Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatnik nie może być karany podwójnie

  naruszał konstytucyjną zasadę równości, w tym równości w zakresie opodatkowania. Po przeprowadzeniu rozprawy Trybunał orzekł, że art. 54 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

  zryczałtowanego 10% podatku dochodowego, o którym mowa w art. 44 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku likwidacji działalności w sposób szczególny ustala się (...)

 • Sprzedaż spółki z o.o z zadłużeniem.

  , Komentarz aktualizowany do art.299 Kodeksu spółek handlowych [w:] Komentarz aktualizowany do art. 1-300 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U.00.94.1037), (...)

 • Porada prawna na temat ordynacja podatkowa art.20 ust.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ordynacja podatkowa art.20 ust.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadkobiercy mogli żądać zwrotu VAT

  niezgodny z art. 21 ust. 1 i art. 64 ust. 1 Konstytucji. Oznacza to, iż w tym przypadku nieprzyznanie spadkobiercom prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest (...)

 • Przedawnienie zobowiązania dot. VAT

  zostało zakończone przed dniem 1.09.2005, wiec na podstawie nowego art. 70 § 4 ustawy ordynacja podatkowa w związku z art. 21 ustawy nowelizującej, termin przedawnienia zobowiązania (...)

 • Jak dokonać zapłaty opłaty skarbowej i jak jest ona zwracana?

  czynności na podstawie art. 261 K.p.a. w sprawie opłaty skarbowej powoduje wstrzymanie biegu terminów, tak jak w przypadku czynności podejmowanych na podstawie art. 64 K.p.a. Jeżeli strona (...)

 • Dokumentacja wpłat w euro

  , w którym w jednej kwocie ujmuje się wartość tych przychodów na dany dzień, o ile nie jest prowadzona ewidencja sprzedaży lub ewidencja przy zastosowaniu kas rejestrujących.  Zgodnie z art. (...)

 • Terminy zapłaty w transakcjach handlowych - opinia prawna

  świadczenia niepieniężnego do dnia zapłaty jednak nie dłuższy niż do dnia wymagalności świadczenia pieniężnego oraz odsetki za zwłokę w wysokości określonej na podstawie art. 56 ustawy Ordynacja (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  korzysta z odliczenia, na podstawie: art. 3 ust. 2, art. 4 ust. 2 i art. 9 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Wydać nie znaczy doręczyć

  organu do wydania interpretacji indywidualnej. Ta kwestia nie powoduje rozbieżności w orzecznictwie.NSA wpierw wyjaśnił pojęcie „wydania interpretacji" użytego w art. 14b § 1 i art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane