Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opuszczenie lokalu a obowiązek wymeldowania

  Czy opuszczenie lokalu jest wystarczającą przesłanką wymeldowania? Podstawową, lecz niewyłączną, przesłanką wymeldowania jest więc opuszczenie lokalu. Art 15 ust.1 wskazuje (...)

 • Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym umowy najmu lokalu

  Najemca wypowiedział umowę najmu lokalu ze skutkiem natychmiastowym w oparciu o art.664 par.2 Kc Umowa pomiędzy wynajmującym i najemcą nie określiła terminu opuszczenia lokalu w takiej sytuacji

 • Dobrowolne opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  karnym i tam przebywa. Naszym zdaniem dobrowolność nie będzie jednak wymagana, gdy doszło do eksmisji danej osoby z lokalu i gdy została ona zmuszona przez uprawnione organy do opuszczenia lokalu. (...)

 • Porada prawna na temat opuszczenie lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opuszczenie lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zameldowanie a prawo do zamieszkiwania w lokalu

  przyjmuje się w orzecznictwie administracyjnym, rozumie się opuszczenie dobrowolne. Nie jest dobrowolnym takie opuszczenie lokalu, do którego strona została zmuszona, jeżeli strona podjęła (...)

 • Żądanie opuszczenia lokalu przez byłą żonę i dziecko

  właściciela tytułu prawnego do zajmowania lokalu, sąd nakaże opuszczenie im tego lokalu, a orzeczenie to będzie mogło następnie zostać skierowane na drogę postępowania egzekucyjnego. (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  przeszkodą do domagania się opuszczenia przez niego lokalu w razie ustania stosunku najmu. Zameldowanie w żadnym razie nie da większych uprawnień lokatorowi do lokalu, niż te które wynikają (...)

 • Obowiązki lokatora po opuszczeniu lokalu

  opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. Zatem kryterium dochodowe nie jest jedynym jakie bierze się pod uwagę przy orzekaniu o uprawnieniu (...)

 • Termin na opuszczenie lokalu

  . Dzieje się tak dlatego, że nowy właściciel może np. zawrzeć z poprzednim umowę najmu lokalu i takie opuszczenie lokalu było by niezasadne. Oczywiście jeśli taka sytuacja nie zachodzi (...)

 • Eksmisja lokatora wraz z innymi osobami

  przeszkód do usunięcia także z lokalu mieszkalnego - na podstawie tytułu wydanego tylko przeciwko dłużnikowi - osoby, której tytuł do lokalu nie wynika z zajmowania lokalu (...)

 • Sprawca przemocy rodzinnej opuści mieszkanie ofiary

  oskarżonemu o przestępstwo popełnione z użyciem przemocy na szkodę osoby wspólnie zamieszkującej opuszczenie lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, jeżeli zachodzi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane