Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  jedynie wtedy, gdy sam opiekun nie był zobowiązany do alimentacji wobec swojego pupila, np. opiekun jest osobą niespokrewnioną z podopiecznym.Jeżeli opiekun poczynił podczas sprawowania (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  doznaną krzywdę, 5) niewymagalne jeszcze wierzytelności o wynagrodzenie za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej każdego z małżonków.§ 2. W razie wątpliwości uważa (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  ; wynagrodzenie pokrywa się z majątku osoby, na której żądanie ustanowienie kuratora nastąpiło. Wynagrodzenie może być przyznane kuratorowi okresowo lub jednorazowo w dniu ustania kurateli (...)

 • Opinia prawna na temat opiekun prawny wynagrodzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun prawny wynagrodzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ustawowej, jak również wierzytelności z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, 5) niewymagalne jeszcze wierzytelności o wynagrodzenie za pracę lub z tytułu innej działalności (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica

  opiekuna przyznać mu stosowne wynagrodzenie okresowe albo wynagrodzenie jednorazowe w dniu ustania opieki lub zwolnienia go od niej. Opiekun może żądać od pozostającego pod opieką zwrotu (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

  rodzicielska lub opiekun prawny dołączając uwierzytelnioną lub poświadczoną urzędowo kopię dokumentu potwierdzającego zaistniałą okoliczność. NIP jest nadawany na całe życie.  Polecamy (...)

 • Umowa o pracę z pracownicą w ciąży

  albo prawny opiekun dziecka (jeśli dziecko pozostaje pod jego faktyczna opieką). W sytuacji kiedy oboje rodzice lub opiekunowie korzystają z urlopu wychowawczego wypłacany jest tylko jeden dodatek

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  więc współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną. Teściowa umarła 2 miesiące temu i powstał problem. Prawny opiekun J. postawił mojej rodzinie ultimatum. Majątek przepisze dla nas w całości (...)

 • Prawo pierwokupu a współwłaściciele

  mogę dopuścić. Mogę się spodziewać, że opiekun prawny chcąc wejść w posiadanie 1/2 części należącej do chorego może zabrać go do siebie i wykupić od chorego jego część stając (...)

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  lub córka nie skończyli 18 lat. Gdy nieletni ma dochód z umowy zlecenia czy umowy o dzieło, to zeznanie podatkowe wypełniają i składają rodzice lub opiekun prawny. Formularz PIT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wysokość alimentów

  Witam, proszę udzielić mi informacji jakiej wysokości alimentów powinnam zażądać od męża dla naszego 2,5 letniego dziecka. Mąż zarabia 12.000 (...)

 • Opiekun prawny

  Jakie czynności należy wykonać w celu ustanowienia się opiekunem prawnym syna mojej żony? Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, (...)

 • opiekun prawny

  witam ,chciałam zapytać jak ustanowić mojego męża opiekunem prawnym córki . ojciec biologiczny córki płaci alimenty w wysokości 250zł mies. i (...)

 • opiekun prawny

  witam. Chcielibyśmy aby prawa rodzicielskie mojego syna miał mój partner, nie mąż. Czy muszę wpierw ubiegać się odebranie praw lub ograniczenie (...)

 • Opiekun prawny

  Bardzo zalezy mi na tym, czy istnieje jakiś przepis odnośnie opiekuna prawnego dziecka, którego rodzice pracują za granicą i właściwie nie maja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane