Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty dla uczącego się dziecka

  to jej piąty rok studiów i gdyby w trybie normalnym studiowała, obecnie kończyłaby studia magisterskie. Czy w tej sytuacji mogę wystąpić do sądu o zawieszenie alimentów ze względu (...)

 • Praca na umowę zlecenie a utrata alimentów

  Syn ma 19 lat, uczy się w systemie zaocznym. Ojciec płaci na niego alimenty. Obecnie syn przyjął się do pracy na umowę zlecenie (na czas wykonywanej pracy). Ojciec wystąpił do sądu (...)

 • Rozdzielność majątkowa

  uporczywie nie przyczynia się do jego powiększania.Ocena, czy dany powód żądania ustanowienia rozdzielności jest „ważnym powodem\" w rozumieniu art. 52 k.r.o. należy do sądu (...)

 • Porada prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja w wyroku rozwodowym

  poglądem aprobowanym w orzecznictwie i doktrynie, nie można orzec eksmisji małżonka z mieszkania, które należy do jego majątku osobistego lub przysługuje mu jako mieszkanie służbowe (por. (...)

 • Spadek po ojcu

  sądu na żądanie któregokolwiek ze spadkobierców. Przy czym, jeżeli do spadku należy nieruchomość, umowa o dział powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Istnieje (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów

  samej matki do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa są ograniczone stosunkowo krótkimi terminami (odpowiednio: 6 miesięcy od powzięcia wiadomości o urodzeniu się (...)

 • Przysposobienie a alimenty od rodziców

  alimentacyjny względem tego dziecka.Jednakże w opisanym stanie faktycznym mamy sytuację w której doszło nie tylko do pozbawienia władzy rodzicielskiej rodzica, ale jednocześnie doszło do (...)

 • Zdjęcie z fotoradaru-jak uniknąć kary?

  znaczenia. Nawet jeżeli nie przyjmie Pan dobrowolnie mandatu i sprawa trafi do sądu, gdyż policja/straż skieruje przeciwko Panu wniosek o ukaranie, to z chwilą uprawomocnienia się wyroku (...)

 • Wystąpienie do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej

  ? Ograniczenie władzy rodzicielskiej stanowi najistotniejsze ograniczenie praw ojca w stosunku do dziecka. Trudno jest też w praktyce uzyskać postanowienie sądu o ograniczeniu (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie i podział majątku

  będzie miała problemów z dokumentami w spółdzielni? Zgodnie z art. 58 par. 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, sąd, na wniosek jednego z małżonków może w wyroku rozwodowym dokonac podziału (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane