Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obcokrajowiec zmienia obywatelstwo a jego auto

  korzystać ze zwolnienia. Ewentualna obecna zmiana obywatelstwa nie ma tutaj znaczenia. samochód osobowy, pobyt stały, zameldowanie, obywatelstwo

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  miesięcy.    Przykład Podatnik kupił w komisie pięcioletni samochód osobowy za kwotę 12.000 zł i wprowadził go do ewidencji w maju 2005 r. Ponieważ samochód jest używany i podatnik (...)

 • Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy a VAT

  to z nowego art. 86 ust. 5c ustawy o VAT). samochód ciężarowy, samochód osobowy, odliczenie VAT, zwrot VAT, nowelizacja, kratka, samochód z kratką

 • Porada prawna na temat osobowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat osobowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Winda w budynku wielokondygnacyjnym

  częścią § 54 ust. 1 rozporządzenia dźwig osobowy musi zostać zaprojektowany i wykonany w budynku użyteczności publicznej będącym budynkiem opieki zdrowotnej lub budynkiem opieki społecznej, (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  dochodowym od osób prawnych (tekst pierwotny: Dz. U. 1992 r., Nr 21, poz. 86; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 54 poz. 654, ze zmianami)   Samochód osobowy, ciężarowy, podatek dochodowy

 • Mienie przesiedleńcze z USA

  osobowy jest przeznaczony do użytku osobistego osoby fizycznej;samochód osobowy służył do użytku osobistego tej osoby w miejscu poprzedniego jej pobytu w innym państwie członkowskim (...)

 • Odrębne działalności gospodarcze małżonków

  . i 0,8358 zł dla samochodów o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm sześc. wspólność majątkowa, mąż, żona, działalność gospodarcza, samochód osobowy, kilometrówka

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  osobowy, ta zarejestrowała go jako osobowy, następnie dokonała przeróbek i zarejestrowała jako ciężarowy, co było podstawą dla mnie do odliczenia podatku VAT od ceny zakupu samochodu. W marcu (...)

 • Kwestionariusz osobowy

  jedynie informacji uzasadnionych zawieranym stosunkiem pracy. Wypełniony kwestionariusz osobowy pracodawca przechowuje w aktach osobowych pracownika w części A. kwestionariusz osobowy, dane pracownika

 • Przekształcenie samochodu z ciężarowego na osobowy

  umowy ubezpieczenia w wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia. samochód osobowy, przeróbka samochodu, samochód ciężarowy, amortyzacja samochodu

 • Nowe dokumenty dla pracodawców i pracowników

  pracowników. Na liście są: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, kwestionariusz osobowy dla pracownika, umowa o pracę, wypowiedzenie warunków umowy o (...)

 • Rozliczenie kosztów samochodu

  samochodów o pojemności skokowej silnika do 900 cm sześc. i 0,8358 zł dla samochodów o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm sześc. samochód osobowy, koszty podatkowe, kilometrówka, (...)

 • Liczba lusterek bocznych w samochodzie osobowym

  Samochód osobowy został okradziony z lusterek.Ile musi mieć obecnie lusterek zewnętrznych samochód osobowy, żeby zgodnie z przepisami poruszać się po drogach Polski? Kwestia, o którą (...)

 • Przerejestrowanie samochodu

  przewozu 4 osób. Chciałabym dokonać przerejestrowania go na samochód osobowy dla 5 osób - jakich formalności muszę dokonać aby go przerejestrować. Najkorzystniej byłoby, gdyby zarejestrowała Pani (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  samochodów z używaniem samochodów oraz odliczaniem podatku od paliw.  Jak odliczać podatek VAT przy nabyciu samochodu firmowego?  Od 22.08.2005 r. nabywając samochód osobowy oraz inny (...)

 • Sprzedaż używanego samochodu a VAT

  podstawie umowy kupna-spzedaży, innymi słowy nie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego, bo taki w ogóle nie wystąpił we wskazanej transakcji, po drugie: sprzedawany samochód osobowy musi spełniać

 • Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym?

  przebiegu Samochód osobowy o pojemności silnika do 900 cm3 0,4894 zł Samochód osobowy o pojemności silnika powyżej 900 cm3 0,7846 zł Motocykl 0,2161 zł Motorower 0,1297 zł   Oczywiście

 • Zmiana sposobu reprezentacji przedsiębiorcy

  reprezentujących spółkę i uprawnionych do składania oświadczeń woli w imieniu spółki. Niezbędna jest bowiem odpowiednia uchwała wspólników ustanawiająca nowy skład osobowy zarządu, chyba (...)

 • VAT: tańszy samochód lepiej kupić przed zmianą przepisów

  paliwa ( 2 tys. l), VAT wyniesie 2 020 zł. Dodatkowo w rocznych wydatkach tzw. serwisowych znajduje się 374 zł VAT-u. Obecnie przedsiębiorca, który wykorzystuje w działalności gospodarczej samochód osobowy

 • Uszkodzenie samochodu przez kamień

  ). Samochód osobowy uszkodzony jest ubezpieczony w innym zakładzie ubezpieczeń. Co może zrobić poszkodowany leasingobiorca w takiej sytuacji gdy sprawca szkody wycofuje się z przyznania do jej wyrządzeni

 • Samochód osobowy jednorazowym kosztem

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR + VAT). W 09/2009 zakupiłem nowy samochód osobowy. Dałem go jednorazowo w koszty z myślą, że będę go używał poniżej roku. W sierpniu (przed upływem (...)

 • Samochód osobowy w ewidencji środków trwałych

  wykorzystywane co najmniej przez okres 6 miesięcy. samochód osobowy, amortyzacja, środek trwały, używany, wartość początkowa

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  ) samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie (...)

 • Leasing samochodu osobowego. Vat i koszt podatkowy

  osobowy, odliczenie

 • Amortyzacja samochodu osobowego

  wykorzystywany do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT). Nie dotyczy to, rzecz jasna, podatku naliczonego przy nabyciu paliwa. amortyzacja, wartość początkowa, samochód osobowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • koszty dzialalnosci gosp.

  Mam dwa, istotne dla mnie pytania: 1. Czy w kosztach wlasnej jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej moge ujmowac skladke na dobrowolna polise emerytalna (...)

 • Ciężarowy czy osobowy

  Jeżeli w Niemczech samochód był osobowy combi. A jest to Isuzu Trooper terenowy dla 4 osób. W Polsce na pierwszym przęglądzie został zakwalifikowany (...)

 • Na co uważać? Wynajem pokoju 1 os. w mieszkaniu osoby prywatnej

  Witam serdecznie, zamierzam wynająć pokoj 1 osobowy u właściciela mieszkania. Jestem osobą, której zalezy na prywatności, bezpieczenstwie i spokoju. Mam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane