Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  zakaźnych u ludzi. Gdzie dzienny opiekun może sprawować opiekę nad dziećmi? Żeby dzienny opiekun mógł sprawować opiekę nad dziećmi, powinien posiadać lokal. Może to być mieszkanie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  chorobowego, od podstawy stanowiącej kwotę nadwyżki nad kwotą minimalnego wynagrodzenia, pomniejszonej o kwoty składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i chorobowe finansowane przez nianie. Wysokość (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  ;w związanym z opieką nad dziećmi. Podstawowe zasady dotyczące systemu rodzinnej opieki nad dzieckiem są zawarte w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku o opiece społecznej oraz w Kodeksie rodzinnym (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad rodzicami

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad rodzicami, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  sprawowana jest nad innymi członkami rodziny. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi i innymi członkami rodziny za okres nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Powództwo o ustalenie lub zaprzeczenie pochodzenia dziecka oraz o unieważnienie uznania dziecka może wytoczyć także prokurator.Rozdział II.Stosunki między rodzicami a dziećmi.Oddział 1.  (...)

 • Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zasiłek nie przysługuje. W przypadku opieki nad dzieckiem jest to 60 dni w roku kalendarzowym, natomiast z tytułu sprawowania opieki nad innymi członkami rodziny jest to 14 dni w roku. Obliczając (...)

 • Rozstrzygnięcie dotyczące małoletnich dzieci w orzeczeniu rozwodowym - opinia prawna

  ;łpraca pomiędzy rodzicami.   W sytuacji, gdy współpraca pomiędzy rodzicami w tym zakresie będzie utrudniona, sąd może określić treść obowiązków i uprawnień rodzica, (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8  lub chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

 • Naprzemienna opieka nad dziećmi - opinia prawna

  sprawującą bezpośrednią nad nim pieczę" (W. Stojanowska: Władza rodzicielska pozamałżeńskiego i rozwiedzionego ojca, s. 62). Tak więc powierzając pełnię władzy nad dziećmi obojgu (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  . Pamiętaj, że odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. Tchórz. Na dźwięk tego słowa nabieramy nadludzkich mocy i często robimy rzeczy, których potem żałujemy. Na pewno (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  doktryny. Zacząć należy od uwagi, że opieka i szeroko rozumiana piecza nad dzieckiem wynika z władzy rodzicielskiej, stąd kluczowe jest ustalenie czy ta ojcu dziecka przysługuje. Władza rodzicielska (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  nad małoletnimi. W miejsce rodziców wchodzi opiekun, który sprawuje pieczę nad małoletnim i reprezentuje go w przeróżnych obszarach życia. Podstawową przesłanką ustanowienia (...)

 • Żłobki to nie wszystko. Jest alternatywa

  wynagrodzenia za pracę. W przypadku, gdy rodzice zaproponują niani wypłatę wyższą niż płaca minimalna, to sami pokryją część składek. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r.  o opiece (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  , miejsce swojego zamieszkania, dzień rozpoczęcia sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, dzień zakończenia sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, imię i nazwisko (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  nie mogą w tej kwestii dojść do porozumienia, każde z nich może zwrócić się o wydanie rozstrzygnięcia przez Sąd opiekuńczy, właściwy dla miejsca zamieszkania dziecka. konkubinat, opieka, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  . Masz na to jeden miesiąc od otrzymania decyzji z ZUS. zasiłek opiekuńczy, dziecko , chore, zdrowe, opieka, rodzic, ZUS, płatnik

 • Prawo do wychowania i opieki nad dziećmi

  uprowadzenie miało miejsce (brak zgody na zmianę miejsca zamieszkania jest takim uprowadzeniem) i czy wydanie dziecka służy jego dobru. dzieci, rodzice, opieka, zamieszkanie, decydowanie o sprawach dzieci

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  psychicznego, stwierdzającego, że opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi jest wykonywana nie tylko w ramach specjalistycznej (psychiatrycznej) opieki zdrowotnej, ale także w ramach opieki (...)

 • Powrót dziecka z zagranicy

  ? Czy wówczas podlegają prawu państwa w którym przebywają, a co oznacza,że np. matka nie może wyjechać z dzieckiem do Polski bez zgody ojca? Opieka nad dzieckiem to element stosunków prawnych (...)

 • Jak mają funkcjonować placówki dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej?

  -wychowawcza typu interwencyjnego, rodzinnego, socjalizacyjnego, dziecko pozbawione opieki rodzicielskiej, dzieci, młodzież, opieka, wychowanie, dom dziecka

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  realizację czynności i zajęć, w szczególności: udział w organizowaniu imprez i uroczystości szkolnych, udział w komisjach przedmiotowych i innych, opieka nad samorządem uczniowskim lub (...)

 • Złe warunki w europejskich ośrodkach dla uchodźców

  także, by zatrzymanie nieletnich było zasadniczo zabronione, a zatrzymywanie nieletnich razem z rodzicami było stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach i miało na celu uwzględnienie nadrzędnego interesu

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 może być organizowana w formie żłobka, klubu dziecięcego, a także sprawowana przez dziennego opiekuna oraz nianię. W klubach dziecięcych opieka (...)

 • Danina solidarnościowa i wsparcie dla niepełnosprawnych

  prowadzone są prace nad zwiększeniem wsparcia dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych, co związane jest z wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego.  Osoby niepełnosprawne i ich

 • Darowizna od ubezwłasnowolnionego

  kwestii wskazujemy na możliwość rozeznania się w praktyce właściwego dla Państwa sądu w takich przypadkach. opieka, zgoda sądu na czynność ubezwłasnowolnionego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Opieka nad rodzicami z darowizny

  Witam, może ktoś z Was przeszedł to przez co ja teraz przechodzę i może mi udzielić kilku rad/wskazówek, ew. może ktoś z Was ma wiedzę, jak wybrnąć (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • naprzemienna opieka nad dzieckiem

  Witam jestem po rozwodzie,mam 2 letnia corke,w wyroku sadowym nie mamy ustalonych wizyt dziecka byly maz bierze tylko w wekendy,a ja musze pilnie podjac (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane