Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  przypadku domu gminnego przez wójta, burmistrza lub prezydenta. W przypadku gdy prowadzącym dom jest podmiot niepubliczny, regulamin organizacyjny ustala ten podmiot.   Obowiązujący standard

 • Wolontariusz prezesem zarządu

  cywilnoprawny). Stosunek organizacyjny wynika z powołania w drodze uchwały właściwego organu spółki. Osoby powołane do składu zarządu spółek kapitałowych - spółki z ograniczoną

 • Czy można zostać likwidatorem spółki bez zawarcia stosownej umowy - opinia prawna

  . (na zasadach określonych powyżej) może być uznany za bezrobotnego. Otrzymywanie wynagrodzenia wyłącznie na podstawie uchwały zgromadzenia wspólników (stosunek organizacyjny) nie rodzi stosunku

 • Porada prawna na temat organizacyjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat organizacyjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu

  , jest on odpowiedzialny za wynikłą stąd szkodę. W razie rezygnacji gaśnie stosunek organizacyjny między członkiem zarządu a spółką. Nie gaśnie jednak stosunek pracy lub podobny stosunek, powstały (...)

 • Konkurs na twórcze prace projektowe - podstawowe regulacje (stan prawny do 1 marca 2004r.)

  sekretarz organizacyjny nie jest członkiem komisji. Jakie są zadania komisji konkursowej?Podstawowym zadaniem komisji jest przeprowadzenie konkursu zgodnie z zasadami określonymi przepisami prawa i warunkami

 • Umowa leasingu w prawie cywilnym

  cywilne, finansujący, leasingodawca, przedmiot leasingu, korzystający, leasingobiorca, leasing finansowy, kapitałowy, operacyjny, organizacyjny, bieżący

 • Wypowiedzenie kontraktu menedżerskiego

  ponosić odpowiedzialność. umowa menedżerska, kontrakt, stosunek organizacyjny, spółka, członek zarządu

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  dziecięcym. Organizację wewnętrzną klubu dziecięcego określa regulamin organizacyjny nadawany przez osobę kierującą klubem dziecięcym, za realizację którego ona odpowiada. Opiekun w klubie (...)

 • Przestój – jako nieplanowana przerwa w pracy.

  zaburzeń w funkcjonowaniu zakładu pracy mają charakter techniczny lub organizacyjny. Przeszkody te nie mogą jednak mieć podłoża ekonomicznego, gdyż jak wynika z uchwały Sądu Najwyższego z 16.10.1992 (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu?

  , prowadzenie niemoralnego trybu życia) lub właściwości (np. alkoholizm, narkomania, zboczenie płciowe, choroba psychiczna, a w przypadku podmiotu zbiorowego - np. chaos organizacyjny, niekompetencja (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ludzki

  Witam, Parę dni temu podpisałem umowę o dzieło z pewną firmą. Na spotkaniu organizacyjnym które było zorganizowane przez tą właśnie firmę (...)

 • czy nie nastąpi paraliż organizacyjny w działalności spółdzielni

  Art. 41. [Uchwały walnego zgromadzenia] § 2. Uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy uprawnionych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane