Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  domniemanemu ojcu, a gdy ten nie żyje - przeciwko kuratorowi ustanowionemu przez sąd opiekuńczy.§ 3. Domniemany ojciec dziecka wytacza powództwo o ustalenie ojcostwa przeciwko dziecku i matce, (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  . Do wzięcia udziału w badaniu rachunku końcowego z opieki sąd opiekuńczy wezwie osobę, która pozostawała pod opieką, jeżeli ma ona pełną zdolność do czynności prawnych, w innych (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  dzieckiem powyżej 14 lat, to zasiłek opiekuńczy wypłacany jest maksymalnie przez okres 14 dni w roku kalendarzowym. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi i innymi (...)

 • Porada prawna na temat opiekuńczy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opiekuńczy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  mężowi. Jeżeli mąż matki nie żyje, powództwo powinno być wytoczone przeciwko kuratorowi ustanowionemu przez sąd opiekuńczy. § 3. Przepisy art. 64 i 65 stosuje się odpowiednio. Art. 71. Zaprzeczenie

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  chorym dzieckiem, to też przysługuje ci zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto i w jaki sposób może otrzymać taki zasiłek. Kto może dostać zasiłek opiekuńczy? Możesz go uzyskać, gdy (...)

 • Wniosek o zasiłek opiekuńczy na nowym formularzu...

  – wypełniasz, jeśli starasz się o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem, Z-15B – wypełniasz, jeśli starasz się o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania (...)

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  zmianami) nadzór nad sprawowaniem opieki, opieka, rodzice, małoletni, dziecko, opiekun, pupil, sąd opiekuńczy

 • Kontakty z dzieckiem według projektu nowelizacji K.r.o.

  -wychowawczej (art. 113[1]).Ze względu dobro dziecka sąd opiekuńczy będzie mógł ograniczyć kontakty rodziców z dzieckiem (art. 113[2]). Sąd opiekuńczy będzie mógł:zakazać (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  opiekuńczy (Dz.U. 1964 r., Nr 9, poz. 59, ze zmianami), Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zmianami), Ustawa z dnia 23 kwietnia (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  145 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Kiedy może nastąpić przywrócenie władzy rodzicielskiej? Sąd opiekuńczy może przywrócić władzę rodzicielską w razie ustania przyczyny, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • zasiłek opiekuńczy

  Witam mam pytanie w sprawie zasiłku opiekuńczego. Pracownica przyniosła L4 i oświadczyła, że będzie opiekować się w domu niepełnoletnim chorym (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich matce

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są podstawy prawne do odebrania praw rodzicielskich matce? Zgodnie z art. 111 k.r.o. jeżeli władza rodzicielska (...)

 • zasiłek opiekuńczy na pradziadka

  Mam pytanie dotyczące zasiłku opiekuńczego na mojego pradziadka. Wyczytałam że o taki zasiłek mogą ubiegać się krewni w lini prostej, ale jak (...)

 • mops zasiłek opiekuńczy

  Witam wszystkich Czy w roku 2012 z wyrownaniem od 1 stycznia 2012 mogę ubiegac sie o przyznanie mi specjalnego zasilku opiekunczego w wysokości 520 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane