Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mniej wolności i prywatności dla większego bezpieczeństwa...

  , dokument tożsamości, organy ścigania, materiały wybuchowe

 • Kiedy potrzebny jest wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa?

  ścigania. Jest to tzw. niepodzielność podmiotowa wniosku. Pokrzywdzony nie może też wybrać, kto będzie ścigany, a kto nie. O tym także pokrzywdzonego mają obowiązek pouczyć organy ścigania. Przykład

 • Oszustwo a tryby ścigania przestępstw

  przestępstwa informacje. Doniesienie obliguje organy ścigania do odpowiedniego działania mającego na celu wykrycie sprawcy i wszczęcie lub odmowę wszczęcia postępowania przygotowawczego, gdy (...)

 • Porada prawna na temat organy ścigania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat organy ścigania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadzwyczajne złagodzenie kary w kodeksie karnym

  nadzwyczajnego złagodzenia kary. Informacje przedstawione przez przestępcę muszą być istotne i dotychczas nieznane organom ścigania. Za istotne należy uznać informacje, które pozwolą organom (...)

 • Rządowy projekt zmiany ustawy o kontroli skarbowej oraz Ordynacji podatkowej

  zachodzi konieczność powtarzania przez organy podatkowe i organy kontroli skarbowej czynności dowodowych. Włączenie materiału zgromadzonego już przez organy ścigania, bez konieczności (...)

 • Skutki przestępstwa niealimentacji

  zaległych czy bieżących alimentów. Legitymację ma tu osoba uprawniona do alimentacji albo organ udzielający świadczenia rodzinnego lub zaliczki alimentacyjnej. Natomiast to, czy i jakie kroki podejmą organy

 • Zasady uznawania dowodu zagranicznego w Polsce

  organy wymiaru sprawiedliwości, zanim polskie organy zwróciły się z wnioskiem o udzielenie pomocy prawnej - Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 18 września 2001 r., sygn. akt V KKN

 • Gromadzenie dowodów przez organy ścigania

  prowadzącym. Odstępstwem od tej zasady jest gromadzenie dowodów w ramach tzw. dochodzenia prowadzonego w niezbędnym zakresie przez organy Policji, prokuratury. Tego typu postępowanie umożliwia gromadzenie

 • Fałszywe oskarżenia

  swoich praw, gdyby on te oskarżenia zgłosił na policję. Czy ten policjant może oskarżyć tę osobę, że go nagrywała bez jego wiedzy? Czy faktycznie bezpodstawnie powołałem organy ścigania (...)

 • Czy policja miała prawo do tej interwencji?

  ; najprawdopodobniej cała sprawa skończy się umorzeniem. W kwestii zasadności podjęcia przez organy ścigania interwencji, należy wskazać, że Policja może dokonywać przeszukiwania osób (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Poszkodowany staje się oskarżonym...

  Policjant wyzywał mnie od bandytów i rozpowiadał wszystkim ludzią że groziłem mu śmiercią (oczywiście jest to nie prawdą). Pewna osoba mi to (...)

 • Poszkodowany został oskarżony...

  Policjant wyzywał mnie od bandytów i rozpowiadał wszystkim ludzią że groziłem mu śmiercią (oczywiście jest to nie prawdą). Pewna osoba mi to (...)

 • Wyłudzenia rent

  Znam osobę,która od kilku lat "kupuje" rentę.Parę lat temu gr.II. Obecnie ze wzgl. na wzrost cen tej usługi, tylko III gr. i tylko na rok.Policja (...)

 • plikostrada - pomocy

  Szanowny Panie, Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiścił Pan zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet (...)

 • POMOCY !! PROSZE POMÓŻCIE TO BARDZO PILNE. NAJLEPIEJ POMOC PRAWNIKÓW !!!

  Jest taka sprawa i nie wiem kompletnie co robić. Mój chłopak ze swoim kolegą wzięli od pewnego Dilera marihuane i złapała ich policja. Mieli przy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane