Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  do alimentowania. Ma to miejsce jedynie wtedy, gdy sam opiekun nie był zobowiązany do alimentacji wobec swojego pupila, np. opiekun jest osobą niespokrewnioną z podopiecznym. Jeżeli opiekun (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  zakaźnych u ludzi. Gdzie dzienny opiekun może sprawować opiekę nad dziećmi? Żeby dzienny opiekun mógł sprawować opiekę nad dziećmi, powinien posiadać lokal. Może to być mieszkanie (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  przekazanym w testamencie oraz ustanowić zarządcę tego majątku. zarząd, majątek, testament, dziecko, śmierć, spadkobierca, rodzice, rodzic, opiekun, władza rodzicielska, opieka

 • Porada prawna na temat opiekun

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  zmianami) nadzór nad sprawowaniem opieki, opieka, rodzice, małoletni, dziecko, opiekun, pupil, sąd opiekuńczy

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  107, poz. 679 i Nr 257, poz. 1723, ze zm.). klub dziecięcy, dziecko, opieka, opiekun, pielęgniarka, opieka, rodzice

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  wymagające szczególnej opieki lub niepełnosprawne, to w żłobku, jak i klubie dziecięcym, jeden opiekun może sprawować opiekę nad maksymalnie pięciorgiem dzieci. W żłobku jeden opiekun (...)

 • Prawa autorskie autora pracy magisterskiej

  umieszczane są w pracy magisterskiej M. Opiekun chce wykorzystać wyniki w swoich opracowaniach. Jakie prawa ma Opiekun do wyników pracy magisterskiej? Czy istnieje zagrożenie oskarżeniem Opiekuna (...)

 • Przymusem państwowym nie można kształtować kontaktów rodziców z dorosłym dzieckiem

  . Jednocześnie opiekun nie jest nieograniczony w swoich działaniach, bo istnieje nadzór sądu opiekuńczego. Sąd Najwyższy przypomniał treść art. 156 k.r.o., zgodnie z którym opiekun (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  wakacji, mogą to zrobić najpóźniej do 30 listopada.  Kto może złożyć wniosek o świadczenie dobry start?  Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun (...)

 • Jak uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 4.000 zł?

  prawny dziecka, opiekun faktyczny dziecka. Opiekun prawny dziecka to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem. Z kolei opiekun faktyczny dziecka to (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ze strony brata Jana tak naprawdę grozić? Jakich może użyć instrumentów jako opiekun prawny i czego może od nas żądać? Czy jako opiekun prawny wolno mu spłacić nas, a przede wszystkim (...)

 • Prawo pierwokupu a współwłaściciele

  opiekun miałby ograniczony dostęp przez sąd. Sytuacja, dlatego jest trudna, ponieważ opiekun prawny zorientował się że w przypadku umieszczenia chorego w zakładzie majątkiem chorego zaopiekuje (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki

  sprawozdania lub zaniedbuje swoje  obowiązki. Może również nałożyć grzywnę na opiekuna/kuratora, który nie wypełnia zarządzeń sadu opiekuńczego. opieka, kuratela, nadzór sądu, opiekun, (...)

 • Szkoda wyrządzona przez opiekuna

  szpitalu tylko w normalnej rodzinie, czy istnieje jakakolwiek szansa odzyskania świadczeń rentowych za czas gdy pseudo opiekun sprawował "opiekę" Tak. Osoba, która w sposób nienależyty wykonywała (...)

 • Zgoda sądu na czynności dotyczące majątku ubezwłasnowolnionego

  jest potrzebna do zaspokajania jego uzasadnionych potrzeb, powinna być złożona przez opiekuna w instytucji bankowej. Opiekun może podejmować ulokowaną gotówkę tylko za zezwoleniem sądu

 • Ubezwłasnowolnienie osoby prowadzącej działalność gospodarczą - opinia prawna

  również przepisy o postępowaniu egzekucyjnym. ubezwłasnowolnienie, całkowite, osoba ubezwłasnowolniona, opiekun, opieka, kurator, działalność gospodarcza, umowy o pracę, likwidacja, egzekucja, (...)

 • Kiedy ulga podatkowa za nianię?

  tzw. opiekun dzienny, który zajmie się dziećmi od 20 tygodnia życia do 3 lat. Będzie to osoba zatrudniona przez gminę, zajmująca się dzieckiem w swoim własnym domu. - Dzienny opiekun, (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym a kurator

  z osób wymienionych w pkt 2 i dlatego złożył wniosek o ustanowienie kuratora. opieka, opiekun, ubezwłasnowolniony, ubezwłasnowolnienie, majątek, sprzedaż, kuratela, kurator

 • Zarząd majątkiem przez opiekuna

  Opieka nad wnuczką. Czy opiekun prawny, który sprawuje opiekę nad nieletnią - ma prawo rozporządzać jej majątkiem np. zapisać część jej spadku na kogoś obcego? Opiekun sprawuje pieczę (...)

 • Turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych - jak skorzystać?

  , osoba niepełnosprawna, niepełnosprawny, lekarz, rehabilitacja, sanatorium, leczenie, zdrowie, opiekun

 • Zgoda dziecka na przetwarzanie danych

  , internet, e-mail, portal, zgoda dziecka, RODO, dane osobowe, ochrona danych, dziecko, dzieci, prywatność, opiekun prawny, usługi społeczeństwa informacyjnego, poczta elektroniczna

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  ;jeśli masz 17 lat i wkrótce skończysz 18 lat. W dokumencie rodzic albo opiekun prawny musi wyrazić zgodę na rozpoczęcie kursu i wydanie prawo jazdy. Pamiętaj, że Twój rodzic lub (...)

 • Zniesienie współwłasności działki niepodzielnej

  opiekun może reprezentować ubezwłasnowolnionego nie we wszystkich sprawach. Opiekun nie może reprezentować osób pozostających pod jego opieką przy sprawach między jedną z tych osób a opiekunem (...)

 • Darowizna od ubezwłasnowolnionego

  ustanowieniem dożywocia na rzecz ubezwłasnowolnionego, ale czy zezwolenie to może obejmować również fakt, iż drugą stroną tej czynności będzie opiekun. Biorąc pod uwagę kategoryczne brzmienie (...)

 • Opieka nad ubezwłasnowolnionym

  .: zawarcie umowy darowizny). W jego imieniu czynności prawne może dokonywać tylko jego opiekun prawny. Zgodnie z art. Art. 159. § 1. Opiekun nie może reprezentować osób pozostających (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane