Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opuszczenie lokalu a obowiązek wymeldowania

  Czy opuszczenie lokalu jest wystarczającą przesłanką wymeldowania? Podstawową, lecz niewyłączną, przesłanką wymeldowania jest więc opuszczenie lokalu. Art 15 ust.1 wskazuje (...)

 • Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym umowy najmu lokalu

  Najemca wypowiedział umowę najmu lokalu ze skutkiem natychmiastowym w oparciu o art.664 par.2 Kc Umowa pomiędzy wynajmującym i najemcą nie określiła terminu opuszczenia lokalu w takiej sytuacji

 • Zameldowanie a prawo do zamieszkiwania w lokalu

  przyjmuje się w orzecznictwie administracyjnym, rozumie się opuszczenie dobrowolne. Nie jest dobrowolnym takie opuszczenie lokalu, do którego strona została zmuszona, jeżeli strona podjęła (...)

 • Opinia prawna na temat opuszczenie lokalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opuszczenie lokalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dobrowolne opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  karnym i tam przebywa. Naszym zdaniem dobrowolność nie będzie jednak wymagana, gdy doszło do eksmisji danej osoby z lokalu i gdy została ona zmuszona przez uprawnione organy do opuszczenia lokalu. (...)

 • Żądanie opuszczenia lokalu przez byłą żonę i dziecko

  właściciela tytułu prawnego do zajmowania lokalu, sąd nakaże opuszczenie im tego lokalu, a orzeczenie to będzie mogło następnie zostać skierowane na drogę postępowania egzekucyjnego. (...)

 • Zameldowanie czasowe a prawa do lokalu

  przeszkodą do domagania się opuszczenia przez niego lokalu w razie ustania stosunku najmu. Zameldowanie w żadnym razie nie da większych uprawnień lokatorowi do lokalu, niż te które wynikają (...)

 • Opuszczenie lokalu a prawa lokatorów

  prawo do innego lokalu). Osobom tym może zostać przydzielony lokal socjalny (jeśli sąd tak orzeknie) a jeśli lokal taki nie zostanie im przyznany, wtedy aby móc doprowadzić do opuszczenia lokalu

 • Obowiązki lokatora po opuszczeniu lokalu

  opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. Zatem kryterium dochodowe nie jest jedynym jakie bierze się pod uwagę przy orzekaniu o uprawnieniu (...)

 • Termin na opuszczenie lokalu

  . Dzieje się tak dlatego, że nowy właściciel może np. zawrzeć z poprzednim umowę najmu lokalu i takie opuszczenie lokalu było by niezasadne. Oczywiście jeśli taka sytuacja nie zachodzi (...)

 • Eksmisja "na bruk" a zwrot zaległości czynszowych

  miejsce zamieszkania podał wynajmowany dotychczas lokal. egzekucja, najem, opuszczenie lokalu, zaległości czynszowe, umowa najmu, lokator, nakaz zapłaty

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane