Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział majątku na sprawie rozwodowej

  jest obciążony zobowiązaniami (np. kredytowymi) i między małżonkami nie ma sporów co do podziału, to rozpatrzenie tej sprawy przez sąd orzekający o rozwodzie nie jest wykluczone. Jeśli (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem

  . Faktyczną przyczyną naszego rozejścia się była inna kobieta, z którą on teraz mieszka. Od samego początku wychowuję, więc dziecko sama. 5 miesięcy temu zapadło orzeczenie o rozwodzie (...)

 • Podział majątku a podatek od darowizny

  jego sprzedaży na cel mieszkaniowy. Ciekawi mnie jak wygląda sytuacja w przypadku, kiedy uzyskamy orzeczenie o rozwodzie bez orzekania w sprawie podziału majątku. Czy jeżeli sprzedamy (...)

 • Opinia prawna na temat orzeczenie o rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat orzeczenie o rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód a wspólny kredyt mieszkaniowy

  sytuację prawną dotyczącą wspólnie zaciągniętego kredytu? Czy w takim przypadku można taki kredyt rozwiązać, czy też warunki umowy kredytowej nie są naruszane w żaden sposób przez orzeczenie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dorobków tylko wtedy, gdy spadkodawca wytoczył powództwo o unieważnienie małżeństwa albo o rozwód lub wystąpił o orzeczenie separacji. Umowne ustroje majątkowe. (...)

 • Orzeczenie sądu o rozwodzie a władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem

  Czy sąd w wyroku rozwodowym może orzec o władzy rodzicielskiej? W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżonka mogą wystąpić z takim żądaniem tylko w wypadku, gdy spadkodawca wytoczył powództwo o unieważnienie małżeństwa albo o rozwód lub wystąpił o orzeczenie (...)

 • Skutki rozwodu

  małżonków po rozwodzie - sąd takie rozstrzygnięcie zamieszcza zawsze gdy małżonkowie nie wnioskowali o wyżej podane możliwości. Sąd powinien przede wszystkim postarać się o (...)

 • Dla kogo mieszkanie po rozwodzie - opinia prawna

  . 2005 r. Nr 31, poz. 266 ze zm.). Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania Orzeczenie przez sąd o wspólnie zajmowanym przez małżonków mieszkaniu jest jednym (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  spowodowało kształtowania się w nim ujemnego nastawienia do społeczeństwa. Takie orzeczenie byłoby oczywiście sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Nie ma jednak generalnej zasady, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwod po 5-letniej separacji

  Popelniłam przestępstwo gosp.Gdy po 2-latach opuscilam areszt(sprawa trwa dalej)mój mąz zażądał separacji twierdząc że zszargałam jego dobre (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane