Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obcokrajowiec zmienia obywatelstwo a jego auto

  korzystać ze zwolnienia. Ewentualna obecna zmiana obywatelstwa nie ma tutaj znaczenia. samochód osobowy, pobyt stały, zameldowanie, obywatelstwo

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  miesięcy.    Przykład Podatnik kupił w komisie pięcioletni samochód osobowy za kwotę 12.000 zł i wprowadził go do ewidencji w maju 2005 r. Ponieważ samochód jest używany i podatnik (...)

 • Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy a VAT

  to z nowego art. 86 ust. 5c ustawy o VAT). samochód ciężarowy, samochód osobowy, odliczenie VAT, zwrot VAT, nowelizacja, kratka, samochód z kratką

 • Porada prawna na temat osobowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat osobowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Winda w budynku wielokondygnacyjnym

  częścią § 54 ust. 1 rozporządzenia dźwig osobowy musi zostać zaprojektowany i wykonany w budynku użyteczności publicznej będącym budynkiem opieki zdrowotnej lub budynkiem opieki społecznej, (...)

 • Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  dochodowym od osób prawnych (tekst pierwotny: Dz. U. 1992 r., Nr 21, poz. 86; tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 54 poz. 654, ze zmianami)   Samochód osobowy, ciężarowy, podatek dochodowy

 • Mienie przesiedleńcze z USA

  osobowy jest przeznaczony do użytku osobistego osoby fizycznej;samochód osobowy służył do użytku osobistego tej osoby w miejscu poprzedniego jej pobytu w innym państwie członkowskim (...)

 • Odrębne działalności gospodarcze małżonków

  . i 0,8358 zł dla samochodów o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm sześc. wspólność majątkowa, mąż, żona, działalność gospodarcza, samochód osobowy, kilometrówka

 • Co może pokrzywdzony w procesie karnym? - opinia prawna

  osobowy, ta zarejestrowała go jako osobowy, następnie dokonała przeróbek i zarejestrowała jako ciężarowy, co było podstawą dla mnie do odliczenia podatku VAT od ceny zakupu samochodu. W marcu (...)

 • Kwestionariusz osobowy

  jedynie informacji uzasadnionych zawieranym stosunkiem pracy. Wypełniony kwestionariusz osobowy pracodawca przechowuje w aktach osobowych pracownika w części A. kwestionariusz osobowy, dane pracownika

 • Przekształcenie samochodu z ciężarowego na osobowy

  umowy ubezpieczenia w wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia. samochód osobowy, przeróbka samochodu, samochód ciężarowy, amortyzacja samochodu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • koszty dzialalnosci gosp.

  Mam dwa, istotne dla mnie pytania: 1. Czy w kosztach wlasnej jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej moge ujmowac skladke na dobrowolna polise emerytalna (...)

 • Ciężarowy czy osobowy

  Jeżeli w Niemczech samochód był osobowy combi. A jest to Isuzu Trooper terenowy dla 4 osób. W Polsce na pierwszym przęglądzie został zakwalifikowany (...)

 • Na co uważać? Wynajem pokoju 1 os. w mieszkaniu osoby prywatnej

  Witam serdecznie, zamierzam wynająć pokoj 1 osobowy u właściciela mieszkania. Jestem osobą, której zalezy na prywatności, bezpieczenstwie i spokoju. Mam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane