Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dział spadku a określenie wartości nieruchomości wchodzącej w skład spadku

  wymagana opinia rzeczoznawcy w tej kwestii. Wskazana wartość natomiast nie może budzić wątpliwości sądu, gdyż w takiej sytuacji sąd może przeprowadzić stosowne dochodzenie (art. 25 k.p.c.). (...)

 • Opinia rzeczoznawcy w postępowaniu sądowym

  2007 oraz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8 czerwca 2001 r., sygn. akt I PLN 468/00). Przyjęcie, że taka opinia rzeczoznawcy stanowi dokument prywatny otwiera pytanie o ocenę tego dowodu w procesie

 • Zniesienie współwłasności

  -budowlanych. Tym samym prywatna opinia rzeczoznawcy może nie wystarczyć i nie wykluczone, że sąd powoła biegłego (dodatkowe koszty). Jest ot jednak samodzielna decyzja sądu, na którą (...)

 • Porada prawna na temat opinia rzeczoznawcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia rzeczoznawcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup nieruchomości na rzecz gminy

  , operat szacunkowy, rzeczoznawca, opinia rzeczoznawcy

 • Związanie organu administracji publicznej opinią rzeczoznawcy

  Czy organ wydający decyzję dotyczącą odszkodowania za wywłaszczenie danej nieruchomości, jest związany opinią rzeczoznawcy dotyczącą jej wartości? Sama opinia rzeczoznawcy nie jest (...)

 • Wzór wniosku dłużnika o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  rzeczoznawcy i inne). Aby więc sąd mógł ocenić sytuację finansową dłużnika, winien on do wniosku o ogłoszenie upadłości dołączyć kopie dokumentów, z których wynika, jakie (...)

 • Ustalenie wartości spadku w sprawie o dział spadku

  strony, która otrzymała działkę o większej wartości na rzecz przeciwnej strony. W prawie polskim opinia rzeczoznawcy prywatnego nie ma żadnego znaczenia. Nie stanowi dowodu w postaci opinii (...)

 • Wypowiedzenie warunków użytkowania gruntu

  błędne oznaczenie nieruchomości może świadczyć o tym, że opinia rzeczoznawcy majątkowego dotyczyła innej nieruchomości i to może być podstawa stwierdzenia braku zasadności podwyższenia (...)

 • Fałszywa opinia biegłego

  biegłego sądowego rzeczoznawcy majątkowego, wobec którego wszczęto śledztwo z art. 233 § 1 kk, może być nadal brana pod uwagę przez sąd? Zakładamy, że chodzi o postępowanie przed sądem cywilnym. (...)

 • Kserokopia akt i zarzuty do opinii biegłego

  sporządzać odręczne odpisy z akt. Opinia biegłego nie jest „zaskarżalna”. Może Pan jednak – po zapoznaniu się z nią – podnosić wobec niej zarzuty, że jest niejasna, nielogiczna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane