Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8  lub chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  , jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 3.  2. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  będących: osobami niepełnosprawnymi zaliczonymi do znacznego stopnia niepełnosprawności lub osobami niewidomymi, psychicznie chorymi lub upośledzonymi umysłowo lub osobami z całościowymi (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad osobami starszymi zwolnienie lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad osobami starszymi zwolnienie lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  czasowe zwolnienie go z realizacji tego obowiązku. Art. 131. § 1. Skazani mogą za zgodą dyrektora zakładu karnego uczyć się w szkołach poza obrębem zakładu karnego, jeżeli spełniają ogólnie (...)

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  opiekę nad żoną i dziećmi. Czy lekarz wypisuje mi L-4 wpisując na nim opieka, czy normalne zwolnienie lekarskie? Rozumiemy, iż pyta Pan, jak długo może Pan przebywać na zwolnieniu (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składek na ubezpieczenia społeczne – kwotę w wysokości nie wyższej niż minimalne wynagrodzenie. Zwolnienie to obowiązuje też, gdy zmiana w stosunku do miesiąca poprzedniego jest spowodowana (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  kontaktowania się z duchownymi świadczącymi posługi religijne lub innymi osobami, jeżeli wymaga tego konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania karnego. Art. 217a. § 1. Korespondencja (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  okresie ciąży, porodu i połogu. Jeśli skorzystasz z tego prawa, personel medyczny nie może wyręczać się rodziną czy bliskimi osobami w opiece nad chorym, nadal ma obowiązek nadzoru nad (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  szpitalu, ma prawo do wynagrodzenia za okres choroby i/lub zasiłku chorobowego, jeżeli przedstawi zaświadczenie lekarskie na druku ZUS ZLA albo elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA). Zasada (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  Czy osobie, która sprawuje opiekę nad chorym w wieku powyżej lat 80, przysługuje płatne zwolnienie lekarskie? Jeżeli tak, to jakie musi spełnić warunki? Na jak długo można uzyskać (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  okres zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez okres: 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

 • Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zasiłek nie przysługuje. W przypadku opieki nad dzieckiem jest to 60 dni w roku kalendarzowym, natomiast z tytułu sprawowania opieki nad innymi członkami rodziny jest to 14 dni w roku. Obliczając (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  . Masz na to jeden miesiąc od otrzymania decyzji z ZUS. zasiłek opiekuńczy, dziecko , chore, zdrowe, opieka, rodzic, ZUS, płatnik

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS

  W jakim terminie musi pracodawca dostarczyć zwolnienie lekarskie (opieka nad dzieckiem chorym pracownika) do ZUS? Jaki jest termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS - zwolnienie (...)

 • Medycyna w Polsce. Jak pomóc osobom starszym?

  projektu Strategia rozwoju usług opieki długoterminowej nad osobami starszymi finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W kolejnych fazach projektu zostanie utworzona platforma internetowa (...)

 • Co będzie z podstawową opieką zdrowotną?

  opiekę nad dzieckiem do ukończenia 7 roku życia. Do 31 grudnia 2024 r. lekarz ten może sprawować opiekę nad dzieckiem do ukończenia 18 roku życia. Jednocześnie planowane jest – w ramach

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  , obiadów i kolacji w liczbie posiłków każdego rodzaju, licząc w skali średniej tygodniowej, do 20 na dobę; opieka domowa nad dziećmi i osobami chorymi; usługi edukacyjne (...)

 • VAT w szpitalu

  ). Ygeia podnosiła bowiem, że świadczenie owych usług przyczynia się do opieki nad osobami hospitalizowanymi i podtrzymywania ich więzi społecznych, a tym samym do przyspieszenia ich powrotu (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  psychicznego, stwierdzającego, że opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi jest wykonywana nie tylko w ramach specjalistycznej (psychiatrycznej) opieki zdrowotnej, ale także w ramach (...)

 • Kodeks karny

  się z pokrzywdzonym lub innymi osobami w określony sposób lub zbliżania się do pokrzywdzonego lub innych osób 7b) opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  kolacji w liczbie posiłków każdego rodzaju, licząc w skali średniej tygodniowej, do 20 na dobę; opieka domowa nad dziećmi i osobami chorymi; usługi edukacyjne w zakresie udzielania (...)

 • Zwolnienie od świadczenia pracy

  znaczenia. Jeżeli chodzi o wspomnianą w pytaniu „opiekę”, czyli zwolnienie lekarskie, na którym lekarz wskazuje jako przyczynę zwolnienia opiekę nad chorym członkiem rodziny, (...)

 • Odwołanie od wyroku sądu grodzkiego

  zwolnienie lekarskie w związku z choroba córki (opieka nad 2 letnim dzieckiem) wraz z wnioskiem o przełożenie rozprawy na inny termin. Ta rozprawa przez sąd apelacyjny została (...)

 • Określanie lokalizacji telefonu przez pracodawcę

  , rejestrowanie, określanie, prywatność, dobra osobiste, naruszenie, zwolnienie lekarskie, kontrola

 • Niestawiennictwo oskarżonego a choroba dziecka

  "zwykłe" zaświadczenie lekarskie). Inną kwestią jest, czy sąd uzna, że musiał Pan osobiście sprawować opiekę nad dzieckiem. Jeśli tak, to powinien rozprawę odroczyć (i wezwać Pana do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • jaka forme opodatkowania wybrac ?

  witam pracjue jako opieka nad osobami starszymi na umowe zlecenia i otworzylam dzialalnosc gospodarcza bo czasami sprzedaje artykuly agd na allegro i dorabiam (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Opieka nad osobą chorą

  Moja mama jest chora i wymaga stałej opieki. Czy przysługuje mi urlop bądź zwolnienie z tego tytułu a jeśli tak to ile może ono trwać. Dodam że (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane