Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty a przysposobienie dziecka

  po uprawomocnieniu się postanowienia należy jeszcze raz zwrócić się do sądu, który wydawał wyrok o płaceniu alimentów z taką informacją? Zakładamy, że w przedstawionej sytuacji (...)

 • Zmiana opiekuna prawnego

  Skierowałem sprawę do sądu rodzinnego o zmianę opiekuna prawnego dla dorosłej osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie z racji niewłaściwie sprawowanej opieki przez obecnego opiekuna (...)

 • Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki a alimenty

  sie uczą? Czy na rozprawie sądowej mogę zażądać, żeby wysyłano mi chociaż raz w roku zaświadczenie o kontynuacji nauki? Obowiązek alimentacyjny rodziców w stosunku do dzieci trwa do (...)

 • Porada prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepis o szkolnictwie wyższym niezgodny z konstytucją

  wyższego nakłada na uczelnie sankcję - może zawiesić albo zakazać prowadzenia danego kierunku. Uczelnie nie mają natomiast prawa do zaskarżenia decyzji do sądu administracyjnego. Przepis (...)

 • Przebieg sprawy rozwodowej

  rozprawy rozwodowej przed wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy przewodniczący wzywa strony do osobistego stawienia się do sądu na posiedzenie pojednawcze, którego przeprowadzenie porucza (...)

 • Czy można odwołać darowiznę?

  uprawniony do odwołania dowiedział się o niewdzięczności obdarowanego. Ten stosunkowo krótki termin na realizację prawa przez darczyńcę jest uzasadniany potrzebą eliminowania niepewności (...)

 • Opłata za wniosek o uzasadnienie

  Chcę złożyć wniosek o odpis postanowienia wraz z jego uzasadnieniem do sądu rodzinnego. Czy taki wniosek podlega opłacie? Jeśli tak to w jakiej wysokości i gdzie mogę znaleźć (...)

 • Porozumienie małżonków co do wykonywania władzy rodzicielskiej po rozwodzie

  rodzice nie dojdą do porozumienia w odniesieniu do uregulowania materii władzy rodzicielskiej i utrzymywania kontaktów z dzieckiem, sąd, na podstawie art. 58 § 1a zd. pierwsze KRO samodzielnie

 • Czynność przekraczająca zwykły zarząd majątkiem dziecka a zgoda sądu

  . Przyjmuje się, że zezwolenie przewidziane w art. 101 par. 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego może mieć w zasadzie charakter ogólny, jeżeli jest to potrzebne do prawidłowego prowadzenia (...)

 • Dobro dziecka a prawo cywilne

  i stosownie do jego uzdolnień. Ponadto także troska o majątek dziecka winna być uwzględniona w działaniach realizujących dobro dziecka”. Próbując zaś zdefiniować pojęcie „dobro

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane