Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przysposobienie a alimenty od rodziców

  alimentacyjny względem tego dziecka.Jednakże w opisanym stanie faktycznym mamy sytuację w której doszło nie tylko do pozbawienia władzy rodzicielskiej rodzica, ale jednocześnie doszło do (...)

 • Zdjęcie z fotoradaru-jak uniknąć kary?

  znaczenia. Nawet jeżeli nie przyjmie Pan dobrowolnie mandatu i sprawa trafi do sądu, gdyż policja/straż skieruje przeciwko Panu wniosek o ukaranie, to z chwilą uprawomocnienia się wyroku (...)

 • Wystąpienie do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej

  ? Ograniczenie władzy rodzicielskiej stanowi najistotniejsze ograniczenie praw ojca w stosunku do dziecka. Trudno jest też w praktyce uzyskać postanowienie sądu o ograniczeniu (...)

 • Porada prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód bez orzekania o winie i podział majątku

  będzie miała problemów z dokumentami w spółdzielni? Zgodnie z art. 58 par. 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, sąd, na wniosek jednego z małżonków może w wyroku rozwodowym dokonac podziału (...)

 • Alimenty na żonę

  utrzymaniem i wychowaniem dzieci, a także brak kwalifikacji zawodowych do wykonywania takiej pracy, odpowiedniej do wieku, stanu zdrowia oraz posiadanych umiejętności." (Sychowicz Marek, Ciepła (...)

 • Rozwód z orzekaniem o winie, postępowanie dowodowe

  ;ry przy określeniu usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego trzeba także brać pod uwagę." Ocena dowodów zawsze należy do sądu. Jednak uznanie przez drugiego z małżonków (...)

 • Darowizna po rozwodzie

  Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rozwód powoduje ustanie małżeństwa. Z chwilą prawomocnego orzeczenia sądu orzekającego rozwód byli małżonkowie zostają zaliczeni do (...)

 • Zatajenie konta bankowego

  . Oświadczenie powinno obejmować dokładne dane o stanie rodzinnym, majątku i dochodach. Od sądu zależy uznanie tego oświadczenia za dostateczne do zwolnienia od kosztów sądowych. Z (...)

 • Rezygnacja z pracy a alimenty

  ) - alimenty się jej nie należą - który paragraf przepisów prawa mówi o tym? Mówi o tym art. 136 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego: jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat przed sądowym (...)

 • Alimenty a przysposobienie dziecka

  po uprawomocnieniu się postanowienia należy jeszcze raz zwrócić się do sądu, który wydawał wyrok o płaceniu alimentów z taką informacją? Zakładamy, że w przedstawionej sytuacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane