Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość odszkodowania za wywłaszczenie

  szczególności ustawodawca nie zdecydował się na związanie organu ustaleniami uzyskanej opinii rzeczoznawcy. Brak tego sprawia, że opinia rzeczoznawcy majątkowego nie ma znaczenia procesowego, (...)

 • Dział spadku a określenie wartości nieruchomości wchodzącej w skład spadku

  wymagana opinia rzeczoznawcy w tej kwestii. Wskazana wartość natomiast nie może budzić wątpliwości sądu, gdyż w takiej sytuacji sąd może przeprowadzić stosowne dochodzenie (art. 25 k.p.c.). (...)

 • Opinia rzeczoznawcy w postępowaniu sądowym

  2007 oraz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 czerwca 2001 r., sygn. akt I PLN 468/00). Przyjęcie, że taka opinia rzeczoznawcy stanowi dokument prywatny otwiera pytanie o ocenę tego dowodu w procesie

 • Opinia prawna na temat opinia rzeczoznawcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia rzeczoznawcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie współwłasności

  -budowlanych. Tym samym prywatna opinia rzeczoznawcy może nie wystarczyć i nie wykluczone, że sąd powoła biegłego (dodatkowe koszty). Jest ot jednak samodzielna decyzja sądu, na którą (...)

 • Zakup nieruchomości na rzecz gminy

  , operat szacunkowy, rzeczoznawca, opinia rzeczoznawcy

 • Związanie organu administracji publicznej opinią rzeczoznawcy

  Czy organ wydający decyzję dotyczącą odszkodowania za wywłaszczenie danej nieruchomości, jest związany opinią rzeczoznawcy dotyczącą jej wartości? Sama opinia rzeczoznawcy nie jest (...)

 • Potrzeba powołania biegłego

  foto, czy musi być koniecznie (chodzi o koszty z tym związane) opinia rzeczoznawcy (biegłego sądowego)? Sąd dopuszcza dowód z opinii biegłego w wypadkach wymagających wiadomości specjalnych. (...)

 • Koszty rzeczoznawcy

  Miałem szkodę w pojeździe, ubezpieczyciel bardzo zaniżył kosztorys, w związku z tym zamówiłem niezależnego rzeczoznawcę, opinia rzeczoznawcy był dużo wyższa, ubezpieczyciel zgodził się (...)

 • Wycena przez biegłego a cena

  podanej w opinii rzeczoznawcy. nieruchomość, wycena, operat, rzeczoznawca, opinia, cena

 • Wzór wniosku dłużnika o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  okoliczności, które uzasadniają wniosek i ich uprawdopodobnienie (środkami uprawdopodobnienia mogą być np. pisemne oświadczenia osób trzecich, pisemna opinia rzeczoznawcy i inne). Aby więc (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane