Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

  do Sądu dotyczących kontaktów z dzieckiem rodziny naturalnej. Urząd Wojewódzki przesłał skargę do Przewodniczącego Rady Powiatowej w O. Czy słusznie? Nadmieniam, że Starostwo (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  . Dowody odrębne może przeprowadzać inna strona postępowania. Pamiętać należy, że ostateczna decyzja o przyznaniu mocy dowodowej należeć będzie do sądu. prawo cywilne, prawo spadkowe, (...)

 • Podział majątku małżonków po rozwodzie

  jest mi niezbędne np. do zaciągnięcia kredytu, co w normalnej sytuacji bez podpisu żony nie jest możliwe. Co musi być spełnione abym taki podział mógł przeprowadzić. Czy koszty spadną na mnie (...)

 • Porada prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty a pogorszenie sytuacji materialnej

  oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. Stan niedostatku określa się jako stan, w którym małżonek rozwiedziony nie jest w stanie własnymi siłami zapewnić sobie środków do utrzymania. (...)

 • Informowanie wierzyciela o intercyzie

  (red.), Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz, Warszawa 2006 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie III). Zgodnie z tezą orzeczenia Sądu Najwyższego „otrzymanie przez wierzyciela wiadomości (...)

 • Oddalenie wniosku wierzyciela o rozdzielność

  pozew do sądu rodzinnego o rozdzielność majątkową dłużnika. Z jakich przyczyn i okoliczności sąd rodzinny może oddalić pozew wierzyciela o rozdzielność majątkową? (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan w sprawie rządowego projektu ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym

  Celem projektowanej regulacji jest stworzenie możliwości rozstrzygnięcia wielu podobnych spraw różnych podmiotów w jednym postępowaniu sądowym oraz ułatwienie dostępu do sądu w sytuacjach, (...)

 • Wierzyciel alimentacyjny

  wierzycielem, lecz jest jedynie ustaleniem osoby uprawnionej do odbioru świadczenia w imieniu dziecka. Powodem w sprawie zasądzenia alimentów jest również tylko dziecko. Uprawnioną do (...)

 • Samotnym rodzicom należy się zasiłek

  tego, że wyrok WSA z dnia 29 października 2008 roku odnosił się do zaliczek alimentacyjnych, to użytą w tym wyroku definicję „osoby samotnej" należy tak samo interpretować wobec ustawy (...)

 • Alimenty dla uczącego się dziecka

  to jej piąty rok studiów i gdyby w trybie normalnym studiowała, obecnie kończyłaby studia magisterskie. Czy w tej sytuacji mogę wystąpić do sądu o zawieszenie alimentów ze względu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane