Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  przepisów dotyczących niezdolności do służby, przekłada się na następujące stopnie niepełnosprawności:  orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidztwa traktowane jest na równi (...)

 • V - Kodeks postępowania cywilnego - Środki zaskarżenia

  przez Sąd Najwyższy wynosi miesiąc.Dział VbSkarga na orzeczenie referendarza sądowegoArt. 398[22]. § 1.  Na orzeczenie referendarza sądowego, co do istoty sprawy, orzeczenie (...)

 • Egzekucja za granicą wobec obcokrajowca

  terytorium orzeczenie ma być uznane i wykonane, jak również za pośrednictwem sądu, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji. Sąd, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji, (...)

 • Porada prawna na temat orzeczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat orzeczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  razie potrzeby na posiedzeniu wyrok zmieniający orzeczenie w taki sposób, aby kary były wykonywane tylko za te przestępstwa, co do których nastąpiło wydanie sprawcy. Prokurator i osoba

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  karnego. Uchylaniem się może być również uporczywe naruszanie ciążących na nim obowiązków, jak też uchylanie się od dozoru.§ 2. Jeżeli orzeczenie zastępczej kary grzywny byłoby niecelowe (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  obowiązku obrony, na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach. Art. 13. § 1. Organ wykonujący orzeczenie oraz każdy, kogo orzeczenie bezpośrednio dotyczy, może (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  przepisy szczególne. § 2. Zarządzenie wymaga pisemnego uzasadnienia, jeżeli podlega zaskarżeniu. Art. 100. § 1. Orzeczenie lub zarządzenie wydane na rozprawie ogłasza się ustnie. § 2. Orzeczenie (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  ujemnego nastawienia do społeczeństwa. Takie orzeczenie byłoby oczywiście sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Nie ma jednak generalnej zasady, że orzeczenie rozwodu sprzeciwia (...)

 • V - Kodeks postępowania karnego - Postępowania szczególne. Nadzwyczajne środki zaskarżenia. Postępowanie po uprawomocnieniu się orzeczenia

  orzeczenie, sąd może wyrokiem uniewinnić oskarżonego, jeżeli nowe fakty lub dowody wskazują na to, że orzeczenie to jest oczywiście niesłuszne, albo też postępowanie umorzyć. Od wyroku (...)

 • Kiedy orzeczenie sądu administracyjnego staje się prawomocne?

  orzekania (np. sąd orzekł w sprawie, która mogła być rozpoznana wyłącznie przez sąd powszechny), jeżeli orzeczenie nie może być wzruszone w innym trybie. W przypadku, gdy sąd unieważnia orzeczenie, (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  skarbowego oraz w wypadkach skazania z zastosowaniem art. 343 lub art. 387 Kodeksu postępowania karnego albo art. 156 Kodeksu karnego skarbowego.Art. 435. Sąd odwoławczy uchyla lub zmienia orzeczenie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.Art. 61[4]. § 1. Orzeczenie separacji ma skutki takie jak rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, chyba że ustawa stanowi inaczej.§ (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  separację na podstawie zgodnego żądania małżonków, sąd nie orzeka o winie rozkładu pożycia. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.Art. 61[4]. § 1. Orzeczenie

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  miesiąca - jeśli urząd musi wyjaśnić Twoją sytuację (gdy na przykład kandydat otrzyma negatywne orzeczenie lekarskie albo okaże się, że kandydat uzyskał prawo jazdy za granicą). Jeśli sytuacja (...)

 • Kiedy postępowanie cywilne można wznowić?

  sąd stosownie do okoliczności bądź oddala skargę o wznowienie, bądź uwzględniając ją wydaje orzeczenie, którym: uwzględnia skargę i zmienia zaskarżone orzeczenie albo uchyla (...)

 • Odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawnoś

  w przypadku zmiany stanu zdrowia osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności może wystąpić z wnioskiem, o którym mowa w § (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  podlega zaskarżeniu.  Art. 100. § 1. Orzeczenie lub zarządzenie wydane na rozprawie ogłasza się ustnie. § 2. Orzeczenie lub zarządzenie wydane poza rozprawą należy doręczyć (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wniosku o wszczęcie postepowania w sprawie przysposobienia dziecka, zawierające  datę urodzenia dziecka, z poświadczeniem sądu opiekuńczego o dacie wystąpienia  do sądu, albo prawomocne orzeczenie

 • Jak złożyć apelację od wyroku sądu karnego?

  środka odwoławczego od uzasadnienia orzeczenia. Sąd odwoławczy zmienia zaskarżone orzeczenie, orzekając odmiennie co do istoty, lub uchyla je i umarza postępowanie; w innych wypadkach uchyla orzeczenie (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii

  albo nie wszczęto jej przed sądem polskim powołanym do jej rozstrzygnięcia, zanim orzeczenie sądu zagranicznego stało się prawomocne; orzeczenie nie jest sprzeczne z podstawowymi (...)

 • Jak bank z zagranicy ściąga należności z obywatela RP - opinia prawna

  wszczęto jej przed sądem polskim powołanym do jej rozstrzygnięcia, zanim orzeczenie sądu zagranicznego stało się prawomocne; 5. orzeczenie nie jest sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku (...)

 • Czy obywatel polski odpowiada za kredyt zaciągnięty za granicą? - opinia prawna

  prawomocnie osądzona przed sądem polskim albo nie wszczęto jej przed sądem polskim powołanym do jej rozstrzygnięcia, zanim orzeczenie sądu zagranicznego stało się prawomocne; orzeczenie nie (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  orzeczenie było obowiązkowe; przepisu nie stosuje się, jeżeli przepadek dotyczy przedmiotów określonych w art. 29 pkt 4.§ 4. W postępowaniu w stosunku do nieobecnych orzeczenie co (...)

 • Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  (Dz.U. 2005 r., Nr 167, poz. 1398).   separacja, rozwód, orzeczenie separacji, małżeństwo, małżonkowie

 • Dwa postępowania o rozwód

  uległoby umorzeniu a na terenie Polski moc uzyskałoby orzeczenie sądu zagranicznego. Jeśli jednak sprawa o uznanie prawomocnego orzeczenie sądu zagranicznego nie zakończy się przed uprawomocnieniem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Co może Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności ?

  Witam. Czy ktoś z Państwa mógłby rozwiać moje wątpliwości , a mianowicie chodzi o to,że jestem rencistą II grupy od 33 lat ,od 17 lat mam ją (...)

 • kasacja wyroku

  za jazde pod wplywem alkoholu zostalem skazany na 10 miesiecy ograniczenia wolnosci na 1 2 miesiecy zakaz prowadzenia pojazdów mech. 20 godz pracy na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane