Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązkowe stawiennictwo na rozprawę

  przypadkach losowych można zawsze usprawiedliwić nieobecność w sądzie przedstawiając odpowiednie zaświadczenie lekarskie. postępowanie przed sądem, pełnomocnik, stawiennictwo osobiste

 • Adwokat z urzędu - pełnomocnictwo

  zaoczny, jeżeli pozwany żądał przeprowadzenia rozprawy w swej nieobecności albo składał już w sprawie wyjaśnienia ustnie lub na piśmie. Ponadto, nawet gdy osobiste stawiennictwo nie jest (...)

 • Brak osobistego stawiennictwa pozwanego

  lub odmówić przyznania kosztów (art. 475 kpc). postępowanie, proces, praca, osobiste stawiennictwo, pozwany, kara, sankcja, prawo pracy

 • Porada prawna na temat osobiste stawiennictwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat osobiste stawiennictwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  jeżeli osoba zainteresowana lub dziecko nie mogą uczestniczyć w posiedzeniu składu orzekającego z powodu długotrwałej i nierokującej poprawy choroby uniemożliwiającej osobiste stawiennictwo (...)

 • Alimenty od ojca pracującego w USA

  ustanowić osobę upoważnioną do odbioru pism lub pełnomocnika do doręczeń, pod rygorem pozostawienia dokumentów dla niego w aktach sprawy. Sąd może nakazać osobiste stawiennictwo, ale to (...)

 • Doręczenie wezwania za pośrednictwem adwokata

  W postępowaniu w sprawie podziału majątku sąd omyłkowo nie wysłał wezwania do uczestniczki ("stawiennictwo osobiste obowiązkowe celem przesłuchania pod rygorem pominięcia dowodu z przesłuchania

 • Usprawiedliwienie nieobecności w sądzie

  sąd nakazał osobiste stawiennictwo stronie. Prosimy również  o zapoznanie się z treścią odpowiedzi  Stawiennictwo obowiązkowe na rozprawie Obowiązkowe stawinnictwo (...)

 • Pełnomocnictwo a obecność na rozprawie

  , to może Pani podejmować za niego czynności procesowe. W zasadzie obecność Pani męża na rozprawach sądowych nie będzie obowiązkowa. Sąd może jednak nakazać stronie osobiste stawiennictwo (...)

 • Sposoby wniesienia do sądu pozwu

  ). Złożenie pozwu listownie jest dopuszczalne. Należy jednak założyć, że osobiste stawiennictwo na rozprawie będzie jednak konieczne w ramach tzw. postępowania pojednawczego, które przeprowadza (...)

 • Pełnomocnik przed sądem w sprawie rozwodowej

  procesowych. Pełnomocnik może powoływać świadków za stronę. Sąd może jednak w każdej sprawie nakazać stronie osobiste stawiennictwo. W sprawach małżeńskich (a do tych należy sprawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pelnomocnictwo

  Szukam jakiś materiałow oraz literatury na temat pełnomocnictwa procesowego. mam też takie pytanie: Czy można zmusić do stawienia się na sprawę (...)

 • WEZWANIE DO SĄDU

  Bardzo proszę o odpowiedż na pytanie : Czy mam obowiązek wstawiać się na każde wezwanie Sądu (jako świadek) , skoro moje zeznania zostały już (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane