Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dwa dni opieki nad dzieckiem gdy żona nie pracuje

  będzie przysługiwał przez okres 60 dni w roku kalendarzowym, w drugim przypadku przez okres 14 dni.     Zwolnienie od pracy, dwa dni wolne, opieka nad zdrowym dzieckiem, (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8  lub chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  Jak dostać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat? Jeśli nie możesz pracować, bo musisz zostać w domu i opiekować się zdrowym dzieckiem, (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad zdrowym dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad zdrowym dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  sprawującą osobistą opiekę nad dzieckiem? Jest to osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem własnym lub swojego małżonka, bądź dzieckiem przysposobionym, przez okres do (...)

 • Zmiany w zasadach przyznawania zasiłku opiekuńczego

  tytułu sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 14 oraz innym chorym członkiem rodziny (w tym z tytułu opieki nad dzieckiem w wieku powyżej 14 lat. Podstawa wymiaru Podstawę (...)

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki

  Pracownik przebywał na zwolnieniu z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem (żona w szpitalu) przez okres 6 dni. W związku z uzasadnioną koniecznością zakład wezwał go do pracy na 1 dzień (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  mogą sprawować opieki nad dzieckiem z powodu np. pracy zawodowej, mogą je powierzyć opiece dziennego opiekuna. Opieka sprawowana jest w warunkach domowych, a czas sprawowania opieki przez (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  nad małoletnimi. W miejsce rodziców wchodzi opiekun, który sprawuje pieczę nad małoletnim i reprezentuje go w przeróżnych obszarach życia. Podstawową przesłanką ustanowienia (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  ;w związanym z opieką nad dziećmi. Podstawowe zasady dotyczące systemu rodzinnej opieki nad dzieckiem są zawarte w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku o opiece społecznej oraz w Kodeksie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  sytuacji zawarcia następnej umowy na opiekę nad kolejnym dzieckiem tych samych rodziców, składki będą finansowane przez budżet państwa przez cały okres sprawowania opieki nad (...)

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  , pobytu małżonka ubezpieczonego, stale opiekującego się dzieckiem, w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat, 2) 14 dni w roku kalendarzowym, (...)

 • Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zasiłek nie przysługuje. W przypadku opieki nad dzieckiem jest to 60 dni w roku kalendarzowym, natomiast z tytułu sprawowania opieki nad innymi członkami rodziny jest to 14 dni w roku. Obliczając (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 może być organizowana w formie żłobka, klubu dziecięcego, a także sprawowana przez dziennego opiekuna oraz nianię. W klubach dziecięcych opieka (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  których mowa w pkt 1 i 2, 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w pkt 3. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę (...)

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie

  oraz z odpowiedzią, zamieszczoną na stronie serwisu, zatytułowaną Wspólna opieka nad dzieckiem po rozwodzie Sprawy z zakresu prawa rodzinnego charakteryzują się indywidualizmem, każda (...)

 • Dodatek do zasiłku rodzinnego w czasie urlopu wychowawczego

  Zasady przyznawania dodatków do zasiłków rodzinnych z tytułu opieki nad dziećmi w okresie korzystania z urlopu wychowawczego W wypadku sprawowania opieki nad więcej niż jednym dzieckiem

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  opieka nad dzieckiem, uniemożliwia czy też utrudnia kontakty dziecka z drugim rodzicem. Zmiany mają zapobiec takim sytuacjom. Sama ustawa zmieniająca jest bardzo krótka - zawiera tylko (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  , orzeczenie, wina, sąd, małżeństwo, rozwiązanie małżeństwa, władza rodzicielska, opieka nad dzieckiem, porwanie dziecka, alimenty, Bruksela, cywilne aspekty, uprowadzenia dziecka, (...)

 • Odzyskaj zasiłek opiekuńczy!

  rodziny, ZUS będzie musiał mu wypłacić zasiłek opiekuńczy. Kto nie nabył prawa do zasiłku opiekuńczego? Nie mają natomiast prawa do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad zdrowym (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  doktryny. Zacząć należy od uwagi, że opieka i szeroko rozumiana piecza nad dzieckiem wynika z władzy rodzicielskiej, stąd kluczowe jest ustalenie czy ta ojcu dziecka przysługuje. Władza (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  , jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 3.  2. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  ), bądź też w ramach umowy z organizacją pozarządową na opiekę nad dzieckiem - również indywidualną, albo przez udział osoby niepełnosprawnej w różnych formach wypoczynku (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem małżonków.Tytuł II.POKREWIEŃSTWO DZIAŁ IRODZICE I DZIECI. Rozdział I.Pochodzenie dziecka.Art. (...)

 • Naprzemienna opieka nad dziećmi - opinia prawna

  sprawującą bezpośrednią nad nim pieczę" (W. Stojanowska: Władza rodzicielska pozamałżeńskiego i rozwiedzionego ojca, s. 62). Tak więc powierzając pełnię władzy nad dziećmi obojgu (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ponosił winy.Art. 58.   § 1. W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i o kontaktach rodziców z dzieckiem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane