Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8  lub chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  , jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 3.  2. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  czasowe zwolnienie go z realizacji tego obowiązku. Art. 131. § 1. Skazani mogą za zgodą dyrektora zakładu karnego uczyć się w szkołach poza obrębem zakładu karnego, jeżeli spełniają ogólnie (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad osobami starszymi zwolnienie lekarskie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad osobami starszymi zwolnienie lekarskie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki

  opiekę nad żoną i dziećmi. Czy lekarz wypisuje mi L-4 wpisując na nim opieka, czy normalne zwolnienie lekarskie? Rozumiemy, iż pyta Pan, jak długo może Pan przebywać na zwolnieniu (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składek na ubezpieczenia społeczne – kwotę w wysokości nie wyższej niż minimalne wynagrodzenie. Zwolnienie to obowiązuje też, gdy zmiana w stosunku do miesiąca poprzedniego jest spowodowana (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  kontaktowania się z duchownymi świadczącymi posługi religijne lub innymi osobami, jeżeli wymaga tego konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania karnego. Art. 217a. § 1. Korespondencja (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  okresie ciąży, porodu i połogu. Jeśli skorzystasz z tego prawa, personel medyczny nie może wyręczać się rodziną czy bliskimi osobami w opiece nad chorym, nadal ma obowiązek nadzoru nad (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  szpitalu, ma prawo do wynagrodzenia za okres choroby i/lub zasiłku chorobowego, jeżeli przedstawi zaświadczenie lekarskie na druku ZUS ZLA albo elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA). Zasada (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  Czy osobie, która sprawuje opiekę nad chorym w wieku powyżej lat 80, przysługuje płatne zwolnienie lekarskie? Jeżeli tak, to jakie musi spełnić warunki? Na jak długo można uzyskać (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego

  okres zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, nie dłużej jednak niż przez okres: 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

 • Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zasiłek nie przysługuje. W przypadku opieki nad dzieckiem jest to 60 dni w roku kalendarzowym, natomiast z tytułu sprawowania opieki nad innymi członkami rodziny jest to 14 dni w roku. Obliczając (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  . Masz na to jeden miesiąc od otrzymania decyzji z ZUS. zasiłek opiekuńczy, dziecko , chore, zdrowe, opieka, rodzic, ZUS, płatnik

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS

  W jakim terminie musi pracodawca dostarczyć zwolnienie lekarskie (opieka nad dzieckiem chorym pracownika) do ZUS? Jaki jest termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS - zwolnienie (...)

 • Medycyna w Polsce. Jak pomóc osobom starszym?

  projektu Strategia rozwoju usług opieki długoterminowej nad osobami starszymi finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W kolejnych fazach projektu zostanie utworzona platforma internetowa (...)

 • Co będzie z podstawową opieką zdrowotną?

  opiekę nad dzieckiem do ukończenia 7 roku życia. Do 31 grudnia 2024 r. lekarz ten może sprawować opiekę nad dzieckiem do ukończenia 18 roku życia. Jednocześnie planowane jest – w ramach

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  , obiadów i kolacji w liczbie posiłków każdego rodzaju, licząc w skali średniej tygodniowej, do 20 na dobę; opieka domowa nad dziećmi i osobami chorymi; usługi edukacyjne (...)

 • VAT w szpitalu

  ). Ygeia podnosiła bowiem, że świadczenie owych usług przyczynia się do opieki nad osobami hospitalizowanymi i podtrzymywania ich więzi społecznych, a tym samym do przyspieszenia ich powrotu (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  psychicznego, stwierdzającego, że opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi jest wykonywana nie tylko w ramach specjalistycznej (psychiatrycznej) opieki zdrowotnej, ale także w ramach (...)

 • Kodeks karny

  się z pokrzywdzonym lub innymi osobami w określony sposób lub zbliżania się do pokrzywdzonego lub innych osób 7b) opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  kolacji w liczbie posiłków każdego rodzaju, licząc w skali średniej tygodniowej, do 20 na dobę; opieka domowa nad dziećmi i osobami chorymi; usługi edukacyjne w zakresie udzielania (...)

 • Zwolnienie od świadczenia pracy

  znaczenia. Jeżeli chodzi o wspomnianą w pytaniu „opiekę”, czyli zwolnienie lekarskie, na którym lekarz wskazuje jako przyczynę zwolnienia opiekę nad chorym członkiem rodziny, (...)

 • Odwołanie od wyroku sądu grodzkiego

  zwolnienie lekarskie w związku z choroba córki (opieka nad 2 letnim dzieckiem) wraz z wnioskiem o przełożenie rozprawy na inny termin. Ta rozprawa przez sąd apelacyjny została (...)

 • Określanie lokalizacji telefonu przez pracodawcę

  , rejestrowanie, określanie, prywatność, dobra osobiste, naruszenie, zwolnienie lekarskie, kontrola

 • Niestawiennictwo oskarżonego a choroba dziecka

  "zwykłe" zaświadczenie lekarskie). Inną kwestią jest, czy sąd uzna, że musiał Pan osobiście sprawować opiekę nad dzieckiem. Jeśli tak, to powinien rozprawę odroczyć (i wezwać Pana do (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  kolacji w liczbie posiłków każdego rodzaju, licząc w skali średniej tygodniowej, do 20 na dobę; opieka domowa nad dziećmi i osobami chorymi; usługi edukacyjne w zakresie udzielania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • jaka forme opodatkowania wybrac ?

  witam pracjue jako opieka nad osobami starszymi na umowe zlecenia i otworzylam dzialalnosc gospodarcza bo czasami sprzedaje artykuly agd na allegro i dorabiam (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Opieka nad osobą chorą

  Moja mama jest chora i wymaga stałej opieki. Czy przysługuje mi urlop bądź zwolnienie z tego tytułu a jeśli tak to ile może ono trwać. Dodam że (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane