Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  do alimentowania. Ma to miejsce jedynie wtedy, gdy sam opiekun nie był zobowiązany do alimentacji wobec swojego pupila, np. opiekun jest osobą niespokrewnioną z podopiecznym. Jeżeli opiekun (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  zakaźnych u ludzi. Gdzie dzienny opiekun może sprawować opiekę nad dziećmi? Żeby dzienny opiekun mógł sprawować opiekę nad dziećmi, powinien posiadać lokal. Może to być mieszkanie (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  przekazanym w testamencie oraz ustanowić zarządcę tego majątku. zarząd, majątek, testament, dziecko, śmierć, spadkobierca, rodzice, rodzic, opiekun, władza rodzicielska, opieka

 • Porada prawna na temat opiekun

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  zmianami) nadzór nad sprawowaniem opieki, opieka, rodzice, małoletni, dziecko, opiekun, pupil, sąd opiekuńczy

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  107, poz. 679 i Nr 257, poz. 1723, ze zm.). klub dziecięcy, dziecko, opieka, opiekun, pielęgniarka, opieka, rodzice

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  wymagające szczególnej opieki lub niepełnosprawne, to w żłobku, jak i klubie dziecięcym, jeden opiekun może sprawować opiekę nad maksymalnie pięciorgiem dzieci. W żłobku jeden opiekun (...)

 • Prawa autorskie autora pracy magisterskiej

  umieszczane są w pracy magisterskiej M. Opiekun chce wykorzystać wyniki w swoich opracowaniach. Jakie prawa ma Opiekun do wyników pracy magisterskiej? Czy istnieje zagrożenie oskarżeniem Opiekuna (...)

 • Przymusem państwowym nie można kształtować kontaktów rodziców z dorosłym dzieckiem

  . Jednocześnie opiekun nie jest nieograniczony w swoich działaniach, bo istnieje nadzór sądu opiekuńczego. Sąd Najwyższy przypomniał treść art. 156 k.r.o., zgodnie z którym opiekun (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  wakacji, mogą to zrobić najpóźniej do 30 listopada.  Kto może złożyć wniosek o świadczenie dobry start?  Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ze strony brata Jana tak naprawdę grozić? Jakich może użyć instrumentów jako opiekun prawny i czego może od nas żądać? Czy jako opiekun prawny wolno mu spłacić nas, a przede wszystkim (...)

 • Jak uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 4.000 zł?

  prawny dziecka, opiekun faktyczny dziecka. Opiekun prawny dziecka to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem. Z kolei opiekun faktyczny dziecka to (...)

 • Prawo pierwokupu a współwłaściciele

  opiekun miałby ograniczony dostęp przez sąd. Sytuacja, dlatego jest trudna, ponieważ opiekun prawny zorientował się że w przypadku umieszczenia chorego w zakładzie majątkiem chorego zaopiekuje (...)

 • Opiekun osoby niepełnosprawnej może wybrać większe świadczenie...

  . Ale po proteście opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami w 2014 r. rząd podniósł wysokość świadczenia. W efekcie opiekun dziecka dostawał pomoc prawie trzykrotnie wyższą niż opiekun (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki

  sprawozdania lub zaniedbuje swoje  obowiązki. Może również nałożyć grzywnę na opiekuna/kuratora, który nie wypełnia zarządzeń sadu opiekuńczego. opieka, kuratela, nadzór sądu, opiekun, (...)

 • Szkoda wyrządzona przez opiekuna

  szpitalu tylko w normalnej rodzinie, czy istnieje jakakolwiek szansa odzyskania świadczeń rentowych za czas gdy pseudo opiekun sprawował "opiekę" Tak. Osoba, która w sposób nienależyty wykonywała (...)

 • Zgoda sądu na czynności dotyczące majątku ubezwłasnowolnionego

  jest potrzebna do zaspokajania jego uzasadnionych potrzeb, powinna być złożona przez opiekuna w instytucji bankowej. Opiekun może podejmować ulokowaną gotówkę tylko za zezwoleniem sądu

 • Ubezwłasnowolnienie osoby prowadzącej działalność gospodarczą - opinia prawna

  również przepisy o postępowaniu egzekucyjnym. ubezwłasnowolnienie, całkowite, osoba ubezwłasnowolniona, opiekun, opieka, kurator, działalność gospodarcza, umowy o pracę, likwidacja, egzekucja, (...)

 • Kiedy ulga podatkowa za nianię?

  tzw. opiekun dzienny, który zajmie się dziećmi od 20 tygodnia życia do 3 lat. Będzie to osoba zatrudniona przez gminę, zajmująca się dzieckiem w swoim własnym domu. - Dzienny opiekun, (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym a kurator

  z osób wymienionych w pkt 2 i dlatego złożył wniosek o ustanowienie kuratora. opieka, opiekun, ubezwłasnowolniony, ubezwłasnowolnienie, majątek, sprzedaż, kuratela, kurator

 • Zarząd majątkiem przez opiekuna

  Opieka nad wnuczką. Czy opiekun prawny, który sprawuje opiekę nad nieletnią - ma prawo rozporządzać jej majątkiem np. zapisać część jej spadku na kogoś obcego? Opiekun sprawuje pieczę (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  , osoba niepełnosprawna, niepełnosprawny, lekarz, rehabilitacja, sanatorium, leczenie, zdrowie, opiekun

 • Zgoda dziecka na przetwarzanie danych

  , internet, e-mail, portal, zgoda dziecka, RODO, dane osobowe, ochrona danych, dziecko, dzieci, prywatność, opiekun prawny, usługi społeczeństwa informacyjnego, poczta elektroniczna

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ;jeśli masz 17 lat i wkrótce skończysz 18 lat. W dokumencie rodzic albo opiekun prawny musi wyrazić zgodę na rozpoczęcie kursu i wydanie prawo jazdy. Pamiętaj, że Twój rodzic lub (...)

 • Zniesienie współwłasności działki niepodzielnej

  opiekun może reprezentować ubezwłasnowolnionego nie we wszystkich sprawach. Opiekun nie może reprezentować osób pozostających pod jego opieką przy sprawach między jedną z tych osób a opiekunem (...)

 • Darowizna od ubezwłasnowolnionego

  ustanowieniem dożywocia na rzecz ubezwłasnowolnionego, ale czy zezwolenie to może obejmować również fakt, iż drugą stroną tej czynności będzie opiekun. Biorąc pod uwagę kategoryczne brzmienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane