Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Brak możliwości wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa

  zaskarżalna. Niestety, przypadki wszczęcia przez prokuratora takiego postępowania są bardzo rzadkie.Prośba o wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa skierowana do prokuratora (...)

 • Ochrona wynagrodzenia poza Kodeksem pracy

  jest na podstawie ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. 2002 Nr 200, poz. 1679). Z kolei wyjątki od zasady, że wynagrodzenie wypłaca się do rąk pracownika

 • Skutki nadużywania władzy rodzicielskiej wobec dzieci

  wydanych zarządzeń,2) określić, jakie czynności nie mogą być przez rodziców dokonywane bez zezwolenia sądu, albo poddać rodziców innym ograniczeniom, jakim podlega opiekun,3) poddać (...)

 • Opinia prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozszerzona alimentacja małżonków rozwiedzionych

  utrzymania mieszkania. Jest to jeden z przykładów, istnieją również inne, w których w ewentualnym postępowaniu o zasądzenie alimentów, lub też już w procesie o rozwód, (...)

 • Dowody w postępowaniu cywilnym

  o np. uzależnieniu od środków chemicznych. Ocena czy został dany fakt udowodniony przez przedstawiony dowód należy do niezawisłego sądu. Fakt przedstawiony w pytaniu może potwierdzić (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka a rozporządzenie nim na korzyść jednego z rodziców

  przekraczających zwykły zarząd majątkiem, jeżeli są objęte art. 98 § 2. Chcąc dokonać czynności wymienionych w tym przepisie, rodzice powinni wystąpić do sądu z wnioskiem o:Czynności (...)

 • Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy

  wieku do 1 roku na wychowanie i wystąpiła do sądu opiekuńczego w sprawie jego przysposobienia, przyjęła dziecko w wieku do 1 roku na wychowanie w ramach rodziny zastępczej, z (...)

 • Alimenty dla uczącego się dziecka

  to jej piąty rok studiów i gdyby w trybie normalnym studiowała, obecnie kończyłaby studia magisterskie. Czy w tej sytuacji mogę wystąpić do sądu o zawieszenie alimentów ze względu (...)

 • Skład masy spadkowej

  córki spadkodawcy należą do kręgu dziedziców koniecznych, wniosek o zachowek będzie jak najbardziej uzasadniony. Ponieważ jednak działka, na której wybudowano dom należy do majątku (...)

 • Praca na umowę zlecenie a utrata alimentów

  Syn ma 19 lat, uczy się w systemie zaocznym. Ojciec płaci na niego alimenty. Obecnie syn przyjął się do pracy na umowę zlecenie (na czas wykonywanej pracy). Ojciec wystąpił do sądu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane