Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dowody w postępowaniu cywilnym

  o np. uzależnieniu od środków chemicznych. Ocena czy został dany fakt udowodniony przez przedstawiony dowód należy do niezawisłego sądu. Fakt przedstawiony w pytaniu może potwierdzić (...)

 • Alimenty od rodzeństwa

  pokrewieństwa odnoszą się do uprawnionego. Potwierdza to również art. 134 kodeksu rodzinnego, zgodnie z którym  w stosunku do rodzeństwa zobowiązany może uchylić się od świadczeń (...)

 • Wierzyciel alimentacyjny

  wierzycielem, lecz jest jedynie ustaleniem osoby uprawnionej do odbioru świadczenia w imieniu dziecka. Powodem w sprawie zasądzenia alimentów jest również tylko dziecko. Uprawnioną do (...)

 • Opinia prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż mieszkania wynajmowanego przez gminę

  lokalu? Czy dla potwierdzenia stanu zdrowia Najemcy upoważniającego ewentualnie gminę do odmowy sprzedaży lokalu, wystarczy opinia lekarza prowadzącego, czy też musi to być postanowienie sądu (...)

 • Co wpływa na wysokośc alimentów?

  istnieją przesłanki do zmiany orzeczenia o obowiązku z alimentacyjnym w oparciu art. 138 k.r.o..    

 • Samotnym rodzicom należy się zasiłek

  tego, że wyrok WSA z dnia 29 października 2008 roku odnosił się do zaliczek alimentacyjnych, to użytą w tym wyroku definicję „osoby samotnej" należy tak samo interpretować wobec ustawy (...)

 • Rozdzielność majątkowa

  uporczywie nie przyczynia się do jego powiększania.Ocena, czy dany powód żądania ustanowienia rozdzielności jest „ważnym powodem\" w rozumieniu art. 52 k.r.o. należy do sądu (...)

 • Zwlekanie z wyceną przez biegłego

  . dowody, postępowanie dowodowe, biegły, opinia, grzywna

 • Rozstrzygnięcie o winie rozkładu pożycia małżeńskiego w postępowaniu rozwodowym

  samo przez się momentem decydującym, jest raczej jedną z okoliczności, które sąd musi rozważyć, aby prawidłowo rozstrzygnąć o prawach i obowiązkach obojga małżonków w stosunku (...)

 • Postępowanie o ustanowienie opiekuna

  , zawiadomienia o tym sądu opiekuńczego.Zgodnie z art.149 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, gdy wzgląd na dobro pozostającego pod opieką nie stoi temu na przeszkodzie, opiekunem małoletniego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane