Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dwa dni opieki nad dzieckiem gdy żona nie pracuje

  będzie przysługiwał przez okres 60 dni w roku kalendarzowym, w drugim przypadku przez okres 14 dni.     Zwolnienie od pracy, dwa dni wolne, opieka nad zdrowym dzieckiem, (...)

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki

  Pracownik przebywał na zwolnieniu z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem (żona w szpitalu) przez okres 6 dni. W związku z uzasadnioną koniecznością zakład wezwał go do pracy na 1 dzień (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  instytucja opieki nad małoletnimi. W miejsce rodziców wchodzi opiekun, który sprawuje pieczę nad małoletnim i reprezentuje go w przeróżnych obszarach życia. ##baner## Podstawową (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad zdrowym dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad zdrowym dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  ;w związanym z opieką nad dziećmi. Podstawowe zasady dotyczące systemu rodzinnej opieki nad dzieckiem są zawarte w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku o opiece społecznej oraz w Kodeksie (...)

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  , pobytu małżonka ubezpieczonego, stale opiekującego się dzieckiem, w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat, 2) 14 dni w roku kalendarzowym, (...)

 • Zasiłek opiekuńczy

  ;rymi zasiłek nie przysługuje. W przypadku opieki nad dzieckiem jest to 60 dni w roku kalendarzowym, natomiast z tytułu sprawowania opieki nad innymi członkami rodziny jest to 14 dni w roku. Obliczając

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  których mowa w pkt 1 i 2, 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w pkt 3. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę (...)

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie

  oraz z odpowiedzią, zamieszczoną na stronie serwisu, zatytułowaną Wspólna opieka nad dzieckiem po rozwodzie Sprawy z zakresu prawa rodzinnego charakteryzują się indywidualizmem, każda (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  opieka nad dzieckiem, uniemożliwia czy też utrudnia kontakty dziecka z drugim rodzicem. Zmiany mają zapobiec takim sytuacjom. Sama ustawa zmieniająca jest bardzo krótka - zawiera tylko (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  , rozwiązanie małżeństwa, władza rodzicielska, opieka nad dzieckiem, porwanie dziecka, alimenty, Bruksela, cywilne aspekty, uprowadzenia dziecka, przemoc w rodzinie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane