Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odrzucenie spadku w imieniu dzieci

  dziecka oraz wyrażać zgodę na wykonywanie takich czynności przez dziecko po uzyskaniu zgody sądu opiekuńczego. Zatem konieczne będziewystąpienie z wnioskiem do sądu opiekuńczego (...)

 • Dowód na płacenie alimentów

  kodeksu cywilnego, a w razie nieprzestrzegania warunków niniejszego porozumienia strony zwrócą się o rozstrzygnięcie sporu do właściwego sądu. alimenty, uznanie dziecka, porozumienie (...)

 • Przepis o szkolnictwie wyższym niezgodny z konstytucją

  wyższego nakłada na uczelnie sankcję - może zawiesić albo zakazać prowadzenia danego kierunku. Uczelnie nie mają natomiast prawa do zaskarżenia decyzji do sądu administracyjnego. Przepis (...)

 • Opinia prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nagrody uzyskane w pracy a majątek osobisty

  stosunek pracy. Należałoby więc uznać, iż benefity są związane właśnie z Pana umową o pracę. Wydaje się, iż uzyskane przez Pana bony nie stają się składnikiem majątku osobistego, lecz wejdą (...)

 • Umowa podziału majątku po zawarciu intercyzy

  majątku. Zgodnie z artykułem 46 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do podziału majątku, który był objęty wspólnością ustawową, stosuje się odpowiednio przepisy o dziale spadku. (...)

 • Odrzucenie spadku przez niepełnoletniego

  postępowaniu sądowym w sądzie rodzinnym o wyrażenie zgody przez ten sąd na odrzucenie spadku? Zgodnie z art.98 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przedstawicielami ustawowymi dziecka są (...)

 • Odzyskanie pieniędzy od żony

  której oboje małżonkowie są obowiązani współdziałać w zarządzie majątkiem wspólnym, w szczególności udzielać sobie informacji o stanie tego majątku, o wykonywaniu zarządu majątkiem (...)

 • Kontakt ojca z psychologiem dziecka

  obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania. O istotnych sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie. Za sprawy istotne należy uznać decyzję o miejscu (...)

 • Pokrycie wydatków w czasie porodu

  sądu powiedziano mi, że w ogóle czegoś takiego nie ma i że mogę sie ubiegać o jakiekolwiek pieniądze dopiero po urodzeniu się dziecka. Boję sie, że w tak trudnym okresie porodu nie bedę (...)

 • Umorzenie egzekucji

  komornik ma prawo do egzekucji z tytułu podziału majątku po rozwodzie? Na podstawie jakich przepisów i w jaki sposób można zwrócić się do sądu o umorzenie przez komornika zadłużenia? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane