Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona wynagrodzenia poza Kodeksem pracy

  jest na podstawie ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. 2002 Nr 200, poz. 1679). Z kolei wyjątki od zasady, że wynagrodzenie wypłaca się do rąk pracownika

 • Skutki nadużywania władzy rodzicielskiej wobec dzieci

  wydanych zarządzeń,2) określić, jakie czynności nie mogą być przez rodziców dokonywane bez zezwolenia sądu, albo poddać rodziców innym ograniczeniom, jakim podlega opiekun,3) poddać (...)

 • Rozszerzona alimentacja małżonków rozwiedzionych

  utrzymania mieszkania. Jest to jeden z przykładów, istnieją również inne, w których w ewentualnym postępowaniu o zasądzenie alimentów, lub też już w procesie o rozwód, (...)

 • Opinia prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarząd majątkiem dziecka a rozporządzenie nim na korzyść jednego z rodziców

  przekraczających zwykły zarząd majątkiem, jeżeli są objęte art. 98 § 2. Chcąc dokonać czynności wymienionych w tym przepisie, rodzice powinni wystąpić do sądu z wnioskiem o:Czynności (...)

 • Dowody w postępowaniu cywilnym

  o np. uzależnieniu od środków chemicznych. Ocena czy został dany fakt udowodniony przez przedstawiony dowód należy do niezawisłego sądu. Fakt przedstawiony w pytaniu może potwierdzić (...)

 • Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy

  wieku do 1 roku na wychowanie i wystąpiła do sądu opiekuńczego w sprawie jego przysposobienia, przyjęła dziecko w wieku do 1 roku na wychowanie w ramach rodziny zastępczej, z (...)

 • Alimenty dla uczącego się dziecka

  to jej piąty rok studiów i gdyby w trybie normalnym studiowała, obecnie kończyłaby studia magisterskie. Czy w tej sytuacji mogę wystąpić do sądu o zawieszenie alimentów ze względu (...)

 • Skład masy spadkowej

  córki spadkodawcy należą do kręgu dziedziców koniecznych, wniosek o zachowek będzie jak najbardziej uzasadniony. Ponieważ jednak działka, na której wybudowano dom należy do majątku (...)

 • Praca na umowę zlecenie a utrata alimentów

  Syn ma 19 lat, uczy się w systemie zaocznym. Ojciec płaci na niego alimenty. Obecnie syn przyjął się do pracy na umowę zlecenie (na czas wykonywanej pracy). Ojciec wystąpił do sądu (...)

 • Sprzedaż mieszkania wynajmowanego przez gminę

  lokalu? Czy dla potwierdzenia stanu zdrowia Najemcy upoważniającego ewentualnie gminę do odmowy sprzedaży lokalu, wystarczy opinia lekarza prowadzącego, czy też musi to być postanowienie sądu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane