Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  tworzących wspólnotę mieszkaniową, osoby fizyczne składają deklarację na podatek od nieruchomości oraz opłacają podatek na zasadach obowiązujących osoby prawne.12. Rada gminy (...)

 • Ile zwrotu VAT za materiały budowlane można uzyskać?

  wolontariacie (Dz. U. 2003 r., Nr 202, poz. 1958) ulgi mieszkaniowe, zwrot VAT za materiały budowlane, budownictwo mieszkaniowe, osoby fizyczne, budowa systemem gospodarczym, wejście do Unii, podwyższone (...)

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  , którym ustawa przyznaje zdolność prawną, albo gdy osoby fizyczne usuwają drzewa na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rada gminy może jednak zwolnić takie podmioty (...)

 • Porada prawna na temat osoby fizyczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat osoby fizyczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT od działalności gospodarczej, a ryczałt od najmu...

  działalności gospodarczej. W myśl art. 2 ust. 1a ustawy z dnia 20.11.1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne: osoby (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  otrzymywane przez osoby, niezależnie od sposobu ich powoływania, należące do składu zarządów, rad nadzorczych, komisji lub innych organów stanowiących osób prawnych, 8) przychody (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej są obowiązane, w terminie do końca lutego (...)

 • Kto jest podatnikiem PIT w Polsce?

  regulowanych, w tym stawianych do dyspozycji, wypłacanych lub potrącanych, przez osoby fizyczne, osoby prawne albo jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, mające miejsce (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  niebędące jednostkami samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne; doprecyzowania w ustawie, że dotacja jest wypłacana na faktyczną (rzeczywistą) liczbę uczniów w danym miesiącu; uzależnienia

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  terytorialnego lub osoby fizyczne oraz niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego, zostaną objęci przepisami ustawy –  Karta Nauczyciela w takim samym zakresie jak nauczyciele (...)

 • Można będzie łatwiej przekształcić użytkowanie wieczyste we własność...

  użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności będą mogli wystąpić również: osoby fizyczne i prawne będące właścicielami lokali, których udział w nieruchomości wspólnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane