Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oprocentowanie kredytów bankowych

  ze względów bezpieczeństwa nie może przekroczyć, jednakże wynika z tego fakt, iż oprocentowanie banku musi być wyższe niż oprocentowanie lokat. Bank nie jest bowiem instytucją charytatywną (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  bankiem od razu wyjaśnić, aby ocenić atrakcyjność oferty, to: oprocentowanie, czyli procent, jaki w skali roku bank doliczy do spłacanego kapitału. Zawiera w sobie stałe oprocentowanie oraz (...)

 • Kaucja zabezpieczająca przy zawieraniu umowy

  Czy kaucja wpłacona sprzedającemu przez kupującego w celu zabezpieczenia odroczonych częstotliwych płatności, może być przez sprzedającego oprocentowana na rzecz kupujacego? Czy to oprocentowanie

 • Porada prawna na temat oprocentowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oprocentowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pożyczka do spółki z o.o. przez udziałowca

  %? Czy jeśli zastosuje oprocentowanie 21% rocznie to czy urząd skarbowy może takie oprocentowanie zakwestionować jako zbyt drogie, gdyż na przykład banki oferują kredyty firmom na powiedzmy (...)

 • Oprocentowanie umowy pożyczki

  Czy jeżeli firma udziela pracownikowi pożyczki (ale nie z ZFŚS), to w jakiej poprawnej wysokości powinna określić oprocentowanie tej pożyczki? Czy powinno to być oprocentowanie rynkowe, czy (...)

 • Oprocentowanie pożyczki z ZFŚS

  może być dotkliwe dla korzystającego z pożyczki. Przede wszystkim nie może przekraczać wysokości odsetek maksymalnych. zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, zfśs, pożyczka, oprocentowanie

 • Oprocentowanie środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych

  prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r., Nr 72, poz. 665 ze zmianami).  środki, pieniężne, rachunki, oprocentowanie

 • Kto i na jakich zasadach może emitować obligacje?

  , dokument, forma, obligatariusz, oprocentowanie

 • Kolejna runda: instytucje finansowe kontra kredytobiorcy

  , oprocentowanie, kredyt, bank, konsument, instytucje finansowe, nieuczciwe postanowienia umowne

 • Oprocentowanie według stopy redyskonta weksli

  kolejna rata i obliczona suma odsetek. W takim przypadku, od dnia 1 listopada 2006 r. odsetki będą liczone od kwoty 70.000 zł. oprocentowanie, redyskonto, weksli, nieruchomości, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Citifinancial

  kolejny bank lichwiarski. reklamują się, że oprocentowanie pożyczek jest od 15,99% ...... taaaaaaa, jasne.. Prawda jest taka, że oprocentowanie realne (...)

 • Zakup sprzętu AGD i "dobrowolne" ubezpieczenie

  Witam, w piątek kupiłem w sklepie RTV Euro AGD lodówkę na raty 10x0%. Niestety jak zwykle sprzedawczyni nie mogła wysłać wniosku ratalnego do banku (...)

 • Oprocentowanie kredytu

  Witam, może ktoś ma doświadczenie - czy przy zmiennej stopie oprocentowania kredytu i zmianie stóp procentowych przez RPP -kwota odsetek od kredytu (...)

 • odsetki karne od dewelopera

  Witam, proszę o interpretację zapisu jaki mam w umowie z deweloperem: "W przypadku niedotrzymania terminu przekazania do użytkowania lokalu, Deweloper (...)

 • karne odsetki od dewelopera

  Witam, proszę o pomoc w zakresie zapisu umowy przedwstępnej z deweloperem; cytuję zapis 1 z paragrafów: "W przypadku niedotrzymania terminu przekazania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane