Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ubezwłasnowolniona, opiekun, przedstawiciel ustawowy, podział, współwłasność

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  terminu do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, powództwo może wytoczyć jego przedstawiciel ustawowy. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia ustanowienia

 • Przedstawiciel ustawowy dla ubezwłasnowolnionego

  ustanawia się zaś opiekuna. Opiekunem powinien być małżonek lub rodzice. Pojęcie opiekun prawny jest pojęciem w zasadzie zastępczym do pojęcia przedstawiciel ustawowy. Wskazać (...)

 • Porada prawna na temat opiekun prawny a przedstawiciel ustawowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekun prawny a przedstawiciel ustawowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ;dztwo może wytoczyć jego przedstawiciel ustawowy. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia ustanowienia przedstawiciela ustawowego, a jeżeli przedstawiciel (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  pozostałych przypadkach zgłoszenia urodzenia dokonują przedstawiciel ustawowy lub opiekun matki. Zgłoszenia urodzenia można dokonać przez pełnomocnika. Zgłoszenie urodzenia dokumentuje (...)

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  ustawowy, opiekun prawny lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczna opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu. Tak więc rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  udział w sprawie jako obrońca, pełnomocnik, przedstawiciel społeczny albo przedstawiciel ustawowy strony.Art. 48. § 1. O wyłączeniu prowadzącego lub nadzorującego postępowanie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  nie stosuje się w przypadku dokonania czynności procesowej w elektronicznym postępowaniu upominawczym, jednak przedstawiciel ustawowy i organy oraz osoby wymienione w art. 67 mają obowiązek (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  , przedstawiciel społeczny albo przedstawiciel ustawowy strony.Art. 48. § 1. O wyłączeniu prowadzącego lub nadzorującego postępowanie przygotowawcze oraz oskarżyciela publicznego orzeka (...)

 • Władza rodzicielska nad dzieckiem ubezwłasnowolnionym całkowicie

  , ze zmianami).   władza rodzicielska nad dzieckiem, ubezwłasnowolniony całkowicie, ubezwłasnowolnienie, rodzice, dziecko, przedstawiciel ustawowy, opieka

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  miesiące, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Dokumentem potwierdzającym (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.  Masz prawo do zgłaszania niepożądanych działań produktów leczniczych Możesz (lub Twój przedstawiciel ustawowy albo opiekun (...)

 • Dziecko jako właściciel nieruchomości a ograniczona zdolność do czynności prawnych

  , ograniczona, opiekun prawny, zarząd, pełnoletność, prawa, obowiązki

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  ), która wydała mandat niesłusznie - z urzędu, przedstawiciel sądu, który dowiedział się, że przedstawiciel służby wystawił mandat niesłusznie - z urzędu. ##baner## Kiedy (...)

 • Dla kogo renta socjalna?

  : przedstawiciel ustawowy (np. rodzic w imieniu dziecka); opiekun prawny; kierownik ośrodka pomocy społecznej, jeśli poprosi go o pomoc; opiekun faktyczny (gdy złoży oświadczenie (...)

 • Małoletnia matka

  po ustaleniu ojcostwa. nieletni rodzice, małoletni, dziecko, rodzic, matka, nieletnia, przedstawiciel ustawowy, opiekun faktyczny, szpital, wypis, noworodek

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  Polskiej.   Za osobę nieposiadającą zdolności do czynności prawnych lub posiadającą ograniczoną zdolność do czynności prawnych obowiązek meldunkowy wykonuje jej przedstawiciel ustawowy, (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  meldunkowy wykonuje jej przedstawiciel ustawowy, opiekun prawny bądź inna osoba sprawująca nad nią faktyczną opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu. Obowiązku meldunkowego (...)

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  swój interes prawny lub obowiązek. Z uwagi na fakt, iż stroną w analizowanej sytuacji jest nieletni, czynności za niego powinien dokonać jego przedstawiciel ustawowy, którym (...)

 • Dowód osobisty dla małoletniego

  ustawowy lub małoletni i jego opiekun prawny. dowód osobisty, małoletni, paszport, zgoda rodziców, opiekun

 • Wymiana dowodu osoby niepełnosprawnej

  złożeniu wniosku. W jednych gminach może to być po prostu członek rodziny, a w innych przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny (takie osoby mają być bowiem obecne przy składaniu (...)

 • Jak uzyskać pełną zdolność do czynności prawnych? - opinia prawna

  przedstawiciel ustawowy, czyli jedno z rodziców lub oboje, opiekun lub też kurator (kiedy osoba ma ustalonego odpowiednio opiekuna czy kuratora). Potwierdzić umowę może również (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  radca prawny ustanowiony w ten sposób ma podjąć czynności poza siedzibą sądu orzekającego, właściwa okręgowa rada adwokacka lub rada okręgowej izby radców prawnych, na wniosek ustanowionego

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  złożenia wniosku o ściganie sprawcy przestępstwa ściganego na wniosek. W wypadku, gdy przedstawiciel ustawowy albo osoba, pod której stałą pieczą pokrzywdzony pozostaje, nie składa (...)

 • Zniesienie współwłasności działki niepodzielnej

  opiekun może reprezentować ubezwłasnowolnionego nie we wszystkich sprawach. Opiekun nie może reprezentować osób pozostających pod jego opieką przy sprawach między jedną z tych osób a opiekunem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Udziały w spólce jawnej

  Czy występtępuje możliwość przekazania udziałów na rzecz dziecka niepełletniego (pawelzwierz) Przeniesienie udziału w spółce jawnej na osobę (...)

 • Proszę o poradę w bardzo trudnej sprawie

  Witam. Jakiś czas temu widywałem się z pewną dziewczyną. Gdy przestaliśmy się spotykać okazało się, że jest w ciąży. Oznajmiła mi, że ja (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane