSK 2082/10. (PSZ) NSA, wyrok, związki partnerskie

 • Terminy sporządzenia uzasadnienia

  dostępie do informacji publicznej. Nie jest jednak powiedziane, że sąd zgodzi się z taką interpretacją i przychyli się do wniosku o udostępnienie takiej informacji. termin, uzasadnienie, wyrok, NSA, (...)

 • Związanie organu wyrokiem WSA

  nie byłem - jest bezpodstawne (o ile wyrok WSA nie zostanie skasowany przez NSA). Tak czy inaczej czekają mnie dwa etapy: rozpatrzenie kasacji przez NSA i, jeśli zostanie ona oddalona, ustalenie (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  pobytu stałego. Opuszczenie więc związane jest z wyprowadzeniem się z lokalu i zabraniem wszystkich rzeczy. W drugim zaś wyroku NSA czytamy: posiadanie w danym lokalu mebli, sprzętu RTV i innych rzeczy

 • Zwrot wydatków na noclegi nie stanowi przychodu

  . Zapewnienie możliwości nocnego wypoczynku odpowiada także obowiązkowi pracodawcy organizowania pracy w sposób zmniejszający uciążliwość pracy." (zob. wyrok NSA, sygn. akt II FSK 2387/12; (...)

 • Przydział mieszkania komunalnego

  kontrahent uzależnia zawarcia umowy od dostarczenia tych informacji. Warto też w tym miejscu przytoczyć wyrok NSA z dnia17 grudnia 2004 r., OSK 883/2004, zgodnie z którym zasady wynajmowania lokali winny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane