Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  do alimentowania. Ma to miejsce jedynie wtedy, gdy sam opiekun nie był zobowiązany do alimentacji wobec swojego pupila, np. opiekun jest osobą niespokrewnioną z podopiecznym. Jeżeli opiekun (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  zakaźnych u ludzi. Gdzie dzienny opiekun może sprawować opiekę nad dziećmi? Żeby dzienny opiekun mógł sprawować opiekę nad dziećmi, powinien posiadać lokal. Może to być mieszkanie (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  sprawowaniu opieki są szersze. W sprawowaniu obowiązku pieczy nad majątkiem dziecka opiekun podlega nadzorowi sądu opiekuńczego. Jeżeli dziecko posiada majątek, opiekun obowiązany jest do (...)

 • Porada prawna na temat opiekun

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  zmianami) nadzór nad sprawowaniem opieki, opieka, rodzice, małoletni, dziecko, opiekun, pupil, sąd opiekuńczy

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  107, poz. 679 i Nr 257, poz. 1723, ze zm.). klub dziecięcy, dziecko, opieka, opiekun, pielęgniarka, opieka, rodzice

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  wymagające szczególnej opieki lub niepełnosprawne, to w żłobku, jak i klubie dziecięcym, jeden opiekun może sprawować opiekę nad maksymalnie pięciorgiem dzieci. W żłobku jeden opiekun (...)

 • Prawa autorskie autora pracy magisterskiej

  umieszczane są w pracy magisterskiej M. Opiekun chce wykorzystać wyniki w swoich opracowaniach. Jakie prawa ma Opiekun do wyników pracy magisterskiej? Czy istnieje zagrożenie oskarżeniem Opiekuna (...)

 • Przymusem państwowym nie można kształtować kontaktów rodziców z dorosłym dzieckiem

  . Jednocześnie opiekun nie jest nieograniczony w swoich działaniach, bo istnieje nadzór sądu opiekuńczego. Sąd Najwyższy przypomniał treść art. 156 k.r.o., zgodnie z którym opiekun (...)

 • Jak uzyskać jednorazowe świadczenie w wysokości 4.000 zł?

  prawny dziecka, opiekun faktyczny dziecka. Opiekun prawny dziecka to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem. Z kolei opiekun faktyczny dziecka to (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ze strony brata Jana tak naprawdę grozić? Jakich może użyć instrumentów jako opiekun prawny i czego może od nas żądać? Czy jako opiekun prawny wolno mu spłacić nas, a przede wszystkim (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane