Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  emerytury zwrócił się zainteresowany, urodzony przed 1 stycznia 1949 r., który udowodnił okresy ubezpieczenia: w Polsce w latach 1965-1977, w Polsce w latach (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  wymagane do nabycia prawa do polskiej emerytury po uwzględnieniu okresów ubezpieczenia przebytych w Szwecji (5 lat) i w Holandii (10 lat). Instytucja polska obliczy wysokość (...)

 • Porada prawna na temat ostateczna podwyzka emerytury w 2011 roku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ostateczna podwyzka emerytury w 2011 roku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy na emeryturze można pracować?

  ;rej mowa w ust. 1, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury w roku kalendarzowym 2013 albo 2014, wynosi: 1) 20% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  przychodów z tytułów określonych w art. 12 oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, wypłacanych przez tych płatników: 1) (...)

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  społecznych. W założeniu nowelizacja ma na celu racjonalizację wydatków na emerytury i renty oraz zwiększenie aktywności zawodowej osób w wieku przedemerytalnym. Ocena (...)

 • Karta Nauczyciela

  , dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  stopy podlega zmianom, przed rozpoczęciem każdego roku składkowego należy zawsze zweryfikować jej wysokość jaka będzie obowiązywała w danym roku. Podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  przypadkach:  1) zatrudnienia w ciągu roku kalendarzowego;  2) ustania stosunku pracy w ciągu roku kalendarzowego; 3) podjęcia pracy po powrocie (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  2011 roku - 2391,20 zł od 1 marca 2012 roku - 2510,80 zł Kwoty równe 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego od 1 czerwca 2011 roku - 4506,30 (...)

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  emerytury jest niższa niż przed przeliczeniem. Nowela zapewnia im w takiej sytuacji, że świadczenie będzie wypłacane w wysokości dotychczasowej, a nie niższej. Przeliczenie świadczenia (...)

 • Zmiany w emeryturach, zobacz czy cię dotyczą

  . osób w Polsce – podkreślał Bronisław Komorowski podpisując ustawę. Będą to ci, którzy pobierali emeryturę i pracowali jednocześnie w okresie od 8 stycznia 2009 roku (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  następującym po roku, w którym podatnik po raz pierwszy odliczył odsetki. W kolejnych latach odliczeniu podlegają wyłącznie odsetki zapłacone w danym roku (...)

 • Zaległy urlop wypoczynkowy 2012: zmiana zasad

  studia wystarczy zatem przepracować dwa lata, by skorzystać z 26 dni urlopu wypoczynkowego w ciągu roku. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o redukcji niektórych (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  decyzji W sytuacji, gdy dotycząca ciebie decyzja stała się ostateczna, posiadasz uprawnienie do wystąpienia do organu podatkowego o wzruszenie tej decyzji, w określonych w ustawie (...)

 • Wielkie banki ukarane. Zobacz, za co

  na PKO BP wyniosła 2 844 558 zł. Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ przysługuje od niej odwołanie do sądu.Decyzja ws. PKO SAPostępowanie zostało wszczęte po skardze konsumenta w październiku (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego – (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów albo zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów (także za okres pobytu w szpitalu). Zasiłek (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  wydatków budżetu państwa w 2018 roku o ok. 164,2 mln zł w skali roku, z tytułu finansowania niektórych wynagrodzeń, składek i świadczeń, których wysokość (...)

 • Praca w zjednoczonej Europie

  pracownik spędzał po kilka lat w różnych państwach. Wówczas płatnikiem emerytury są wszystkie państwa, w których taka osoba pracowała, w stopniu proporcjonalnym do przepracowanego (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  ) – zastąpił dotychczasowy druk ZUS-ER-WGP-01, wskazanie/ zmiana osób uposażonych, które nabędą prawo do wypłaty gwarantowanej (nowy symbol – EWG-W) – zastąpił

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  , wyższą stawkę. Pamiętajmy, że nie trzeba opłacać każdego odbiornika z osobna. Podane stawki są takie same niezależnie od liczby używanych odbiorników w domu lub w samochodzie. Wysokość (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  . Przypominamy, że nie trzeba opłacać każdego odbiornika z osobna. Podane stawki są takie same niezależnie od liczby używanych odbiorników w domu lub w samochodzie. Abonament płacimy (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  również rolników ubezpieczonych w KRUS czy byłych policjantów i żołnierzy. Zawdzięczamy to waloryzacji świadczeń, jaką przeprowadzono 1 marca. ZUS szacuje, że (...)

 • Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie emerytur

  , nabyły prawo do emerytury bez żadnych dodatkowych ograniczeń. We wniosku do Trybunału senatorowie napisali, że ingerencja prawa w istniejący stan majątkowy dziesiątek tysięcy emerytów, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane