Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stopa życiowa rodziców i ich dzieci, którym przysługuje prawo do otrzymywania alimentów

  W jaki sposób powinna się kształtować stopa życiowa rodziców i ich dzieci, którym przysługuje prawo do otrzymywania alimentów? Stanowisko Sądu Najwyższego w tej mierze

 • Egzekucja alimentów od dziadków

  (wyrokiem) i może skutecznie skierować wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji. Aby udaremnić egzekucję dłużnik musiałby pozbawić tytułu wykonawczego wykonalności. Na wniosek dłużnika (...)

 • Nabycie udziałów w sp. z o.o. a upadłość

  niepełnoletni, aby stali się udziałowcami w tej spółce z o.o.? Jeżeli sąd ogłosi upadłość przedsiębiorstwa męża, czy nabyte przez żonę (za jej przedsiębiorstwo wniesione do spółki z o.o.) (...)

 • Opinia prawna na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia wychowawcy o uczniu do sądu rodzinnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadectwo lekarskie o stanie psychicznym w postępowaniu o ubezwłasnowolnienie

  Jakie wymogi musi spełniać świadectwo lekarskie o stanie psychicznym osoby, której dotyczy wniosek o ubezwłasnowolnienie? Samo świadectwo, poza wystawieniem przez lekarza, nie musi spełniać (...)

 • Wniosek o zakazanie osobistej styczności z dzieckiem

  . Jeżeli zachodzą podstawy do wydania zakazu osobistej styczności z dzieckiem, należy złożyć wniosek o zakazanie osobistej styczności z dzieckiem do sądu rejonowego właściwego (...)

 • Wysłuchanie dziecka w sprawie rozwodowej

  Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z komentarzem” (Warszawa 2010, LexisNexis Polska (wydanie I)) pisze: „Prawidłowa wykładnia tych przepisów prowadzi do wniosku, że wysłuchanie (...)

 • Majątkowe konsekwencje rozwodu

  . Dzieci mamy pełnoletnie. Jakie konsekwencje majątkowe i finansowe mogę ponieść przy powyższym orzeczeniu Sądu? Ustalenie winy w myśl art. 31 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie (...)

 • Przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej

  względem dziecka. Uznanie jednak jakiegoś stanu rzeczy za rażące zaniedbanie pozostawione jest do decyzji sądu. Zabezpieczenie swojego majątku jest możliwe przez np. zapisanie w testamencie (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  rodzicielska, czy też nie (liczy się pochodzenie dziecka od rodzica).Pozew należy złożyć do wydziału rodzinnego sądu rejonowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego, (...)

 • Kontakty dziadków z wnukami

  kodeksu rodzinnego i opiekuńczego regulują stosunki osobiste wynikające jedynie z pokrewieństwa tylko między rodzicami i dziećmi, jednakże orzecznictwo Sądu Najwyższego dopuszcza do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane