Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  ; wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego; zameldowaniu o urodzeniu dziecka; zameldowaniu o zmianie stanu cywilnego; zameldowaniu o zgonie osoby. Osoba posiadająca obywatelstwo (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  poinformować także o sposobach sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów, a ponadto o warunkach i trybie otrzymania wyższej niż przewidywana oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych. Wychowawca

 • Rozpoczęcie zajęć w przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018

  ;wkach oraz szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych, nauczyciele będą zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Z systemu oświaty usunięte zostanie stanowisko asystenta (...)

 • Porada prawna na temat opinia o dyrektorze przedszkola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opinia o dyrektorze przedszkola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opinia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie nauczycieli zatrudnionych w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych

  przedszkola, tj. zgodnie z ramowym statutem przedszkola. Ramowe plany nauczania nie dotyczą nauczycieli prowadzących zajęcia w oddziale przedszkolnym, stąd też nie można byłoby ich zobowiązywać (...)

 • Co nowego w partnerstwie publiczno-prywatnym?

  ;usunięcie barier prawnych dla partnerstwa publiczno-prywatnego, tak aby uwolnić potencjał kapitału prywatnego. Czemu ma służyć ustawa z 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o partnerstwie (...)

 • Zmiana zagospodarowania przestrzennego a decyzja o rencie planistycznej - opinia prawna

  podatkowy. W związku z tym organ podatkowy (Prezydent miasta) miał w naszym przypadku czas na wydanie decyzji ustalającej opłatę z art.37 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, do 31 grudnia 2005 (...)

 • Opieka nad dzieckiem po wniesieniu pozwu o rozwód

  rozwód lub o separację jest w toku, nie może być wszczęte odrębne postępowanie dotyczące władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi stron. W razie potrzeby orzeczenia o (...)

 • Reforma edukacji

  tej podstawie wnioskowania o potrzebach) na rzecz modelu społecznego, opartego na analizie funkcjonowania dziecka i wynikających z tego potrzeb w zakresie zarówno wsparcia dziecka, jak

 • Czy choroba psychiczna unieważnia małżeństwo? - opinia prawna

  zagadnieniach związanych z: winą rozkładu pożycia (tutaj: z wiedzą o przesłankach wyłączających możliwość zawarcia małżeństwa – czyli z wiedzą o chorobie psychicznej) władzą (...)

 • Indywidualizacja kształcenia

  dzieci chorych i w ciągu całego roku, dyrektor przedszkola lub szkoły będzie mógł, za zgodą rodziców, wystąpić z wnioskiem o diagnozę problemu ucznia do publicznej poradni psychologiczno

 • Zmiany w systemie oświaty

  sześciolatków.Więcej o zmianch przeczytasz w serwisie reformy programowej i w dostępnym tam opracowaniu Nowelizacja ustawy o systemie oświaty w pigułceŹródło: www.reformaprogramowa.men.gov.plO (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem.

  przez matkę, a Pan zostanie wyposażony w możliwość współdecydowania o sprawach dotyczących dziecka – np. o jego miejscu zamieszkania, wyjazdach zagranicznych, podjęciu nauki w (...)

 • Odwołąnie wicedyrektora szkoły

  orzeczenie bezskuteczności odwołania czy o przywrócenie do pracy na dotychczasowym stanowisku; przysługuje mu natomiast roszczenie o odszkodowanie na podstawie stosowanych odpowiednio art. (...)

 • Tryb i podmioty dokonujące oceny nauczycieli

  lub na wniosek organu prowadzącego. W przypadku gdy dyrektorem przedszkola, placówki lub szkoły jest osoba nie posiadająca kwalifikacji pedagogicznych, oceny pracy nauczycieli dokonuje nauczyciel

 • Ulice zdekomunizowane

  komunizmu Natomiast poselski projekt nowelizacji ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli

 • Ustawa o systemie oświaty przyjęta przez Sejm

  poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole. Jeśli dziecko nie chodziło do przedszkola, wymagana będzie opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, dotycząca możliwości rozpoczęcia nauki w (...)

 • Dyrektor chce abym zajmowała się dziećmi w przedszkolu.

  potweirdza orzecznictwo sądowe1 . W związku z tym przeniesienie Pani do oddziału przedszkolnego nie może odbyć się w oparciu o przepis art. 19 k.n. (bez Pani zgody).W drugiej kolejności, nie spełnia (...)

 • Zakaz propagowania komunizmu

  czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej rozszerza, wprowadzony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane