Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ze strony brata Jana tak naprawdę grozić? Jakich może użyć instrumentów jako opiekun prawny i czego może od nas żądać? Czy jako opiekun prawny wolno mu spłacić nas, a przede wszystkim (...)

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  zameldowania się czynności zgłoszenia danych może dokonać członek rodziny, opiekun ustawowy lub faktyczny albo inna osoba.Zgodnie z art. 56 w/w ustawy, wykroczenia przeciwko obowiązkowi meldunkowego (...)

 • Dokumenty niezbędne przy zameldowaniu

  ; o wykształceniu.  W zastępstwie osoby obowiązanej do zameldowania się czynności zgłoszenia danych może dokonać członek rodziny, opiekun ustawowy lub faktyczny albo (...)

 • Porada prawna na temat opiekun ustawowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun ustawowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dochody z działalności gospodarczej a alimenty

  Ojciec, opiekun ustawowy niepełnoletniego dziecka, jest lekarzem. Pracuje w szpitalu i prowadzi prywatny gabinet lekarski. Na sprawie o alimenty podaje faktyczne dochody z pracy w szpitalu, natomiast

 • Darowizna pieniędzy na rzecz małoletniego

  , że bratanica dożyje wieku 18 lat). Oznacza to tym samym, że do tego czasu ani bratanica, ani jej matka (działająca jako jej opiekun ustawowy) nie może domagać się tych środków. darowizna

 • Przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej

  . Opiekun ustawowy dziecka będzie w prawdzie sprawował piecze nad tym majątkiem, jednak po uzyskaniu przez dziecko pełnoletności będzie musiał się rozliczyć z majątku. Prawa rodzicielskie, (...)

 • Zgłoszenie do akt stanu cywilnego ojca dziecka jako \\\\\\\'nieznanego\\\\\\\'

  , uznanie dziecka. ojciec, ciąża, nieznany, akta, stan cywilny, stygmatyzacja, urodzenie, dziecko, zgłaszający, nazwisko, imię, zamieszkanie, opiekun, ustawowy

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  zmianami) nadzór nad sprawowaniem opieki, opieka, rodzice, małoletni, dziecko, opiekun, pupil, sąd opiekuńczy

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  przedstawiciela ustawowego, a jeżeli przedstawiciel powziął wiadomość o urodzeniu się dziecka dopiero później - sześć miesięcy od dnia, w którym tę wiadomość powziął. § 2. Jeżeli przedstawiciel (...)

 • Przedstawiciel ustawowy dla ubezwłasnowolnionego

  ustanawia się zaś opiekuna. Opiekunem powinien być małżonek lub rodzice. Pojęcie opiekun prawny jest pojęciem w zasadzie zastępczym do pojęcia przedstawiciel ustawowy. Wskazać należy, że (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Udziały w spólce jawnej

  Czy występtępuje możliwość przekazania udziałów na rzecz dziecka niepełletniego (pawelzwierz) Przeniesienie udziału w spółce jawnej na osobę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane