Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  do alimentowania. Ma to miejsce jedynie wtedy, gdy sam opiekun nie był zobowiązany do alimentacji wobec swojego pupila, np. opiekun jest osobą niespokrewnioną z podopiecznym. Jeżeli opiekun (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ustawy, jednak od podstawy nie wyższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Jak wspomniano, Zakład Ubezpieczeń Społecznych opłaca składki finansowane przez budżet państwa, jeśli spełnione są (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  zakaźnych u ludzi. Gdzie dzienny opiekun może sprawować opiekę nad dziećmi? Żeby dzienny opiekun mógł sprawować opiekę nad dziećmi, powinien posiadać lokal. Może to być mieszkanie (...)

 • Porada prawna na temat opiekun prawny wynagrodzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun prawny wynagrodzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  doznaną krzywdę, 5) niewymagalne jeszcze wierzytelności o wynagrodzenie za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej każdego z małżonków.§ 2. W razie wątpliwości uważa (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  , jednak jeśli osoba ta nie posiada odpowiednich dochodów lub majątku – to wynagrodzenie pokrywa się z majątku osoby, na której żądanie ustanowienie kuratora nastąpiło. Wynagrodzenie

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ustawowej, jak również wierzytelności z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, 5) niewymagalne jeszcze wierzytelności o wynagrodzenie za pracę lub z tytułu innej działalności (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  opiekuna przyznać mu stosowne wynagrodzenie okresowe albo wynagrodzenie jednorazowe w dniu ustania opieki lub zwolnienia go od niej. Opiekun może żądać od pozostającego pod opieką zwrotu (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  rodzicielska lub opiekun prawny dołączając uwierzytelnioną lub poświadczoną urzędowo kopię dokumentu potwierdzającego zaistniałą okoliczność. NIP jest nadawany na całe życie.  Polecamy (...)

 • Jakie wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło przysługuje przyjmującemu zamówienie?

  ;w, by następnie zwiększać wynagrodzenie już w toku wykonywania dzieła. Podstawą żądania wyższego wynagrodzenia nie mogą być w tym przypadku także przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu.  

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  więc współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną. Teściowa umarła 2 miesiące temu i powstał problem. Prawny opiekun J. postawił mojej rodzinie ultimatum. Majątek przepisze dla nas w całości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Koszty sądowe

  Czy Sąd ma obowiązek na wniosek strony podać szczegółowe wyliczenie kosztów sądowych? (Piotr) W uzasadnieniu wyroku zawsze to robi - ieśli zwrócisz (...)

 • ubezwłasnowolniona żona jej opiekun prawny chce sprzedać nasz dom

  Witam. Mam problem. Moja żona odeszła od nas czyli ja i moj syn. Jest alkoholiczka, z choroba pscychiczna ( wielokrotnie byla hospitalizowana). Siostra (...)

 • Opiekun prawny

  Bardzo zalezy mi na tym, czy istnieje jakiś przepis odnośnie opiekuna prawnego dziecka, którego rodzice pracują za granicą i właściwie nie maja (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane